Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

koureni-zakazano-1.jpg

Hospod zaniklo nejméně za posledních pět let

Ani zákaz kouření hospody nezlikvidoval
V uplynulém roce v pohostinství ubylo 953 živností. To je nejméně za pět let. Vyplynulo to z analýzy společnosti CRIF. V loňském roce bylo v pohostinství založeno nebo obnoveno 16 420 živnostenských oprávnění, zatímco činnost ukončilo nebo přerušilo 17 373 provozovatelů hospod a restaurací.

rekosntrukce.jpg

Nové bydlení v Česku je v porovnání s EU podstatně dražší

Češi nemají peníze, a proto opravují stávající bydlení
Podnikání v oblasti rekonstrukcí zažívá boom. Nové byty jsou drahé a je jich málo, lidé se proto čím dál tím častěji rozhodují pro rekonstrukci stávajícího bydlení. Modernizaci plánuje každý třetí majitel nemovitosti postavené před rokem 2000.

Zachranka_7.jpg

Vedení středočeské záchranky se sešlo na konferenci s odboráři

Co vše se povedlo a kde jsou problémy? To řešili zástupci odborářů s vedením Středočeské záchrany na výroční konferenci v Kutné Hoře. Za záchranáři dorazila i středočeská hejtmanka řekla Jaroslava Pokorná Jermanová. "Udělali jsme zase větší objem práce, ošetřili jsme více než 110 tisíc pacientů za rok, a prakticky na to nebyla stížnost na medicínský postup. Pokud existují stížnosti, tak jsou na chování posádek a tady nás to trochu trápí už léta, snažíme se na tom pracovat," řekl Martin Houdek, ředitel ZZS Středočeského kraje.

Vitkovice_2.jpg

Vítkovické strojírny nemají peníze na výrobu a posílají lidi domů

Další problémy dolehly na nejdůležitější firmu vítkovického strojírenského holdingu, společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Firma vzniklá převážně z někdejšího Závodu 3, včetně stěžejních hal Těžké mechaniky, nemá peníze na profinancování části výroby a od středy chce posílat část zaměstnanců domů s nižším platem.

DP-Budejovice.jpg

Řidiči městských busů v Č. Budějovicích dostali přidáno

Dvacet osm tisíc pět set korun. To je částka, kterou si od začátku ledna vydělají řidiči městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích. Mzdy zvýšil Dopravní podnik o 10 procent. Noví řidiči mají navíc možnost čerpat náborový příspěvek ve výši dvacet tisíc korun. „Doufám, že toto opatření přinese nejen stabilitu, ale také zvýší zájem pracovat pro naši společnost. Chceme tak potvrdit naši pozici atraktivního zaměstnavatele v Jihočeském kraji,“ uvedl ředitel českobudějovického dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Nemocnice_24.jpg

Nemocnice Pardubického kraje se nedohodlo s odbory a chystá nouzový režim

Vedení společnosti Nemocnice Pardubického kraje, která zastřešuje pět krajských nemocnic, se zatím nepodařilo dohodnout se zástupci odborových organizací na nové kolektivní smlouvě pro letošní rok. Pokud se nepodaří dohody dosáhnout, bude se muset změnit režim práce tak, aby byl zajištěn provoz nemocnic a péče o pacienty. Některé operace by se musely odkládat.

SDlogotypSD_2.jpg

V Severočeských dolech porostou mzdy o šest procent

Stovka horníků demonstrovala před sídlem společnosti
Zaměstnancům Severočeských dolů letos vzrostou tarifní mzdy o šest procent. Dohodlo se na tom vedení společnosti, kterou plně ovládá ČEZ, se zástupci odborů. Někteří zaměstnanci požadovali meziroční růst vyšší a zhruba stovka kvůli tomu včera manifestovala před sídlem Severočeských dolů v Chomutově.

Bisnode_Logo-svg_2.jpg

Z daňových rájů je řízeno nejméně českých firem za posledních pět let

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2017 dosáhl 13 031 a meziročně poklesl o 1,2 procent, tj. o 154 firem. Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,7 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali přes 409 miliard korun. Statistiky za loňský rok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

stravenky-CR_2_2.jpg

Rušení stravenek a odpočtů na hypotéky je nesystémové

Stravenky jsou nejvyužívanější zaměstnanecký benefit
Ministerstvo financí oznámilo záměr jednat o zrušení daňového zvýhodnění stravenek a hypoték. Unie zaměstnavatelských svazů ČR to považuje za velmi nesystémové, protože k tomu neexistuje objektivní důvod.
 

Hyundai-Logo.jpg

Nové Centrum zdraví pro zaměstnance automobily Hyundai

Automobilka Hyundai v Nošovicích vybudovala pro své zaměstnance Centrum zdraví, které bude sloužit k léčbě příznaků počínajících nemocí i prevenci onemocnění. Centrum je v nošovickém areálu automobilky a pracovníkům nabízí například vodoléčbu, elektroléčbu, laserovou terapii, masáže nebo posilovnu. Vybudování centra stálo 19,6 milionu korun, na další milion přišlo vybavení. Představitelé automobilky to řekli při dnešním otevření centra.

Celkem 5416 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:30

Hlavní město bojuje proti závislostem už na základních školách

Práce s dětmi v nižším věku je klíčová v protidrogové politice hlavního města. Rada hl. m. Prahy se proto rozhodla poskytnout dotaci ve výši 108 tisíc korun pro organizaci Prospe, která se zaměří při prevenci na žáky od 2. do 9. ročníku základních škol.
14.08.2018 08:30

Ztraceného seniora našli zapadlého v bahně

Díky rychlé a důkladné práci policistů se podařilo zachránit muže, který byl od pondělí 6. srpna 2018 pohřešovaný.
14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace