Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

CSU_32.jpg

Nezaměstnanost opět klesla, v prosinci na 2,4 procenta

Nezaměstnanost v Česku v posledním měsíci loňského roku meziročně klesla o 1,3 procentního bodu na 2,4 procenta. Vyplynulo to z informací, které ve středu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Míra nezaměstnanosti mužů v prosinci činila dvě procenta, nezaměstnanost žen dosahovala 2,9 procenta. „Nezaměstnanost u mužů se v závěru roku nezměnila, u žen naopak poklesla,” upřesnil ředitel odboru statistiky trhu práce ČSÚ Dalibor Holý.

lithium2.jpg

Babiš: Memorandum o těžbě lithia je neplatné

Premiér zadá Diamu průzkum ložisek
Memorandum o těžbě lithia s australskou firmou European Metals Holdings (EMH) je podle premiéra v demisi a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše nesmyslné a neplatné. Je ale na právnících, aby posoudili, jak dál postupovat. Babiš to zopakoval před čtvrtečním jednáním vlády.

Zemedelci_8.jpg

Zemědělský svaz si stěžuje, že stát neřeší dumpingové dovozy

Mléko a vepřové maso dlouhodobě prodávají čeští zemědělci za ceny, které jsou nižší než náklady, a jsou tak závislí na dotacích. Stále větším problémem jsou dumpingové dovozy, které stát neřeší. Na dnešní tiskové konferenci to řekl předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Není proto divu, že se například stavy prasat v ČR snižují, dodal.

CNB_7.jpg

Domácnosti dluží bankám více, než 1,5 bilionu

Dluhy českých domácností vůči bankám loni v prosinci stouply proti listopadu o 8,4 miliardy na 1,535 bilionu korun. Meziročně dlužily domácnosti o 106,6 miliardy více. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila Česká národní banka. Zadluženost firem v porovnání s listopadem klesla, meziročně byla vyšší.

byty_8.jpg

Zdražování bytů v Praze nadále pokračuje

Průměrná cena bytu vzrostla o 1,5 milionu korun
Cenový růst na pražském realitním trhu nepolevuje, spíše naopak. Průměrná cena prodaného bytu vzrostla na 6,4 milionu korun, což znamená meziroční nárůst o 1,5 milionu korun. Na konci roku 2016 totiž dosahovala průměrná cena prodaného byt 4,9 milionu korun. Oproti předchozímu čtvrtletí došlo v posledním kvartálu loňského roku k růstu ceny o 210 tisíc korun. Vyplývá to z podrobných statistik společnosti EKOSPOL, která pražský rezidenční trh monitoruje už jedenáct let.

stravenky-CR_2_3.jpg

Ministerstvo financí zvýhodnění stravenek nezruší

Zrušení daňového zvýhodnění stravenek není na pořadu dne. Tento nejrozšířenější a mezi zaměstnanci a zaměstnavateli nejoblíbenější benefit chtělo podle Unie zaměstnavatelských svazů ČR firmám vzít ministerstvo financí pod vedením Aleny Schillerové (ANO), resort to však popřel.

Billa_2.jpg

BILLA navýšila zaměstnancům dovolenou o týden

Společnost BILLA odměnila loni své zaměstnance ještě před Štědrým dnem. Jako poděkování rozdala pracovníkům v prodejnách, centrále i logistice dárkové vánoční karty v hodnotě až 1500 Kč a přidala každému ze zaměstnanců den pracovního volna za zajištění 100% servisu při směně na Štědrý den. Od nového roku připočte všem týden dovolené a zvýší nominální hodnotu stravenek.

Amazon2_18.jpg

Amazon zaměstná v Česku 5000 stálých zaměstnanců

Internetový obchod Amazon chce mít v ČR do konce letošního roku 5000 stálých zaměstnanců, nyní jejich počet překročil 4500. Nové pozice v různých oborech přibydou v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy i v korporátní kanceláři v pražských Dejvicích. Společnost nemá problémy se sháněním nových pracovníků, podle mluvčí českého Amazonu Miroslavy Remenárové nabízí atraktivní benefity, kariérní růst i konkurenceschopné mzdy.

monterky.jpg

Dress code dělníkům v práci sluší

Tradiční montérky mizí z šaten
Průmyslové firmy v Česku začínají měnit vžitý styl oblékání, takzvaný dress code. Z šaten zedníků, skladníků a dalších technických profesí mizí tradiční fádní montérky. Naopak roste zájem o designové funkční oblečení, které i nadále chrání před pracovními úrazy, ale svým vzhledem připomíná volnočasovou a sportovní módu. Obdobný vývoj, který je patrný již delší dobu v zahraničí, zasáhl v tuzemsku také pracovní a bezpečnostní obuv.

Eurostat_23.jpg

Náklady práce v Česku jsou nadále jedny z nejnižších v EU

Oproti Německu jsou třetinové
Pracovní síla v Česku předloni podražila. Náklady firem na jednoho zaměstnance v roce 2016 stouply o 3,6 procenta na 38 257 korun měsíčně. Zůstávají nadále podobně nízké jako třeba na Slovensku, ale například proti Německu jsou třetinové. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu a Eurostatu.

Celkem 5416 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 02/2018

Sondy REVUE 02/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.02.2018 08:05

Pražák v mercedesu. Rychlá jízda prozradila hledaného desperáta

V minulých dnech v Jemnici po ulici Znojemská jel řidič vozidla Mercedes Benz, u kterého policisté naměřili rychlost 97 kilometrů za hodinu. 
20.02.2018 08:04

Lucemburský ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn označil maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho projev diktátorem.
20.02.2018 08:00

Opilý mladík skončil v nemocnici

V neděli 18.2.2018 ve večerních hodinách byla vyslána na hlavní nádraží na ulici Jeremenkova hlídka Městské policie Olomouc.
20.02.2018 08:00

V bankomatu zůstaly ležet nevyzvednuté peníze

V bankomatu umístěném na frekventovaném místě v centru Hradce Králové zůstalo ležet několik tisíc korun.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace