Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Sondy Revue 1/2018

 leták

OSSOO_3.jpg

Návrh novely zákona o státní službě odbory zásadně odmítají

Odborový svaz státních orgánů a organizací (OSSOO) vnímá potřebu novelizace zákona o státní službě a některé body v předmětném materiálu odboráři dokonce vítají, ale přesto se nemohou ubránit dojmu, že novela je připravena narychlo, bez důkladného rozvážení zejména zásadních koncepčních zásahů. V některých oblastech dokonce inklinuje k narušení základních principů, na kterých zákon o státní službě stojí, a některých jeho cílů, zejména stabilizace a depolitizace státní správy.

Pardubicka_nemocnice1.jpg

Lékaři a sestry Pardubické nemocnice si polepší o 10 procent

Kolektivní vyjednávání skončilo kompromisem
Spor odborů a vedení Nemocnice Pardubického kraje při vyjednávání o nové kolektivní smlouvě skončil včera kompromisem. Pacientům proto už nehrozí, že nemocnice přejdou do nouzového režimu a budou provádět jen neodkladné operace. Od února se mzdové tarify zvýší pro lékaře i zdravotní sestry o 10 procent. Nezdravotníci dostanou přidáno pět procent. Dohodu schválilo dvanáct odborových organizací, na vyjádření třinácté odborové organizace se ještě čeká.

Brno_Bystrc_logo_DPmB_na_Lipsku.jpg

Řidiči DP Brno si polepší o zhruba čtyři tisíce korun

Stávka dopravních odborů už nehrozí
Řidiči brněnského dopravního podniku dostanou přidáno průměrně téměř 4000 korun, v úterý se shodli na podmínkách nové kolektivní smlouvy odboráři s vedením podniku. O část peněz se zvýší základní tarif, díky čemuž vzrostou i bonusy z něj vypočítávané. Zároveň se zvýší výkonnostní příplatky, které řidič dostává, pokud odpracuje všechny pracovní hodiny v měsíci, řekl generální ředitel Miloš Havránek. Smlouva má platit od 1. února do konce dubna příštího roku. Dohoda má být podepsána po drobných textových úpravách 29. ledna.

koureni-zakazano-1.jpg

Hospod zaniklo nejméně za posledních pět let

Ani zákaz kouření hospody nezlikvidoval
V uplynulém roce v pohostinství ubylo 953 živností. To je nejméně za pět let. Vyplynulo to z analýzy společnosti CRIF. V loňském roce bylo v pohostinství založeno nebo obnoveno 16 420 živnostenských oprávnění, zatímco činnost ukončilo nebo přerušilo 17 373 provozovatelů hospod a restaurací.

rekosntrukce.jpg

Nové bydlení v Česku je v porovnání s EU podstatně dražší

Češi nemají peníze, a proto opravují stávající bydlení
Podnikání v oblasti rekonstrukcí zažívá boom. Nové byty jsou drahé a je jich málo, lidé se proto čím dál tím častěji rozhodují pro rekonstrukci stávajícího bydlení. Modernizaci plánuje každý třetí majitel nemovitosti postavené před rokem 2000.

Zachranka_7.jpg

Vedení středočeské záchranky se sešlo na konferenci s odboráři

Co vše se povedlo a kde jsou problémy? To řešili zástupci odborářů s vedením Středočeské záchrany na výroční konferenci v Kutné Hoře. Za záchranáři dorazila i středočeská hejtmanka řekla Jaroslava Pokorná Jermanová. "Udělali jsme zase větší objem práce, ošetřili jsme více než 110 tisíc pacientů za rok, a prakticky na to nebyla stížnost na medicínský postup. Pokud existují stížnosti, tak jsou na chování posádek a tady nás to trochu trápí už léta, snažíme se na tom pracovat," řekl Martin Houdek, ředitel ZZS Středočeského kraje.

Vitkovice_2.jpg

Vítkovické strojírny nemají peníze na výrobu a posílají lidi domů

Další problémy dolehly na nejdůležitější firmu vítkovického strojírenského holdingu, společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Firma vzniklá převážně z někdejšího Závodu 3, včetně stěžejních hal Těžké mechaniky, nemá peníze na profinancování části výroby a od středy chce posílat část zaměstnanců domů s nižším platem.

DP-Budejovice.jpg

Řidiči městských busů v Č. Budějovicích dostali přidáno

Dvacet osm tisíc pět set korun. To je částka, kterou si od začátku ledna vydělají řidiči městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Mzdy zvýšil Dopravní podnik o 10 procent. Noví řidiči mají navíc možnost čerpat náborový příspěvek ve výši dvacet tisíc korun. „Doufám, že toto opatření přinese nejen stabilitu, ale také zvýší zájem pracovat pro naši společnost. Chceme tak potvrdit naši pozici atraktivního zaměstnavatele v Jihočeském kraji,“ uvedl ředitel českobudějovického dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Nemocnice_24.jpg

Nemocnice Pardubického kraje se nedohodlo s odbory a chystá nouzový režim

Vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, která zastřešuje pět krajských nemocnic, se zatím nepodařilo dohodnout se zástupci odborových organizací na nové kolektivní smlouvě pro letošní rok. Pokud se nepodaří dohody dosáhnout, bude se muset změnit režim práce tak, aby byl zajištěn provoz nemocnic a péče o pacienty. Některé operace by se musely odkládat.

Celkem 5335 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

22.01.2018 20:05

NI: Ruský systém Pancir-S, jehož analogii Spojené státy nemají!

Ruský protiletadlový raketový a dělostřelecký systém systém „Pancir-S" se ukázal být skvělou zbraní pro zastavení masivních vzdušných útoků dronů, a jehož analogii Spojené státy nemají, napsal The National Interest.
22.01.2018 20:04

Merkelová: Blízkost Rakouska a Ruska ohrožuje spolupráci tajných služeb

Blízkost rakouské strany Svobodných (FPÖ) s Ruskem může bránit spolupráci speciálních služeb západních zemí, napsal deník Der Standard.
22.01.2018 20:03

Defence One předpověděl důsledky jaderného útoku na Havaj!

Americká publikace Defense One zanalyzovala důsledky možného jaderného útoku na Havaj. Specialisté použili speciální program Nukemap vyvinutý na Stevensově technologickém institutu.
22.01.2018 20:02

WP: Američané nesouhlasí s Pentagonem: terorismus je horší než Rusko!

Američtí občané nepodporují postoj k Rusku a Číně, jako hlavní hrozby pro bezpečnost USA, vyjádřený v nové národní obranné strategii Pentagonu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace