Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

skoda_31.jpg

Průměrná mzda v automobilkách loni stoupla na 37 399 Kč

Průměrná mzda v automobilovém průmyslu loni stoupla o sedm procent na 37 399 korun. Počet pracovníků v odvětví se pak zvýšil o šest procent na 126 375 lidí. Oznámilo to Sdružení automobilového průmyslu.

prace-na-cerno.jpg

Cizinců pracujících v Česku načerno přibývá

Nedostatek lidí na trhu práce je největším současným problémem českých firem. Musí kvůli němu dokonce odmítat zakázky. Některé společnosti se proto čím dál častěji uchylují k riskantnímu kroku – zaměstnávání cizinců bez pracovního povolení. Čerstvé policejní údaje jsou alarmující. Loni bylo z Česka vyhoštěno přes 3000 ilegálů, což je osmkrát více než před čtyřmi lety. Problém je největší ve stavebnictví a průmyslu.

marodeni.jpg

Sociální demokracie navrhuje zrušit karenční dobu

Sociální demokraté znovu vytáhli do boje za návrat proplácení mzdy v prvních třech dnech nemocenské. Straničtí poslanci to už dokonce navrhli ve Sněmovně. Argumentují tím, že lidé často nemoci přecházejí. Na své straně má ČSSD i odbory. Proti je naopak pravice i firmy. Podle nich by změna pravidel vedla v řadě případů ke zneužívání nemocenské.

benefity1.jpg

Stravenky jsou stále častější také u malých firem

Kvůli vysoké konkurenci na trhu práce jsou i menší firmy nuceny přetahovat se o zaměstnance a nabízet jim nové benefi ty jako například stravenky. Snaží se dohnat větší firmy, které už stravenky nabízejí téměř všechny. Jen v posledních třech letech začalo stravenky nabízet dalších 26 % všech menších firem pod padesát zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu společnosti PPM Factum pro firmu Edenred, která zaměstnanecké výhody pro firmy zprostředkovává.

penize_65.jpg

Benefit penzijní připojištění dostává stále víc lidí

Zájem zaměstnavatelů přispívat na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření výrazně roste. Mezi benefity, jimiž se firmy snaží získat nové pracovníky či udržet dosavadní, patří dlouhodobě k nejoblíbenějším, při současném nedostatku pracovníků se však jeho význam ještě zvyšuje.

euro_9.jpg

Slovenská vláda vypsala odměnu milion eur za dopadení vraha novináře

Slovenská vláda vypsala odměnu milión eur (přes 25 miliónů korun) za relevantní informace, které povedou k zadržení, obvinění a odsouzení pachatelů úkladné vraždy novináře Jána Kuciaka, který pracoval pro server Aktuality.sk. „Na ministerstvu vnitra je zřízena telefonní linka, na které mohou občané své informace oznámit,“ řekl předseda slovenské vlády Robert Fico.

CMKOS-logo_78.jpg

Lidé nesmějí umírat za svoje povolání

ČMKOS k vraždě novináře na Slovensku
Českomoravská konfederace odborových svazů je otřesena vraždou slovenského novináře, která podle slovenských policejních zdrojů s největší pravděpodobností souvisí s jeho povoláním.

Baierl.jpg

Vysokoškolský odborový svaz povede Petr Baierl

Nový program na další čtyřleté období a volba nového vedení byly 14. února hlavními body programu 22. sjezdu Vysokoškolského odborového svazu (VOS). Jako host se sjezdu zúčastnil předseda ČMKOS Josef Středula, který delegáty ujistil, že odborová centrála i on osobně budou i nadále podporovat snahy a cíle vysokoškolských odborů. 

pas.jpg

Ostrá debata o zaměstnávání Ukrajinců v Česku

Středula varuje před bezpečnostními riziky
Vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) nedávno rozhodla o navýšení zaměstnaneckých karet pro pracovníky z Ukrajiny. Počet lidí, kteří by sem mohli přijít, se zvyšuje na dvojnásobek. Hospodářská komora to vítá, firmy podle ní nemají možnost dalšího rozvoje, protože nemají dostatek pracovníků, dokonce i nekvalifikovaných. Předseda ČMKOS Josef Středula ale varuje před bezpečnostními riziky a zároveň říká, že „dovoz“ Ukrajinců přispěje spíše k zaostávání české ekonomiky.

kamion.jpg

Tisíc řidičů kamionů se chce soudit kvůli nízkým mzdám za cesty do Německa

Čeští řidiči kamionů se chtějí hromadně soudit o vyšší plat při cestách do Německa. Inspiroval je úspěch šoféra Jiřího Gabrhela, který na německé poště vysoudil víc než čtvrt milionu korun jako dorovnání do německé minimální mzdy. Podle čtvrteční Mladé Fronty DNES se na odboráře v Německu obrátilo dalších skoro 1000 řidičů.

Celkem 5478 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.03.2018 23:05

Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil

V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma.
19.03.2018 23:04

Tak jak je to s nervovým plynem – Západ nebo Rusko?

Celý víkend měly západní země práci s tím, s čím má Rusko už týden bohaté zkušenosti, a to v popírání, že by právě ony vytvořily (nebo použily) nervově paralytický plyn „Novičok“.
19.03.2018 23:03

Times: Británie pomohla Putinovi získat nezpochybnitelné volební vítězství!

Británie hrála svou roli v nezpochybnitelném vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách v Rusku, uvedly The Times.
19.03.2018 23:02

Rusko: Jako o zbraních hromadného ničení v Iráku!

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexander Jakovenko v reakci na požadavky po Rusku, aby prokázalo nevinu při otravě bývalého plukovníka GRU Sergej Skripal, připomněl presumpci neviny a řekl, že svá tvrzení by měla prokázat Británie.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace