Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Sondy REVUE 09/2017

 Leták září

OSPO_color_RGB_4.jpg

Vesna souhlasí se zprostředkovatelem kolektivního vyjednávání

Prvního zprostředkovatele vedení odmítlo
V kauze českého obchodního řetězce Vesna nastal v posledních dnech důležitý posun. Vedení této společnosti přistoupilo na řešení sporu o uzavření kolektivní smlouvy prostřednictvím zprostředkovatele, v pořadí druhého.

penize_57.jpg

Marksová: Důchody příští rok vzrostou nejvíce od krize

V průměru o 475 korun by měly příští rok vzrůst důchody, oznámila po včerejším jednání kabinetu ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Základní výměra poroste o 150 korun. Na konci letošního června průměrný starobní důchod podle údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) činil 11 807 korun.

Volna-pracovni-mista.jpg

Obří burza v Mostě nabídne nové pracovní příležitosti

Kdo hledá práci nebo uvažuje o jiné, dostane šanci na velké burze volných pracovních příležitostí v Mostě. Pořádají ji české a německé veřejné instituce, které na sever Čech pozvou zástupce zaměstnavatelů z různých oborů z Mostecka, Lounska, Chomutovska, saského příhraničí a dalších oblastí Německa či Rakouska.

Bisnode_35.jpg

Ženy převažují v orgánech statutárních firem jen v sedmi odvětvích

Ve statutárních orgánech českých firem jen v sedmi ze 468 analyzovaných odvětví převládají ženy. Výrazná převaha žen je v orgánech společností, které podnikají v předškolním vzdělávání a denní péči o děti. Naprosto nejsilnější zastoupení mužů je v oblasti poskytování přístupu k internetu. Vyšší podíl žen lze sledovat u většiny odvětví souvisejících s trávením volného času. Větší zastoupení mají ženy mezi firmami, které obchodují s farmaceutickými či kosmetickými přípravky, fotopotřebami a textilem, zatímco muži dominují u technicky laděných firem. Genderový pohled na statutární orgány firem podle předmětu činnosti dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Tripartita-1.jpg

Tripartita jednala o státním rozpočtu na příští rok

 Odbory: Rozpočet nepočítá s růstem životního minima
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů v pondělí jednali o podobě státního rozpočtu na příští rok. Podle podnikatelů je návrh, který připravilo ministerstvo financí a projednává kabinet, politický a nesystémový. Požádali o zvýšení sumy na výzkum i dopravní infrastrukturu a pro vysoké školy.

parlament.jpg

V Parlamentu o bydlení a předvolebních vizích politických stran

V sídle Parlamentu se dnes uskutečnil kulatý stůl se zástupci hlavních kandidujících politických stran, kteří představili své názory na oblast bydlení. Akce se konala pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. Jejími pořadateli byla Česká společnost pro rozvoj bydlení (ČSRB), Sdružení bytových družstev (SBD a SVJ) a Sdružení nájemníků ČR (SON). Akce se zúčastnilo kolem stovky členů uvedených orgánů.

IG.jpg

Německý IG Metall chce umožnit kratší pracovní dobu

Odborový svaz IG Metall, která Němcům před více než dvaceti lety zkrátila pracovní týden na 35 hodin, připravuje novou kampaň. Jejím cílem je během každoročního jednání o mzdách vyjednat možnost dalšího zkrácení pracovní doby.

ND_4.jpg

Odbory: Kritika Zaorálkovy návštěvy v divadle má odvést pozornost od ochrany sociálních a zaměstnaneckých práv

Odborové organizace spojené s Národním divadlem se ohradily proti kritikům nedávné návštěvy ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) v divadle. Volebního lídra sociálních demokratů začátkem týdne kritizovali ředitelé českých divadel, herci či akademici, podle kterých divadlo zneužil k předvolební agitaci. Zaorálek takovou interpretaci své návštěvy z minulého týdne odmítl. Tvrdí, že přišel na pozvání odborářů. Podle odborů chtěl Zaorálek vést dialog se zaměstnanci a čelí kvůli tomu mediální kampani.

Kohout_2.jpg

Odboráři ve Francii protestují proti reformě zákoníku práce

Macron je přirovnal k darmožroutům, cynikům a extremistům
Tisíce demonstrantů vyrazily v úterý na výzvu odborové centrály CGT do ulic francouzských měst, aby protestovaly proti reformě pracovního trhu. Prezident Emmanuel Macron tak narazil na první mobilizaci odpůrců změn v zákoníku práce, o něž se francouzské vlády snaží už desítky let. V centru Paříže použila policie vodní děla proti maskovaným anarchistům, kteří provázeli jinak poklidnou odborářskou manifestaci.

Celkem 5128 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sonddy REVUE 09/2017

Sondy REVUE 09/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.09.2017 07:02

Beatrix von Storch: Angela Merkelová pošlapala německou vlajku!

Ulice všude zdobí volební plakáty CDU s národními barvami. Angela Merkelová stojí před černo-červeno-zlatým pozadím. Vzhledem k její politice je to čisté pokrytectví, tvrdí Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD.
21.09.2017 07:00

Plzeň dokončila 11 nových komunitních bytů

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné, vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci.
21.09.2017 07:00

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes tři miliony

Pracovníci v kulturních zařízeních mají podle nařízení vlády od letošního 1. července vyšší platy. Polepšili si o 9,4 procenta.
21.09.2017 06:42

CHT: Moskva označila projev Trumpa v OSN „extrémně nebezpečným"!

Rusko považuje za velmi nebezpečné prohlášení Donalda Trumpa o připravenosti „úplně zničit Severní Koreu" a vystoupit z „nejhorší pro USA hanebné dohody o Íránu".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace