Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Sondy REVUE 1/2017

 Sondy REVUE 1/2017

Leták

OKD_28.jpg

Insolvenční správce vyzval vedení OKD, ať od bývalého vedení vymáhá 2,8 miliardy korun

Vedení těžební společnosti OKD, která je od května v úpadku, obdrželo od insolvenčního správce Lee Loudy výzvu, aby vymáhalo od členů dřívějšího představenstva a dozorčí rady celkem 2,8 miliardy korun. Ve čtvrtek to potvrdil mluvčí OKD Ivo Čelechovský. Škodu bývalí představitelé firmy podle Loudy způsobili, když schválili výplatu neúměrně vysokých dividend a předlužení firmy.

obchod_11.jpg

Nízká nezaměstnanost nutí řetězce zvyšovat mzdy

Podprůměrné výdělky v obchodech odrazují potenciální zájemce
Praha - Nízká míra nezaměstnanosti a zvyšující se konkurenční boj o kvalitní zaměstnance nutí obchodní řetězce zvyšovat nástupní platy. V posledních dvou letech stouply i o desítky procent, přesto zůstávají hluboce pod průměrem. Například firma Lidl tvrdí, že za posledních pět let zvýšila nástupní mzdu na pozici prodavač o 47 procent na nejméně 18 625 Kč. Podle odborářů v maloobchodu činí základní mzda provozních zaměstnanců v Praze v řetězcích při nástupu asi 14 000 korun. Platy.cz uvádí průměrnou mzdu na pozici prodavač 14 007 Kč a u pokladní 13 642 Kč. Průměrná mzda v ČR přitom loni ve 3. čtvrtletí byla 27 220 Kč.

penize_41.jpg

Mzdy v Královéhradeckém kraji jsou nižší než celostátní průměr

 Královéhradecký kraj je ve výši průměrných mezd až na 9. místě ze čtrnácti českých krajů. "Ačkoliv region patří, co se týče průmyslu i životní úrovně obyvatel mezi nejprogresivnější české kraje, podle zdejších mezd tomu tak není. Obyvatelé kraje si v průměru vydělávají podle údajů z konce 3. čtvrtletí loňského roku jen 24 758 korun měsíčně. To je o 2500 korun méně, než činí republikový průměr. Tento průměr výrazně navyšuje Praha, kde se platy blíží v průměru 35 tisícům.

osz.jpg

Pejša už odbory Českých drah řídit nebude

Jedna z nejsilnějších odborových organizací v zemi, Odborové sdružení železničářů (OSŽ), začíná jedenáct měsíců před koncem mandátu současného předsedy Jaroslava Pejši řešit, kdo ji povede od letošního listopadu. Zájem projevil místopředseda sdružení Vladislav Vokoun. Pejša, který řídí železniční odboráře desátým rokem, loni na podzim prohlásil, že na nejvyšším postu skončí. Dosavadní místopředseda Vokoun pak oznámil svůj plán kandidovat na odborářském webu.

Zdravotnictvi_12.jpg

V Karlovarské krajské nemocnici přidají nejdřív v březnu

Přidáno dostanou i zdravotníci na Olomoucku
Zřejmě až v březnu se dočkají lékaři a sestřičky Karlovarské krajské nemocnice vládou slíbeného desetiprocentního navýšení mezd. Úterní jednání ředitele nemocnice s vedením kraje totiž zatím kýžený výsledek nepřinesla. „Do konce ledna budou jednání pokračovat. Stále platí, že obě strany, tedy kraj a nemocnice, se snaží najít východisko,“ popsal situaci po úterním jednání Vladislav Podracký, mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.

prachy_6.jpg

Osm miliardářů je podle analýzy stejně bohatých jako polovina lidstva

Nejbohatší lidé planety platí nižší daně než jejich uklízečky
Rozdíl mezi chudými a bohatými je zřejmě větší, než si svět myslel. Nezisková organizace Oxfam zveřejnila novou zprávu, podle které pouhých osm mužů na Zemi vlastní stejný majetek jako chudší polovina světové populace. Analýzu Oxfam zveřejnil před zahájením Světového ekonomického fóra v Davosu.

autobus_12.jpg

Dopravní odbory považují zvýšení mezd řidičů za oprávněné

Ve hře je stále stávka autobusáků
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je nakloněn tomu, aby vláda pomohla krajům při financování růstu mezd řidičů linkových autobusů. Příští týden Sobotka předloží problém koaliční radě. Nařízení o zvýšení mezd řidičů od letošního ledna schválila vláda. Premiér po jednání s Asociací krajů uvedl, že ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) poskytne krajům metodickou pomoc, jak mají legislativně zapracovat zvýšení peněz do smluv s dopravci.

Tripartita8_9.jpg

Tripartita se neshodla na hromadném zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny

Shoda sociálních partnerů byla na zřízení Pracovního týmu pro zahraniční zaměstnance
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 16. ledna sešli na prvním jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR v letošním roce. Tématem jednání byla mimo jiné i realizace velkých dopravních staveb či informace o aktuálním stavu čerpání fondů EU. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) poděkoval sociálním partnerům za aktivitu a také vyjádřil přesvědčení, že se i v tomto roce podaří udržet kvalitu sociálního dialogu na nejvyšší možné úrovni.

Bisnode_19.jpg

Poprvé za deset let meziročně klesl počet českých firem z daňových rájů

Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2016 dosáhl 13 185 a meziročně poklesl o 1,7 procent (234 firem). Majitelé z destinací považované za daňový ráj kontrolují 2,9 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu celkem investovali přes 377 miliard korun. Detailní statistiky za loňský rok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Celkem 4623 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2017

Sondy REVUE 1/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.01.2017 00:00

Čtyři moravské kraje vydaly zcela nový společný magazín

Nový propagační materiál čtyř moravských krajů s názvem „To nejlepší z Moravy a Slezska“ byl dnes představen na veletrhu cestovního ruchu Regiontour.
20.01.2017 23:05

Komu koupil za miliony dolarů Jaceňuk vily na Floridě?

Bývalý ukrajinský premiér si nejspíše během své politické éry ušetřil nemalé peníze. Zatímco drtivá většina Ukrajinců žije na pokraji chudoby, tak vládnoucí elita si užívá.
20.01.2017 23:04

CNN: Kdo bude vládnout po zavraždění Trumpa 20. ledna?

Moderátoři stanice CNN se zabývali pravděpodobnými kandidáty na dočasný výkon pravomocí amerického prezidenta v případě smrti Donalda Trumpa.
20.01.2017 23:03

Medveděv vzkázal USA: Rusko není banánová republika!

Zničení vztahů s Ruskem Obamovou administrativou se stalo hlavní zahraničněpolitickou chybou Spojených států, která navždy zůstane v historii, prohlásil ruský premiér Dmitrij Medveděv.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace