Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

prodavacky.jpg

Česku by prospěl zákaz nedělního prodeje, zaznívá od části obchodníků

Česku by prospěl zákaz nedělního prodeje, měl by platit i o všech státních svátcích. Zaměstnanci by tak měli víc času na svoji rodinu či koníčky. Uvedl to Roman Mazák, předseda Družstva CBA, které sdružuje téměř tisíc obchodů po celé ČR s obratem dvě miliardy korun.

logo_osz.jpg

Ministr Vojtěch jednal se zástupci zdravotnických odborů

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na více než hodinové schůzce diskutoval s vedením Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče, členy výkonné rady, což jsou zástupci z jednotlivých krajů, a s dalšími odboráři zastupujícími zaměstnance nemocnic a nezdravotnické pracovníky ve zdravotnictví.

stehovani.jpg

Češi se za prací stěhovat nechtějí

Až 65 procent Čechů by k přestěhování nepřiměla ani zajímavější nabídka zaměstnání anebo lepší mzdové podmínky. Tento trend se přitom v posledních letech prohloubil, ještě před dvěma roky vyjádřilo v obdobném průzkumu personální agentury Grafton Recruitment neochotu se stěhovat 56 procent lidí. Klesá taky chuť Čechů pracovat v zahraničí.

syndrom.jpg

Přepracované zaměstnance ničí syndrom vyhoření

Znepokojivým trendem současnosti se stává syndrom vyhoření vedoucí k tomu, že se lidé cítí unaveni a ztrácejí chuť do práce. Důvody mohou být různé, tím nejobvyklejším bývá dlouhodobý stres a nadměrné množství úkolů, které musí zaměstnanec zvládnout. Kritickým může být období kolem konce roku provázené snahou dotáhnout všechny nedořešené úkoly. Je proto důležité, aby vedení firem dokázalo rizika přepracování včas rozpoznat a v ideálním případě jim předcházelo tím, že zaměstnancům umožní správné vyvážení pracovního a soukromého života.

obed_2.jpg

Obědy v restauracích zdražují, pod sto korun se už lidé nenají v žádném kraji

Naobědvat se za méně než sto korun je v Česku stále obtížnější. Jen za poslední rok vzrostla průměrná útrata za oběd v restauracích o více než pět korun na prosincových téměř 112 korun. Vyplývá to z Ticket Restaurant Card Indexu. Hlavním důvodem zdražování poledních jídel jsou vyšší ceny surovin.

autobus_28.jpg

Babiš couvl: Peníze řidičům autobusů zajistí kraje

Nařízení, kterým minulá vláda Bohuslava Sobotky k začátku minulého roku zvedla minimální mzdy řidičů linkových autobusů, se měnit nebude. Náklady na mzdy řidičů v celkové výši přibližně 420 milionů korun totiž uhradí kraje ze svých rozpočtů. Dnes ráno to na Twitteru napsal premiér Andrej Babiš po jednání s předsedkyní Asociací krajů Janou Vildumetzovou a šéfem Odborového svazu dopravy Lubošem Pomajbíkem.

penize_64.jpg

Politikům vzrostou letos platy asi o sedm procent

Vrcholným politikům vzrostou letos rok platy zhruba o sedm procent. Jejich zvýšení bude přibližně o procentní bod nižší než loni. Například měsíční odměna řadového poslance a senátora by se měla zvýšit o 4900 korun na 75 900 korun hrubého.

byty_7.jpg

Největší strašáci Čechů: zajistit stáří a dosáhnout na byt

Získání bytu je pro mnohé Čechy zásadním sociálním problémem. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), jenž hodnotil sociální podmínky v Česku. K pořízení nového velkého rodinného bytu v Praze je podle expertů třeba mít i milion korun v hotovosti a měsíční příjem aspoň 50 tisíc korun čistého. V krajských městech jsou hypotéky dostupnější.

Bisnode_37.jpg

V roce 2017 se počet nespolehlivých plátců DPH zvýšil o 42 procent

Ke konci loňského roku bylo v ČR evidováno 10 613 nespolehlivých plátců DPH. Meziročně se jejich celkový počet zvýšil o 3 157, a meziročně vzrostl o 42 procent. Statistiky zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

Tripartita-1_2.jpg

Tripartita: Důchodová reforma je pro vládu stěžejní prioritou

Česko by se nemělo otevírat levné práci, varují odbory
Poprvé po říjnových parlamentních volbách ve Strakově akademii ve čtvrtek jednala tripartita o programovém prohlášení vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) na následné společné tiskové konferenci s předsedou Českomoravské konfederace odborových svazů Josefem Středulou a prezidentem Svazu průmyslu a dopravy Jaroslavem Hanákem uvedl, že stěžejní bude důchodová reforma. Zástupci vlády, zaměstnavatelů a odborů se také shodli, že pro Českou republiku není žádná alternativa mimo Evropskou unii.

Celkem 5335 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

22.01.2018 20:05

NI: Ruský systém Pancir-S, jehož analogii Spojené státy nemají!

Ruský protiletadlový raketový a dělostřelecký systém systém „Pancir-S" se ukázal být skvělou zbraní pro zastavení masivních vzdušných útoků dronů, a jehož analogii Spojené státy nemají, napsal The National Interest.
22.01.2018 20:04

Merkelová: Blízkost Rakouska a Ruska ohrožuje spolupráci tajných služeb

Blízkost rakouské strany Svobodných (FPÖ) s Ruskem může bránit spolupráci speciálních služeb západních zemí, napsal deník Der Standard.
22.01.2018 20:03

Defence One předpověděl důsledky jaderného útoku na Havaj!

Americká publikace Defense One zanalyzovala důsledky možného jaderného útoku na Havaj. Specialisté použili speciální program Nukemap vyvinutý na Stevensově technologickém institutu.
22.01.2018 20:02

WP: Američané nesouhlasí s Pentagonem: terorismus je horší než Rusko!

Američtí občané nepodporují postoj k Rusku a Číně, jako hlavní hrozby pro bezpečnost USA, vyjádřený v nové národní obranné strategii Pentagonu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace