Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

OS-zdravotnictvi_7.jpg

V Praze jednali odboráři z nemocnic o krizi ve zdravotnictví

Největším problémem je nedostatek personálu a nízké platy
Velký sál Domu odborových svazů v Praze se dnes zaplnil odboráři z nemocnic České republiky, kteří sem přijeli jednat o kritickém nedostatku zdravotníků v nemocnicích. O tom, že je situace skutečně vážná, svědčí i účast vládních politiků. Dopoledního jednání se zúčastnil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Odpoledne pak mezi odboráře a zdravotníky přišli ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
12239576_1186102181404119_3489843853267987627_n.jpg

ČMKOS vyjádřila účast francouzským kolegům

Předseda ČMKOS‎ Josef Středula zaslal všem pěti francouzským odborovým centrálám dopis vyjadřující velkou účast nad ztrátou nevinných lidských životů při teroristickém útoku. "Nedávno jsme v Paříži na sjezdu evropských odborů přijali Pařížský manifest, který vyzývá k Evropě založené na solidaritě. Netušili jsme, že zanedlouho budeme vyjadřovat solidární účast, ale plnou smutku. Pátek 13. listopadu se zapíše do truchlících srdcí Francouzů jako nevýslovný smutek, ale i den nezaleknout se boje proti terorismu. U nás si právě připomínáme 17. listopad - den, kdy se studenti nezalekli a svou statečností bránit svobodu a demokracii inspirovali celou společnost. Odvahu místo strachu, to je to, co stále potřebujeme a co nás posílí," uvedl Josef Středula.

spoluprace1.jpg

Česká republika a Německo na společné cestě k digitálnímu propojení

Více než 120 hostů z hospodářství, politiky a výzkumu se sešlo na IX. hospodářské diskuzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK) v Prazel. Předmětem diskuze bylo letošní téma roku ČNOPK „Průmysl 4.0 – rEvoluce probíhá“. Hlavními hosty byli český ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a ředitel odboru klíčových technologií a výzkumu pro inovace Spolkového ministerstva pro vzdělávání a výzkum (BMBF) Wolf-Dieter Lukas. Obě ministerstva se dohodla na úzké spolupráci v oblasti průmyslu 4.0 při setkání v Praze začátkem října a během bilaterálního rozhovoru v rámci Hospodářské diskuze ČNOPK se domluvila na dalších krocích.

 

zeny2.jpg

Co všechno by měly vědět ženy podnikatelky

Ženy OSVČ, které chtějí založit rodinu, často řeší spoustu otázek týkajících se státní finanční podpory. Budou muset přerušit podnikání? Uživí je státní podpora? Peněžitou pomoc v mateřství vyplácí Státní správa sociálního zabezpečení ze systému nemocenského pojištění, a to přibližně do půl roku věku dítěte. Poté obvykle navazuje rodičovský příspěvek, který poskytuje příslušný úřad práce v maximální celkové výši 220 tisíc korun po dobu od 19 měsíců do čtyř let věku dítěte. Musí, proto žádat o finanční podporu u dvou institucí.

autobusy_2.jpg

Odbory začínají připravovat stávku řidičů autobusů

 Zástupci nespokojených řidičů autobusů začínají připravovat stávku. Do konce listopadu chtějí zjistit, kolik řidičů je ochotno účastnit se protestu. Řekl to předseda jablonecké základní odborové organizace BusLine Jiří Kuchynka. Jablonečtí a liberečtí dopravní odboráři zahájili stávkovou pohotovost koncem října. Vadí jim nízké mzdy řidičů autobusů, kteří jezdí na linkách veřejné dopravy objednaných kraji.

LUFTHANSA_7.jpg

Lufthansa po stávce vrátila provoz do normálu

 Provoz německých aerolinek Lufthansa se v sobotu po nejdelší stávce v historii firmy opět vrátil do normálu. Stávka trvala týden a Lufthansa během něj zrušila 4700 letů, což zasáhlo více než půl milionu cestujících.

Eurostat_11.jpg

Norové si vydělají v přepočtu 1200 korun za hodinu

 Češi dostávají almužnu 186 korun za hodinu

Za každou hodinu práce dostávají Češi v průměru 186 korun hrubého. Je to třikrát méně, než dosahuje průměr v Evropské unii. Na Slovensku rostou mzdy rychlejším tempem. A loni dokonce po oslabení české koruny v přepočtu na eura překonaly ty české.
byty1.jpg

Chcete koupit nový byt? Nejen v Čakovicích se dočkáte

Na základě údajů Českého statistického úřadu byla za prvních šest měsíců letošního roku v Praze zahájena výstavba 2614 bytů v nových projektech. Ročně se jich přitom po opadnutí krize prodá kolem sedmi tisíc. Podle metodiky statistického úřadu se jedná o byty v novostavbách bytových domů, pro které bylo vydáno stavební povolení v právní moci .Za poslední rok a půl vedou ve výstavbě Čakovice. V této okrajové části na severu Prahy mohou developeři postavit 1200 bytů.

finsko2.jpg

Hutní montáže se vracejí do Finska

Společnost Hutní montáže ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group získala ve Finsku zakázky za téměř 750 milionů korun. Je mezi nimi i kontrakt na dodávku regeneračního kotle, který bude druhým největším na světě. Na dvou zakázkách už firma pracuje, na třetí začne montáž počátkem příštího roku. „Právě tato zakázka patří k našim nejzajímavějším. V centrálním Finsku, přes 300 kilometrů od Helsinek, postavíme pro světového zpracovatele dřevní hmoty Metsä Fibre obrovský regenerační kotel, druhý největší na světě a vůbec největší na severní polokouli,“ uvedl generální ředitel Hutních montáží Miroslav Přecechtěl.

Brno2_2.jpg

Bude v Dopravním podniku města Brna a.s. ohrožen sociální smír?

Vedení Dopravního podniku města Brna a. s, jednoho z největších zaměstnavatelů v Jihomoravském kraji, pro kterého pracuje přes 2700 lidí, si proti sobě velmi popudilo odbory. Ty jsou velmi nespokojeny s dosavadním průběhem kolektivního vyjednávání.

Celkem 5551 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.09.2018 08:30

Miroslav Poche se smířil s tím, že nebude ministrem zahraničních věcí

Miroslav Poche už ministrem nebude, neboť ČSSD objevila náměstka na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Prozradil Miroslav Poche, donedávna kandidát ČSSD do Černínského paláce v pořadu Interview na ČT24, který se vysílal třetí zářijovou středu, proč se tak stalo?
20.09.2018 08:30

Ani víkend zábavy nezmírnil kontrolu skládek

Po nabitých Dnech města Kladna o víkendu čekalo Kladeňáky dvoudenní open air festival KladFest. Třetí zářijový víkend nabídnul průřez kapel.
20.09.2018 08:30

Nový sčítač chodců a cyklistů pomůže zmapovat dopravu

Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí pomůže lépe zmapovat potřeby bezmotorové dopravy.
20.09.2018 08:04

Maďarský konzulát vydává pasy Ukrajincům, ale ti musí o tom mlčet

<< VIDEO >> V Berehovu v Zakarpatské oblasti na maďarském konzulátu jsou vystavovány Ukrajincům maďarské pasy .
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace