Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Logo-Tripartita-1_4.jpg

Tripartita o financování školství, změně horního zákona i otázce karenční doby

Karenční doba zatím nezrušena

Květnové zasedání tripartity nedospělo k dohodě na podobě proplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Se zrušením karenční doby dál zásadně nesouhlasí zaměstnavatelé. Podle nich je rozhodnutí o obnovení náhrad výdělku na počátku stonání politické rozhodnutí. Podle předsedy ČMKOS Josefa Středuly je to naopak krok správným směrem.  

OS_4.jpg

Zaměstnanci ve zdravotnictví si od ledna polepší o 10 procent, slíbil premiér

Vláda bude řešit i odměňování sester ve směnném provozu
Zdravotní sestry a další zaměstnanci nemocnic dnes jednali v Domě odborových svazů v Praze s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO). Zaměstnancům ve zdravotnictví se od ledna příštího roku zvýší platy o 10 procent, oznámila po jednání na tiskové konferenci předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková, která uvítala příslib premiéra, že vláda bude řešit i odměňování sester za směny u lůžka. Babiš po jednání doplnil, že se zaměří i na systémová opatření, jako je narovnání platů a mezd a příplatky za směnný provoz.

CMKOS-logo_83.jpg

Činnost zaměstnanců úřadů práce je třeba ocenit, kritika je lichá

S vyjádřením premiéra Andreje Babiše na nedávném sjezdu ČMKOS na adresu malé aktivity úřadů práce nesouhlasí ČMKOS a Odborový svaz státních orgánů a organizací (OS SOO). „Mrzí nás, že svým vyjádřením pan premiér znevážil práci téměř 12 tisíc zaměstnanců Úřadu práce ČR, kde pracují v první linii především ženy v psychicky náročných pozicích, ve kterých jsou denně vystavovány verbálním i fyzickým útokům a to za plat, který vůbec neodpovídá jejich vysoké kvalifikaci,“ uvedl Josef Středula, předseda ČMKOS.

pichacky.jpg

Pracovní doba: za vyspělými zeměmi zaostáváme o padesát let

Zkrácení pracovní doby o 2,5 hodin týdně, aniž by zaměstnanci byli kráceni na svých příjmech, je jednou z priorit Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), deklarovaných na VII. sjezdu v pražském hotelu Olšanka.

Logo-Tripartita-1_2.jpg

Tripartita bude jednat o zrušení karenční doby

O zrušení karenční doby a podobě vyplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci by spolu měli příští týden jednat členové vlády, odboráři a zaměstnavatelé. Diskutovat by měli o výši náhrad pro nemocné i o výši nemocenského pojištění, které odvádějí zaměstnavatelé.

Odesa.jpg

V Praze byly připomenuty oběti masakru v oděském Domě odborů

Oběti masakru v oděském Domě odborů, kde bylo 2. května 2014 ubitím, upálením nebo jinak zavražděno osmačtyřicet lidí, si ve středu v podvečer připomněli lidé na Václavském náměstí. Pietu uspořádala iniciativa Ne základnám s Alternativou zdola a Nezávislými médii.

OSPO_color_RGB_13.jpg

Kaufland od června výrazně zvýší mzdy

Společnost Kaufland, s níž Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) dlouhodobě vyjednává a uzavírá kolektivní smlouvu s mnoha benefity, od 1. června výrazně zvýší mzdy provozním zaměstnancům. Minimální nástupní mzda zaměstnanců v provozu na nejnižší pozici asistenta prodeje bude na plný úvazek činit 24 000 korun hrubého.
„Pevně věříme, že navýšení mezd v Kauflandu bude inspirovat také ostatní řetězce, kde máme členskou základu,“ říká předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

rokycanska_nemocnice.jpg

Odboráři Rokycanské nemocnice vstoupili do stávkové pohotovosti

Důvodem je nesplnění vládního slibu na zvýšení platů a mezd všech zaměstnanců nemocnic o 10 procent, které se v letošním roce znovu opakuje. Při zvyšování platů a mezd v nemocnicích v předcházejících letech nedostali zaměstnanci Rokycanské nemocnice ani jednou přidáno tak, jak bylo s vládou vyjednáno.

maj_predni_strana.jpg

České a slovenské odbory společně oslavily svátek práce

Odbory v České republice chtějí vytvářet tlak na konec levné práce, protože uplynulých téměř 30 let stačilo na to, aby měli podnikatelé polštář, dostatečné zisky a mohli investovat. Na společných česko-slovenských oslavách 1. máje v Žilině na severu Slovenska to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

bmw.jpg

Vláda schválila memorandum o investiční pobídce pro BMW

Automobilka vybuduje na Sokolovsku testovací polygon
Vláda schválila memorandum o spolupráci s německou automobilkou BMW. Na jeho základě by firma mohla dostat investiční pobídku 18,75 milionu eur (asi 480 milionů Kč) k vybudování testovacího centra na Sokolovsku. Podle vládní mluvčí Barbory Peterové se o žádosti o pobídku bude ještě jednat.

Celkem 5416 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

28.05.2018 07:00

Do centra Křimic se v budoucnu vrátí rybník

Po 138 dnech prací, přerušených několikaměsíční zimní přestávkou, společnost Swietelsky stavební ukončila projekt nazvaný Dokončení Zámeckého náměstí a Tlumené ulice v plzeňské části Křimice.
28.05.2018 06:42

Rusko našlo „rukopis SBU" ve zprávě Bellingcatu o pádu MH17!

Ruské ministerstvo obrany se obeznámilo se zprávou skupiny Bellingcat o tragédii Boeingu na východě Ukrajiny v roce 2014, a našlo v textu „rukopis SBU“, tedy ukrajinské tajné služby.
28.05.2018 06:20

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize  S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
28.05.2018 05:20

Schneider: Skutečně originální brexit

Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“.Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace