Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Aquarex_ilustracni_foto_19.jpg

Čističky mají limity, škodliviny se dostávají i do pitné vody

Špatná kvalita povrchových a podzemních vod – a s tím související rizika – je problém, který v Česku dlouhodobě trvá. Na neutěšenou situaci upozorňují vědci, potíže přiznává i Ministerstvo životního prostředí. Škodlivé látky se přitom dostávají také do pitné vody. Kromě pesticidů mezi ně patří i zbytky léčiv a ženských hormonů, které mohou u zvířat měnit pohlaví a způsobovat jejich rakovinu a neplodnost.

senat_13.jpg

Štěch: Platy ve školství by měly dál růst

Předseda Senátu Milan Štěch převzal petici požadující kvalitní podmínky ve vzdělávání. Podepsalo ji 23 058 občanů. Petici inicioval Českomoravský odborový svaz pracovníků školství a Vysokoškolský odborový svaz. Na základě dlouhodobých poznatků požadují stanovení hlavních cílů Vlády ČR v oblasti vzdělávání a také záruky jejich plnění.

stavebnictvi_7.jpg

České stavebnictví na konci loňského roku brzdilo růst

Bytová výstavba opět klesala
České stavebnictví na konci loňského roku neudrželo tempo růstu ze začátku roku a postupně zpomalovalo růst. Stavební produkce v listopadu reálně meziročně vzrostla o 1,9 procenta, což je však v porovnání s předchozím měsícem pouze poloviční růst. Do záporných čísel se dostala bytová výstavba. V předposledním loňském měsíci zahájily stavební firmy podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně o 3,1 procenta méně bytů. Pokud se podíváme pouze na bytové domy, tak byl propad zahájené výstavby dokonce více než čtyřicetiprocentní (40,3 procenta).

Randstat_2.jpg

Průzkum Randstad: Polovina zaměstnanců věří, že letos dostane přidáno

Z posledního globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad vyplynulo, že nálada mezi zaměstnanci se na přelomu roku vylepšovala. S ohledem na dobré finanční výsledky zaměstnavatelů téměř polovina zaměstnanců očekává, že dostane v roce 2018 přidáno.

letiste3.jpg

Letiště Praha zvýší základní mzdy zaměstnanců o 10 %

Letiště Praha letos od ledna navýší základní mzdy o deset procent. Roční příspěvek na benefity letos vzroste o tisíc korun na 18 tisíc korun. Dohodlo se na tem vedení podniku s odborovými organizacemi v uzavřené kolektivní smlouvě. Řekla to mluvčí Marika Janoušková.

IG-Metall.jpg

V Německu se konají výstražné stávky

Odbory chtějí přidat šest procent a lepší pracovní podmínky
Na řadě míst Německa se dnes konají výstražné stávky pracovníků sdružených v největších německých odborech IG Metall. Organizace, která zastupuje zhruba 3,9 milionu zaměstnanců především v průmyslu, požaduje zvýšení mezd o šest procent a lepší pracovní podmínky. Zaměstnavatelé to zatím odmítají.

OKD_31.jpg

Ministr průmyslu Hüner jednal s odboráři o OKD

Aktuální problémy a perspektivy OKD. To byla hlavní témata, která byla na stole při včerejším jednání nového ministra průmyslu Tomáše Hünera s vedením firmy a také odboráři. Svou návštěvu regionu zahájil ministr Hüner hned po ránu v sídle OKD.

prodavacky.jpg

Česku by prospěl zákaz nedělního prodeje, zaznívá od části obchodníků

Česku by prospěl zákaz nedělního prodeje, měl by platit i o všech státních svátcích. Zaměstnanci by tak měli víc času na svoji rodinu či koníčky. Uvedl to Roman Mazák, předseda Družstva CBA, které sdružuje téměř tisíc obchodů po celé ČR s obratem dvě miliardy korun.

logo_osz.jpg

Ministr Vojtěch jednal se zástupci zdravotnických odborů

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na více než hodinové schůzce diskutoval s vedením Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče, členy výkonné rady, což jsou zástupci z jednotlivých krajů, a s dalšími odboráři zastupujícími zaměstnance nemocnic a nezdravotnické pracovníky ve zdravotnictví.

stehovani.jpg

Češi se za prací stěhovat nechtějí

Až 65 procent Čechů by k přestěhování nepřiměla ani zajímavější nabídka zaměstnání anebo lepší mzdové podmínky. Tento trend se přitom v posledních letech prohloubil, ještě před dvěma roky vyjádřilo v obdobném průzkumu personální agentury Grafton Recruitment neochotu se stěhovat 56 procent lidí. Klesá taky chuť Čechů pracovat v zahraničí.

Celkem 5114 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.01.2018 23:05

Erik Best: Zeman je českým Obamou

Všichni statisticky významní poražení z prvního kola prezidentské volby (Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer a Mirek Topolánek) podpořili Jiřího Drahoše. Píše na svém blogu Erik Best.
19.01.2018 23:04

Rusko: Ukrajina se připravuje na novou válku!

V Moskvě považují ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu důkazem o přípravách na novou válku, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.
19.01.2018 23:03

Německý Stern informoval o ruských pekelných zbraních

V Rusku se objeví modifikace jedné z nejsilnějších a nejstrašlivějších zbraní – těžkého raketometu TOS-1, napsalo německé vydání Stern.
19.01.2018 23:02

DW: Mladý kancléř z Rakouska vyvolává u Merkelové bolesti hlavy!

Šéf Rakouska Sebastian Kurtz se svojí „drzou sebedůvěrou" a „populismem" je pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nepříjemným politikem, napsaly Deutsche Welle.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace