Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

zakonik.jpg

Vláda schválila novelu zákona o náhradě výdělku po úrazu či nemoci z povolání

Podle odborů by se měl více zohlednit růst mezd
Náhrady výdělku po pracovním úrazu či s nemocí z povolání lidem, kteří jsou v evidenci nezaměstnaných, by se mohly sjednotit. Nyní se liší podle toho, u které ze dvou pojišťoven je bývalý pracovníkův zaměstnavatel pojištěný. Pravidla upravuje návrh novely zákoníku práce, který ve středu schválila vláda.

EPSU.jpg

EPSU jednala v Praze o rovnosti a právech žen ve veřejných službách

Dnes v Praze skončila dvoudenní mezinárodní konference, kterou pořádala Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU). Tématem bylo prosazování rovnosti obou pohlaví a práv žen. Konference se zaměřila na tvorbu nové Úmluvy o genderovych otázkách.

Tesco_5.jpg

Británie: Tesco čelí rekordnímu požadavku na kompenzace za nerovné mzdy

Právníci zastupující britské zaměstnance obchodního řetězce Tesco se budou domáhat zpětného doplacení mezd tisícům osob za údajně protizákonný rozdíl mezi platy pracovníků ve skladech a doplňovači zboží na prodejnách. U smírčí agentury ACAS již vznesli první nároky, napsala zpravodajská veřejnoprávní BBC. Řízení by se podle BBC mohlo dotknout až 200 000 zaměstnanců převážně ženského pohlaví a jeho úspěch by pro Tesco znamenal účet za kompenzace v rekordní výši až čtyř miliard liber, což je bezmála 114 miliard Kč.

pivo_10.jpg

Průzkum: Loni pivaři vypili o půllitr více

Pivaři loni týdně vypili meziročně zhruba o jedno velké pivo více (87 %). Týdenní spotřeba se tak u nich zvýšila na 8,8 velkých piv, u žen se mírně zvýšila na 2,3 půllitru. Výsledky zářijového průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zveřejnil na tiskové konferenci sociolog Jiří Vinopal

OKD_32.jpg

Vrchní soud v Olomouci potvrdil schválení reorganizačního plánu OKD

Hornické odbory rozhodnutí soudu přivítaly
Těžební společnost OKD, která je od předloňského května v úpadku, může začít uskutečňovat svůj reorganizační plán. Vrchní soud v Olomouci totiž odmítl odvolání Citibank proti tomuto plánu a potvrdil jeho schválení. Reorganizační plán tak nabyl právní moci. Vyplývá to z usnesení zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Předseda Sdružení hornických odborů OKD Rostislav Palička k tomu řekl, že odbory, které schválení plánu dlouhodobě podporovaly, rozhodnutí soudu přivítaly.

Fotolia_64529853_Subscription_Monthly_M.jpg

Českým domácnostem klepe na dveře energetická chudoba

Zatopit, nebo se najíst?
Elektřina, plyn, vytápění – všechny energie neustále zdražují. Češi tak každý rok musí sáhnout hlouběji do své peněženky. Někteří se proto snaží víc šetřit. Pořizují si co nejúspornější spotřebiče a doma nechtějí plýtvat. Ale často je ve výsledku čeká zklamání. Sice ušetří, ale tyto uspořené peníze musí znovu použít pro platbu za energie, protože dodavatelé opět zvýšili ceny. Domácnostem proto hrozí, že brzy nebudou mít z čeho platit.

CSOB_2.jpg

ČSOB: Banka, ve které odbory sanují zaměstnavatele

Československá obchodní banka, a.s., známá pod zkratkou ČSOB, je bankovní institucí působící na českém a slovenském trhu finančních služeb. Specializuje se na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty. Banka je dnes vlastněna belgickou bankou KBC spadající do finanční skupiny KBC Group N.V. Belgické bance patří 100 % akcií ČSOB.

KOVO_44.jpg

Firma CommScope nezákonně půjčovala zaměstnance sesterské společnosti

Protesty odborů uspěly proti nekalým praktikám
Protest odborářů z firmy CommScope v Brně-Modřicích byl podle inspektorátu práce oprávněný, vedení nezákonně půjčovalo zaměstnance sesterské společnosti. Zaměstnanci dosáhli ústupků i změn ve vedení. Jedná se o důležitý precedens.

penize2_26.jpg

Tržby obchodníků loni vzrostly o 5,6 procenta

Katastrofální scénáře Hospodářské komory a ODS se nenaplnily
Tržby v českém maloobchodě bez aut se loni zvýšily meziročně o 5,6 procenta, udržely si tak stejné tempo jako o rok dřív. V prosinci, kdy tradičně vrcholí vánoční nákupy, ale zvolnil meziroční růst na 4,7 procenta po nadprůměrném listopadu.

IG-Metall_4.jpg

IG Metall vyjednal vyšší mzdy a kratší pracovní dobu

Odborové stávky podpořil milion zaměstnanců
Německé odbory IG Metall uzavřely v noci na úterý po dlouhých jednáních se zaměstnavateli dohodu o mzdách a pracovní době průmyslových pracovníků v jihozápadním Německu. Mzdy se od dubna navýší o 4,3 procenta. Zaměstnanci také získají možnost pracovat až dva roky místo standardních 35 jen 28 hodin týdně, napsala agentura DPA. Dohoda uzavřená v Bádensku-Württembersku je považována za pilotní pro celkem 3,9 miliónu německých zaměstnanců v kovoprůmyslu a elektrotechnice.

Celkem 5416 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 02/2018

Sondy REVUE 02/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.02.2018 08:05

Pražák v mercedesu. Rychlá jízda prozradila hledaného desperáta

V minulých dnech v Jemnici po ulici Znojemská jel řidič vozidla Mercedes Benz, u kterého policisté naměřili rychlost 97 kilometrů za hodinu. 
20.02.2018 08:04

Lucemburský ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn označil maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho projev diktátorem.
20.02.2018 08:00

Opilý mladík skončil v nemocnici

V neděli 18.2.2018 ve večerních hodinách byla vyslána na hlavní nádraží na ulici Jeremenkova hlídka Městské policie Olomouc.
20.02.2018 08:00

V bankomatu zůstaly ležet nevyzvednuté peníze

V bankomatu umístěném na frekventovaném místě v centru Hradce Králové zůstalo ležet několik tisíc korun.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace