Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Unii zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb povede prezidentka Renáta Burianová

Odborový svaz pracovníků obchodu (OSPO) mění své jméno. Nově se zaměstnanci budou sdružovat pod zkratkou UZO (Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb). Chtějí tak nalákat další členy i z oborů navazujících na práci v prodejnách. Nový název a nové vedení si zvolili delegáti VII. řádného sjezdu OSPO, který se konal 30. – 31. května v Praze.

UZO

ossoo-logo-velke.jpg

Vláda neřeší platy státních zaměstnanců systémově

Odbory kvůli tomu svolají protestní akce
Vláda v demisi musí řešit neshody s odbory, které protestují proti tomu, že kabinet Andreje Babiše chce zvýšit platy jen určitým profesím. Odboráři si zároveň stěžují, že vláda není schopna problematiku systémově řešit. Na polovinu června tak svolávají protestní akci, na které by se měla setkat zhruba stovka odborářů. O navyšování platů bude vláda jednat už zítra. S odbory má o penězích mluvit ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

stavka_14.jpg

V Řecku probíhá 24hodinová generální stávka proti úsporám a daním

Do práce nepřišli ani novináři
Na protest proti novým úsporným opatřením se ve středu mnoho zaměstnanců po celém Řecku účastní celodenní stávky. Byly zrušeny některé lety, lodě zůstávají v přístavech, omezena je i veřejná doprava. Celodenní stávku zorganizovaly dvě hlavní odborové organizace zaměstnanců státního i soukromého sektoru ADEDY a GSEE, uvedla agentura Reuters.

NL_5_2.jpg

Poslanci poslali šanci na zrušení karenční doby do druhého čtení

Poslanci ve středu poslali do druhého čtení návrh ČSSD, kterým by se obnovilo proplácení prvních tří dnů nemocenské. Návrh zamítnout novelu zákoníku práce již v prvním čtení neprošel. Zrušení tzv. karenční doby si sociální demokraté stanovili jako jednu z podmínek vládní spolupráce s hnutím ANO.

europarl-logo-svg.jpg

Evropský parlament schválil novou směrnici o vysílání pracovníků

Pokud firma vyšle zaměstnance, aby vykonával práci v jiné členské zemi EU, bude mu muset platit mzdu odpovídající tomu, co za stejnou práci berou lidé v hostitelské zemi. Novou směrnici o vysílání pracovníků schválil v úterý Evropský parlament. Pravidla se nebudou týkat řidičů kamionů.

CP.jpg

Pošta letos dostane od státu úhradu ztráty z minulých let

Stát letos České poště uhradí čisté náklady za roky 2013 a 2014 ve výši 200 milionů korun, v dalších dvou letech pak po 300 milionech. Předpokládá to návrh novely poštovního zákona, který má ve středu projednat vláda. Pošta měla původně prostředky na úhradu čistých nákladů na poskytování základních služeb, které jí ukládá poštovní licence, získat od jednotlivých doručovatelských firem na trhu podle výše jejích tržeb. Tzv. kompenzační fond však nikdy nezačal fungovat.

Asociace_9.jpg

Senioři jsou jako podnikatelé i zaměstnanci v kurzu

Do deseti let se zdvojnásobí počet podnikatelů starších 61 let, zájem o jejich služby ale zatím neklesá. Dva z deseti seniorů dokonce ještě uvažují o zahájení podnikání, přičemž hlavním motivem nejsou pouze finanční zdroje, ale i společenská prospěšnost a udržování psychické a fyzické aktivity. Atraktivní jsou senioři rovněž pro zaměstnavatele, kteří je považují za nadprůměrné pracovníky a oceňují na nich zejména zkušenost, spolehlivost a zodpovědnost.

voda_7.jpg

Privatizace vodárenství byla chyba, tvrdí Babiš

Obce by měly odkoupit podíly zpět
Vláda řeší možnost půjček pro obce, aby mohly odkoupit zpět podíly v privatizovaných vodárenských společnostech. Při návštěvě Vysočiny to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Privatizace vodárenství byla podle něj chyba stejně jako privatizace společnosti ČEZ, které vytkl, že by místo zahraničních investic měla spíš řešit domácí problémy. Uvedl to v souvislosti s dostavbou jaderných bloků.

Kohout_4.jpg

Francouzská vláda převezme miliardový dluh státních drah

Stávka odborářů byla úspěšná
Francouzský stát převezme 35 miliard eur (skoro 904 miliard Kč) z celkových zhruba 47 miliard eur dluhů státních drah SNCF. Podle jedné z odborových organizací, kterou cituje agentura Reuters, to po jednání s odboráři slíbil premiér Édouard Philippe. Stát by tak vyšel vstříc jednomu z klíčových požadavků odborů zapojených do stávky proti reformě železnic. Stávka trvá už dva měsíce a za tu dobu zemi značně ochromila.

penize_68.jpg

Z rozpočtu je letos placeno 453 tisíc zaměstnanců, nejvíce je učitelů

Ministerstva, úřady a jejich příspěvkové organizace zaměstnávají letos 453 400 lidí, což je proti loňskému roku nárůst o zhruba osm tisíc. Nejvíce je učitelů, a to 167 tisíc. Nepedagogických pracovníků ve školství je zhruba 64 tisíc. Následují příslušníci ozbrojených složek, jako jsou policie, vězeňská služba nebo celníci, kterých je 55 tisíc. Vojáků je necelých 25 tisíc. Vyplývá to z informační brožury ministerstva financí Státní rozpočet v kostce, jejímž cílem je přiblížit problematiku státního rozpočtu široké veřejnosti.

Celkem 5478 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
20.06.2018 09:01

ČT SPORT ostrouhal. O2 TV bude vysílat skoro všechen ligový fotbal

Společnost O2 TV odkoupila od Pragosportu vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony. Nyní je  vlastníkem televizních i online práv pro Česko i Slovensko. Česká televize tak ostrouhala a možná, že na ni vyjde O2 TV jediné nevybrané utkání kola.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace