Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

stokoruna_2.jpg

Průzkum: Poukázky podle Čechů brání zneužívání sociálních dávek

Čechům se nelíbí zneužívání sociálních dávek a stát by proti této praxi měl zakročit. Vyplývá to z průzkumu Instant Research, který zajišťuje společnost IPSOS. Možným řešením je podle lidí vyplácení části dávek formou poukázek.

Spolecne-silnejsi.jpg

Přijata strategie odborů do roku 2022

Skončil VII. sjezd ČMKOS

„Společně silnější“ – takové bylo motto VII. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů. Sjezd největší odborové centrály v ČR proběhl ve dnech 27. a 28. dubna 2018 v Praze, v odborovém Hotelu Olšanka. Bylo pozváno 197 delegátů s hlasem rozhodujícím, kteří reprezentovali 29 odborových svazů sdružených v ČMKOS.
Úvod sjezdu byl věnován sugestivní vizuální faktografické prezentaci, kterou komentoval Josef Středula. Dokumentovala klíčové události a fakta za minulé čtyři roky, které významně ovlivnily postavení zaměstnanců v ČR, zejména v úrovni mezd a platů, které zaznamenaly v tomto období historický nárůst.

spolecne_silnejsi_2.jpg

Odbory jednaly o pracovní úrazovosti a zkracování pracovní doby

Loni bylo 95 smrtelných pracovních úrazů
V Praze dnes dopoledne pokračoval dvoudenní sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a začal pietním aktem. Již tradičně si 28. dubna odbory na celém světě připomínají památku obětí pracovních úrazů, nemocí z povolání a zraněných při práci. Mezinárodní vzpomínkový den vyhlásila Mezinárodní organizace práce.

urna_3.jpg

ČMKOS povede další čtyři roky Josef Středula

Závěr prvního dne jednání VII. sjezdu ČMKOS patřil volbám nového vedení konfederace a členů revizní komise. Do funkce předsedy ČMKOS byl zvolen Josef Středula, místopředsedy se stali Vít Samek a Radka Sokolová.

Josef-a-sjezd.jpg

Odborové priority: vyšší minimální mzda, kratší pracovní týden

Z prvního dne VII. sjezdu ČMKOS v Praze

Praha – „Česká republika se nenachází tam, kde si zaslouží. Myslíme si, že mzda ve výši deset eur včetně odvodů denně v zemi, která má slušný výkon ekonomiky, není v pořádku. Čeští zaměstnanci mají rozhodně na víc," prohlásil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula v úvodu VII. Sjezdu konfederace, který začal dnes (27.4.2017) v hotelu Olšanka v Praze. J. Středula dále dodal, že odbory budou nekompromisně vyjednávat o dalším navýšení mezd. U minimální mzdy budou požadovat růst o 1500 korun od ledna 2019. Měla by tedy ze současných 12 200 korun vzrůst na 13 700 korun.
 

Randstad-aandelen-300x282.jpg

Firmy se špatnou pověstí mají vyšší náklady na zaměstnance

Firmy se špatnou pověstí mají až o 10 procent vyšší náklady na zaměstnance, než jejich konkurenti s dobrou značkou zaměstnavatele. Společnosti s pozitivní pověstí také dostávají dvakrát více žádostí o práci. Vyplývá to z nedávného průzkumu zaměstnaneckých preferencí, který zrealizovala personálně poradenská společnost Randstad. Dle tohoto průzkumu považují zaměstnanci za nejatraktivnějšího českého zaměstnavatele Microsoft.

dovolena_4.jpg

Průzkum: Dovolená v cizině je letos pro Čechy levnější

Dovolená v zahraničí pro Čechy letos v průměru meziročně zlevnila o 7,4 procenta. Další zlevnění může přinést očekávané posilování koruny. Nejvíce si turisté polepší v Tunisku, Egyptu a v Turecku. Nejlevnější zůstává Bulharsko, nejdražší Francie a Rakousko, vyplývá z analýzy, kterou zveřejnila UniCredit Bank.

nabytek.jpg

Hrozí konec nábytkářů v Česku?

Za dvanáct let ubylo 69 % absolventů truhlářských oborů, čalouníků je méně dokonce o 80 %. To vše v době, kdy nábytkářský průmysl posiluje sedmým rokem za sebou, export vzrostl za poslední pětiletku téměř na dvojnásobek a mzdy rostou v oboru osmiprocentním tempem. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), Klastr českých nábytkářů a Cech čalouníků a dekoratérů proto učinili další kroky pro podporu odborného školství a u příležitosti MOBITEX 2018 předkládají aktuální analýzu tradičního oboru.

Arcelor_2.jpg

Záruku 10 let výroby a garanci zaměstnanosti požadují odboráři od nového majitele AMO

Odboráři Základní organizace OS KOVO Mittal Steel Ostrava - 3 Servis požadují, aby se v případě prodeje firmy nový majitel hutní společnosti ArcelorMittal Ostrava (AMO) zavázal, že minimálně deset let udrží současný objem výroby, zakázkovou naplněnost a prodej, a také aby se podnik prodával jako celek včetně dceřiných a sesterských firem.

Bisnode_partners_logo.jpg

Letos v Česku zaniklo 3443 firem

Probíhá pročišťování podnikatelské základny
Neutuchající zájem podnikatelů o zakládání nových firem zřejmě narazil na strop. V prvním kvartálu jich vzniklo 8416, téměř o 13 procent méně než ve srovnatelném období loňského roku. V roce 2017 přitom bylo registrováno nejvíc firem od předkrizového roku 2007. Současně výrazně roste poměr mezi vzniklými a zaniklými společnostmi. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.

Celkem 5114 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

28.05.2018 07:02

Jan Schneider: Skutečně originální brexit!

Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“.Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
28.05.2018 07:00

Do centra Křimic se v budoucnu vrátí rybník

Po 138 dnech prací, přerušených několikaměsíční zimní přestávkou, společnost Swietelsky stavební ukončila projekt nazvaný Dokončení Zámeckého náměstí a Tlumené ulice v plzeňské části Křimice.
28.05.2018 06:42

Rusko našlo „rukopis SBU" ve zprávě Bellingcatu o pádu MH17!

Ruské ministerstvo obrany se obeznámilo se zprávou skupiny Bellingcat o tragédii Boeingu na východě Ukrajiny v roce 2014, a našlo v textu „rukopis SBU“, tedy ukrajinské tajné služby.
28.05.2018 06:20

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize  S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace