Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

doctor-3563036_1920.jpg

Odbory na MPSV ruší stávkovou pohotovost

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se v minulém týdnu sešla se zástupci odborových organizací působících při MPSV, aby s nimi vyřešila stále trvající stav stávkové pohotovosti na rezortu práce a sociálních věcí. Stávková pohotovost byla vyhlášena dne 25. června 2018 Odborovou organizací Komfort, bezpečí a hodnoty MPSV a Nezávislou odborovou organizací pracovníků MPSV, a to z důvodů nespokojenosti s postupy bývalého vedení ministerstva v čele s ministryní Jaroslavou Němcovou.

hands-981400_1920.jpg

Zvýšení důchodů zřejmě bude, pro už je i KSČM

Nejvíce mají dostat přidáno senioři nad 85 let - 1000 korun měsíčně

Předseda KSČM Vojtěch Filip po jednání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) prohlásil, že poslanci KSČM podpoří návrh na zvyšování důchodů v podobě, v jaké ho schválila poslanecká sněmovna. Je tedy pravděpodobné, že návrh bude schválen, svou ochotu podpořit ho totiž deklarovaly i jiné politické strany. Hlasování se má konat příští týden.

Sokolova-Radka.jpg

K prosazování čtyřdenního pracovního týdne se dostaneme, říká místopředsedkyně ČMKOS

Rozhovor Radky Sokolové pro server Tiscalli.cz

Po revoluci bylo slibováno, že se velmi rychle přiblížíme západnímu světu, což se nestalo, je tedy potřeba, abychom naše síly opravdu věnovali boji za lepší mzdy, zdůrazňuje v rozhovoru pro Tiscali.cz místopředsedkyně Českomoravské konfederace odborových svazů Radka Sokolová. Přibližuje také, jak odbory chtějí reagovat na další změny pracovního trhu.

Maly.jpg

Duel: O platech ve veřejném sektoru

Předseda školských odborů F. Dobšík vs. předseda Asociace samostatných odborů B. Dufek

Předseda školských odborů František Dobšík z Českomoravské konfederace odborových svazů a předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek diskutovali v pořadu Duel o navyšovaní platů státních zaměstnanců. Po nedávném jednání zástupců ČMKOS a sociální demokracie obě strany potvrdily, že za spravedlivou variantu považují desetiprocentní přidání plošně. Vláda zatím navrhuje zvýšení sumy na platy o šest procent a tarifů o dvě procenta. Víc by si měli přilepšit učitelé a hůř placené profese, nejnižší dvouprocentní tarifní růst by měli mít policisté či vojáci. Proti plošnému přidávání je i Asociace samostatných odborů.

aircraft-1.jpg

Aerolinie Ryanair ochromila stávka

Piloti nechtějí pracovní podmínky jako v Irsku

Mnoho letadel nízkonákladové společnosti Ryanair zůstalo v pátek (10.8.2018) na zemi. Důvodem byla stávka pilotů. Příčinou stávky nebyly pouze mzdy, ale hlavně pracovní podmínky, ulehčující propouštění, které zároveň omezují možnosti zaměstnanců se proti tomu soudně bránit. Ačkoli jsou piloti nízkonákladových aerolinek z různých evropských zemí, platí pro většinu z nich pravidla irského pracovního trhu, která práva zaměstnanců v mnohém omezují.

TK-Lidovy-dum.jpg

J. Hamáček, J. Maláčová a J. Středula jednali o růstu platů

Odbory chtějí dohodu o zvýšení platů ve státní sféře uzavřít v srpnu

Odbory chtějí vědět, o kolik a odkdy si zaměstnanci státu a veřejných služeb polepší. Předseda Českomoravské odborové konfederace Josef Středula o tom v pátek (10.8.2018) jednal s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. J. Středula chce jednání s vládou na téma růstu platů ve veřejné sféře uzavřít do konce srpna.

laptop-3196481_1920.jpg

Úskalí minimální mzdy v ČR

Co nejčastěji porušují zaměstnavatelé poskytující minimální mzdu

Z minimální mzdy se v posledních letech stalo horké až výbušné téma, a to nejen v ideovém soupeření politických stran, ale rovněž i v rámci vztahů mezi zaměstnavateli, reprezentovanými například Hospodářskou komorou či Svazem průmyslu a dopravy ČR, a na straně druhé Českomoravskou konfederací odborových svazů. Jeden z problémů v poskytování nejnižších výdělků v ČR však spočívá i v tom, že řada zaměstnavatelů obchází základní pravidla stanovená příslušným vládním nařízením, čímž se vystavují možnosti citelného finančnímu postihu.

welder-3018425_1920.jpg

Růst české ekonomiky byl loni rekordní, letos by měl zpomalit

Hospodářství blíží svému maximu, předpovídají odborníci MPO

Roste poptávka, rostou mzdy, roste inflace. Česká ekonomika předvedla vloni jeden z nejlepších výkonů ve své historii. Optimistické byly podniky i domácnosti, utrácely. Hospodářství se ale přiblížilo svému maximu – při nedostatku zaměstnanců se bez výraznějších investic nemá moc kam pohnout. Upozorňuje na to zpráva MPO o vývoji zdejší ekonomiky v roce 2017.

Hamacek_2.jpg

Jan Hamáček chce, aby Česká pošta dostávala od státu o 1 miliardu korun víc

Ministr vnitra Jan Hamáček chce, aby Česká pošta dostávala ze státního rozpočtu až 1,5 miliardy korun. V současnosti dostává 500 milionů korun. Navýšení financí by mělo podle předsedy ČSSD vyřešit dva hlavní problémy, se kterými se Česká pošta potýká.

Malacova-1_2.jpg

Ministryně práce Maláčová: Minimální mzda by měla vzrůst

Aby i lidé pocítitli, že je v ČR rekordní nezaměstnanost

Babišova vláda má v programovém prohlášení další zvýšení minimální mzdy, která je od letoška 12 200 korun měsíčně. O kolik se ale v příštím roce zvýší, zůstává nejasné. Zaměstnavatelé chtějí růst o 800 korun, ČSSD chce zvýšení o 1500 korun„Chceme, aby lidé pocítili výborný hospodářský růst,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v Interview ČT24. Podle ní je také důležité, aby lidé s minimální mzdou nebyli ohroženi chudobou.

Celkem 5416 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:45

Průmyslové ceny v Česku ztratily v červenci svou růstovou dynamiku

Včerejší důležitá data z USA nezklamala. Dnes na ně navážou statistiky nově zahájených staveb. V Evropě nás dnes nic zajímavého nečeká.
16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace