Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

stokoruna_3.jpg

Většina Čechů si na důchod aktivně spoří

Na 70 procent Čechů si na svůj důchod aktivně spoří. Z 90 procent k tomu využívají penzijního připojištění. Minimálně jednu půjčku má nyní 36 procent obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat úvěrová společnost Profi Credit od agentury Nielsen Admosphere mezi 1200 respondenty.

EUl_2.jpg

EU chce střední a východní Evropě sebrat 30 miliard eur a dát je zadluženého jihu

Brusel plánuje v novém rozpočtu EU snížit příspěvky pro země střední a východní Evropy o téměř 30 miliard eur (773 miliard korun). Méně mají dostat i pobaltské země. Víc finančních prostředků z fondů soudržnosti má naopak putovat do zadlužených zemí, jako je Řecko, Itálie či Španělsko, uvedl list Financial Times. EU má návrh oficiálně zveřejnit během dne.

petice.jpg

Senát projednal petici odborářů o školství

Senát projednal petici, která prosazuje zvýšení platů učitelů a výdajů na vzdělávání. Veřejného slyšení se kromě odborů zúčastnili také zástupci ministerstva školství a experti na školství. Petici, kterou podepsalo přes 23 tisíc lidí, iniciovali Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství a Vysokoškolský odborový svaz.

miliardy_7.jpg

Odborům se nelíbí nápad vlády oddělit důchodový účet od rozpočtu

Odbory varují vládu před jedním z bodů programového prohlášení. Podle nich je velkým rizikem oddělení důchodového účtu od státního rozpočtu. V případě, že by se následně účet dostal do minusu, nebylo by podle odborářů z čeho důchody vyplácet a nezbylo by třeba na vládou schválený růst penzí.

Nemocnice-jpg.jpg

Jesenická nemocnice zavedla bezplatnou firemní dopravu pro zaměstnance

Cestovat zdarma do práce i z práce mohou nově všichni zaměstnanci Jesenické nemocnice, kteří bydlí v Šumperku či blízkém okolí. Nemocnice zavedla nový zaměstnanecký benefit, díky kterému se mohou pracovníci dostat z centra Šumperka do práce a zpět zdarma a včas přesně na ranní směnu.

BOZP.jpg

2017: nejméně smrtelných pracovních úrazů za posledních 15 let

V roce 2017 zaznamenaly Státní úřad inspekce práce a Český báňský úřad dohromady 95 smrtelných pracovních úrazů, což je nejméně za posledních 15 let. Od roku 2002, kdy došlo celkem ke 206 úmrtím při plnění pracovních povinností, postupně klesal jejich počet, až se v loňském roce zastavil poprvé pod hranicí 100 smrtelných pracovních úrazů během jednoho kalendářního roku. Ministerstvo práce a sociálních věcí a Státní úřad inspekce práce považují dlouhodobě oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) za svoji prioritu a budou kontinuálně pokračovat v opatřeních vedoucích mimo jiné i ke snížení pracovní úrazovosti.

Cerny-Zdenek_2.jpg

Odborový svaz ECHO povede i nadále Zdeněk Černý

Odboráři žádají pro náročné profese dřívější odchod do důchodů
Odboráři z odborového svazu ECHO, který sdružuje pracovníky z oboru energetiky a chemie, chtějí v následujících pěti letech prosazovat mimo jiné dřívější odchod do důchodu pro zaměstnance pracující v náročných profesích těchto oborů. Při středečním zahájení dvoudenního sjezdu svazu v Praze to řekl jeho předseda Zdeněk Černý.

Modern-odbory-v-SOB-logo.jpg

Moderní odbory v ČSOB vyhlásily neomezenou stávkovou pohotovost

Banka se o čistý zisk 17,5 miliardy korun nechce dělit se zaměstnanci
Mimořádná konference členů Moderních odborů v ČSOB vyhlásila 23. května neomezenou stávkovou pohotovost za uzavření kolektivní smlouvy pro zaměstnance na rok 2018 a zvýšení mezd zaměstnancům banky .

Deza.jpg

V chemičce Deza vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost

Vyjednává se od října, odbory požadují zvýšení tarifních mezd o 13 %
Odboráři důležité chemičky Deza ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) vyhlásili v úterý odpoledne stávkovou pohotovost. Oznámil to předseda odborů podniku Michal Sváček. Důvodem je spor o uzavření kolektivní smlouvy na rok 2018 a nepřijatelný mzdový vývoj, uvedli odboráři v prohlášení.

Dufek2.jpg

Zemědělští odboráři připraví ČSSD o hlasy, pokud nepůjde do společné vlády s Babišem

Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do připravované vlády s ANO. Uvedl to šéf zemědělských odborářů Bohumír Dufek. Pod prohlášení se podepsal jako předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR. Organizace sdružuje 35 tisíc členů. Členy má vedle zemědělství i v dalších pracovních odvětvích. Členové ČSSD nyní o vstupu do vlády s ANO hlasují v referendu, připravovaný menšinový kabinet počítá s tolerancí od komunistů.

Celkem 5478 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
20.06.2018 09:01

ČT SPORT ostrouhal. O2 TV bude vysílat skoro všechen ligový fotbal

Společnost O2 TV odkoupila od Pragosportu vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony. Nyní je  vlastníkem televizních i online práv pro Česko i Slovensko. Česká televize tak ostrouhala a možná, že na ni vyjde O2 TV jediné nevybrané utkání kola.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace