Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Nemcova.jpg

Vláda schválila návrh na zvýšení důchodů od 320 korun

Důchodcům od 85 let poroste penze o 1000 korun
Vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) na svém zasedání schválila návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zvýšení penzí od ledna příštího roku. Novela zvyšuje základní výměru důchodu z 9 na 10 procent průměrné mzdy u nově přiznávaných i již vyplácených důchodů a také zvyšuje penzi o 1000 korun měsíčně důchodcům, kteří dosáhli věku 85 let.

vitkovice_7.jpg

Zaměstnanci Vítkovických strojíren jsou bez koruny

Pracovníci Vítkovických strojíren (VS) dosud nedostali mzdy za leden. Podle předsedy Základní organizace Odborového svazu KOVO Ocelové konstrukce Lubomíra Mišuna hrozí zastavení výroby. Předseda představenstva společnosti Franco De Poisd'Eau & Cie, jíž strojírny patří, František Pivoda řekl, že kvůli incidenční žalobě ze strany Vítkovic, a. s., firma nedostala bankovní úvěr. Mluvčí Vítkovic, a. s., Eva Kijonková odmítla, že by nedostatek peněz ve strojírnách souvisel se žalobou.

skoda_31.jpg

Průměrná mzda v automobilkách loni stoupla na 37 399 Kč

Průměrná mzda v automobilovém průmyslu loni stoupla o sedm procent na 37 399 korun. Počet pracovníků v odvětví se pak zvýšil o šest procent na 126 375 lidí. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

prace-na-cerno.jpg

Cizinců pracujících v Česku načerno přibývá

Nedostatek lidí na trhu práce je největším současným problémem českých firem. Musí kvůli němu dokonce odmítat zakázky. Některé společnosti se proto čím dál častěji uchylují k riskantnímu kroku – zaměstnávání cizinců bez pracovního povolení. Čerstvé policejní údaje jsou alarmující. Loni bylo z Česka vyhoštěno přes 3000 ilegálů, což je osmkrát více než před čtyřmi lety. Problém je největší ve stavebnictví a průmyslu.

marodeni.jpg

Sociální demokracie navrhuje zrušit karenční dobu

Sociální demokraté znovu vytáhli do boje za návrat proplácení mzdy v prvních třech dnech nemocenské. Straničtí poslanci to už dokonce navrhli ve Sněmovně. Argumentují tím, že lidé často nemoci přecházejí. Na své straně má ČSSD i odbory. Proti je naopak pravice i firmy. Podle nich by změna pravidel vedla v řadě případů ke zneužívání nemocenské.

benefity1.jpg

Stravenky jsou stále častější také u malých firem

Kvůli vysoké konkurenci na trhu práce jsou i menší firmy nuceny přetahovat se o zaměstnance a nabízet jim nové benefi ty jako například stravenky. Snaží se dohnat větší firmy, které už stravenky nabízejí téměř všechny. Jen v posledních třech letech začalo stravenky nabízet dalších 26 % všech menších firem pod padesát zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu společnosti PPM Factum pro firmu Edenred, která zaměstnanecké výhody pro firmy zprostředkovává.

penize_65.jpg

Benefit penzijní připojištění dostává stále víc lidí

Zájem zaměstnavatelů přispívat na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření výrazně roste. Mezi benefity, jimiž se firmy snaží získat nové pracovníky či udržet dosavadní, patří dlouhodobě k nejoblíbenějším, při současném nedostatku pracovníků se však jeho význam ještě zvyšuje.

euro_9.jpg

Slovenská vláda vypsala odměnu milion eur za dopadení vraha novináře

Slovenská vláda vypsala odměnu milión eur (přes 25 miliónů korun) za relevantní informace, které povedou k zadržení, obvinění a odsouzení pachatelů úkladné vraždy novináře Jána Kuciaka, který pracoval pro server Aktuality.sk. „Na ministerstvu vnitra je zřízena telefonní linka, na které mohou občané své informace oznámit,“ řekl předseda slovenské vlády Robert Fico.

CMKOS-logo_78.jpg

Lidé nesmějí umírat za svoje povolání

ČMKOS k vraždě novináře na Slovensku
Českomoravská konfederace odborových svazů je otřesena vraždou slovenského novináře, která podle slovenských policejních zdrojů s největší pravděpodobností souvisí s jeho povoláním.

Baierl.jpg

Vysokoškolský odborový svaz povede Petr Baierl

Nový program na další čtyřleté období a volba nového vedení byly 14. února hlavními body programu 22. sjezdu Vysokoškolského odborového svazu (VOS). Jako host se sjezdu zúčastnil předseda ČMKOS Josef Středula, který delegáty ujistil, že odborová centrála i on osobně budou i nadále podporovat snahy a cíle vysokoškolských odborů. 

Celkem 5140 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.03.2018 22:06

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
20.03.2018 22:05

V Donbasu chtějí, aby se Ukrajina zodpovídala za válečné zločiny!

Iniciativní skupina právníků z Donbasu vytváří „lidový tribunál“ a navrhuje, aby lídři Ukrajiny stanuli před soudem za válečné zločiny.
20.03.2018 22:04

Ouest-Francie: Rusko je zase supervelmoc, ale ekonomika s tím nesouvisí!

Rusko zcela obnovilo své postavení vojenské a politické supervelmoci po pádu SSSR, avšak jeho ekonomická situace je i nadále křehká, poznamenal Oust-France.
20.03.2018 22:03

Roček: Ovládne Tálibán do roku 2020 Afghánistán?

Celkem všední zpráva: Tálibán je ochoten jednat o příměří (Týden, 19.3.2018). Ve zprávě se praví, že Tálibán má zájem zahájit jednání o příměří. Může ukončit 16 let trvající válku v Afghánistánu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace