Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

euronics.jpg

Euronics zvyšuje mzdy prodavačů o 11 procent

Zaměstnancům přidaly i řetězce Kaufland a Tesco
Síť elektroprodejen Euronics zvýšila od srpna platy prodavačům na prodejnách o 11 procent, průměrná mzda se tak navýší o 2000 korun na téměř 23 000 Kč. Polepší si téměř 500 zaměstnanců firmy. Euronics se nyní potýká s enormním nedostatkem pracovníků, zejména v Praze a v severních a západních Čechách.

OKD_26.jpg

Louda: Podnik má zisk 2,28 miliardy a je schopen další existence

Reorganizace je pro OKD výhodnější než konkurz
Zisk černouhelné společnosti OKD činil v letošním prvním pololetí 2,28 miliardy korun. Informaci ze zprávy o hospodářské situaci podniku ve středu potvrdil insolvenční správce OKD Lee Louda. OKD je od loňského května v úpadku. Ve čtvrtek se bude konat schůze věřitelů, na níž se má schvalovat reorganizační plán firmy.

Bisnode_33.jpg

Více než polovina lidí s živnostenskými listy nepodniká

Více než polovina ze zhruba 2,1 miliónu Čechů, kteří mají živnostenské listy pro fyzické osoby, nepodniká. Svou činnost nejčastěji nevykonávají držitelé živnostenského oprávnění v oblasti zprostředkování a obchodu. Naopak farmáři a lékaři, a z nich zejména zubaři, živnosti přerušují jen minimálně.

Senat_5.jpg

Prezidenta budeme volit 12 a 13 ledna

Předseda Senátu Milan Štěch oznámil termín prezidentských voleb, formálním vyhlášením byla zároveň zahájena volební kampaň. První kolo se bude konat 12. a 13. ledna 2018, případné druhé kolo o dva týdny později.

sestry.jpg

Zdravotní sestry v Karlovarském kraji dostanou přidáno

Krize v krajské nemocnici je prozatím zažehnána
V Karlovarské krajské nemocnici (KKN) zvýší platy o dva tisíce korun i těm zdravotním sestrám, kterých se netýká nařízení vlády s platností od 1. července. To totiž myslelo na sestry pracující v lůžkových zdravotnických zařízeních v třísměnném nebo nepřetržitém provozu, což v krajské nemocnici představuje zhruba 40 procent z jejich celkového počtu. To se nyní změní.

ND_3.jpg

Stávková pohotovost sboristů Národního divadla trvá

Sboristé se s vedením Národního divadla na kolektivní smlouvě dosud nedohodli. Sólisté se bojí o práci. Koncepce Národního divadla není schválená. V září přitom začíná sezóna. Když sboristé Národního divadla vyhlásili letos 8. června stávkovou pohotovost, avizovali jako možné datum jejího ukončení 20. červen. Od té doby se však jednání mezi odbory a vedením první scény neposunulo, takže stávková pohotovost dále trvá.

najem.jpg

Za nájemní bydlení dají Pražané nájem 70 procent mzdy

Na severu Čech a Moravy utratí Češi za nájem 50 procent mzdy
Zhruba čtvrtina Čechů bydlí v pronájmu, ale dostupnost nájemního bydlení se v různých krajích výrazně liší. Z výpočtu MF DNES vyplývá, že zatímco obyvatelé Moravskoslezského a Ústeckého kraje utratí za nájem necelých 50 procent průměrné čisté mzdy, Pražany v průměru stojí 70 procent.

Sto-korun_4.jpg

Studie: Kvůli nízké mzdě rostl podíl zaměstnanců žijících v chudobě

V Česku v posledních letech přibývalo lidí, kteří si v práci za celý rok nevydělali dost a spadli pod hranici příjmové chudoby. V roce 2011 se to týkalo zhruba pěti procent zaměstnanců, v roce 2015 téměř sedmi procent. Při zvýšení výdělku o desetinu by chudých mohlo zhruba o polovinu ubýt. Vyplývá to ze studie o minimální mzdě a životní úrovni, která vznikla pro tripartitu. Podle autorů skokový růst nejnižšího příjmu ale přispívá k nivelizaci výdělků, nekvalifikovaným totiž rostou výrazně rychleji než odborným silám. To může mít nepříznivý dopad na chod podniku.

Ilustracni10_zdroj_AquarexWaterprofit_2.jpg

Spotřeba vody ovlivňuje výrazně ekonomiku firem

Velká část firem neřeší náklady na vodu. Obyčejná voda tak má často výrazný dopad na provoz a ekonomiku jak u velkých podniků, tak často i u menších provozů. Zodpovědní pracovníci těchto firem jednoduše vodu přehlíží, ta prostě je a nějak proudí trubkami.

AMSP_2.jpg

Došlo k průlom v podpoře malých firem v nerozvinutých obcích

Jeden z důležitých cílů Roku venkova 2017, který koordinuje Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP), je splněn. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) a AMSP prosadily, že vláda schválila plán na využití finančních nástrojů pro podporu živnostníků ve více jak 2500 nerozvinutých obcích. Srovnávají se tak podmínky státní podpory, které mohli doposud čerpat pouze podnikatelé v zemědělství a lesnic

Celkem 5114 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sonddy REVUE 09/2017

Sondy REVUE 09/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.09.2017 07:02

Beatrix von Storch: Angela Merkelová pošlapala německou vlajku!

Ulice všude zdobí volební plakáty CDU s národními barvami. Angela Merkelová stojí před černo-červeno-zlatým pozadím. Vzhledem k její politice je to čisté pokrytectví, tvrdí Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD.
21.09.2017 07:00

Plzeň dokončila 11 nových komunitních bytů

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné, vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci.
21.09.2017 07:00

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes tři miliony

Pracovníci v kulturních zařízeních mají podle nařízení vlády od letošního 1. července vyšší platy. Polepšili si o 9,4 procenta.
21.09.2017 06:42

CHT: Moskva označila projev Trumpa v OSN „extrémně nebezpečným"!

Rusko považuje za velmi nebezpečné prohlášení Donalda Trumpa o připravenosti „úplně zničit Severní Koreu" a vystoupit z „nejhorší pro USA hanebné dohody o Íránu".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace