Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Poslanecmka-snemovna.jpg

Zaměstnanci Poslanecké sněmovny si založili odbory

Zaměstnanci Poslanecké sněmovny si založili odborovou organizaci. Je to vůbec poprvé, co k něčemu takovému v Poslanecké sněmovně došlo. O kroku zaměstnanců Poslanecké sněmovny původně na Twitteru informovala mluvčí Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jana Kašparová. „Velmi dobrá prozíravost,“ komentovala na sociální síti tento krok. Že tomu tak opravdu je, potvrdil i předseda ČMKOS Josef Středula.

UP_6.jpg

Úřad práce bude část příspěvku na živobytí vyplácet v poukázkách

Úřad práce ČR musí podle novely zákona o pomoci v hmotné nouzi vyplácet část příspěvku na živobytí prostřednictvím poukázek. Tato změna se do zákona dostala poslaneckou iniciativou. Od prosince tak každý, kdo pobírá příspěvek na živobytí déle než půl roku, dostane část v poukázkách.

Vitkovice_6.jpg

Oceláři ve firmě Heavy Machinery mzdy dostali opožděně, stávková pohotovost trvá

Minimálně do konce roku má trvat stávková pohotovost ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM). Odbory ji vyhlásily na konci října kvůli porušení kolektivní smlouvy, hlavně nedodržení říjnového výplatního termínu. Firma mzdy vyplatila ve dvou vlnách. Odboráři ale chtějí mít jistotu, že jsou peníze na financování výroby. Uvedl to předseda Základní organizace OS KOVO Vítkovice Těžká technika Martin Sýkora. Podle mluvčí firmy Evy Kijonkové bude vedení firmy s odboráři ještě jednat.

MPSV_73.jpg

Ministerstvo práce odstoupilo od smlouvy se společností OKsystem

Výplata sociálních dávek není ohrožena
Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes odstoupilo od smlouvy o vytvoření Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí – „IS SOCIÁLNÍ DÁVKY“ (IS DAV) a poskytování souvisejících služeb, které byla uzavřena 2. 11. 2016. Vypovězením smlouvy není ohrožena výplata sociálních dávek.

miliardy_6.jpg

Přes tři miliardy korun na sociální služby chybí v návrhu státního rozpočtu

Zástupci samospráv a tripartity žádají poslance o nápravu 
I když vláda před časem rozhodla o zvýšení platových tarifů zaměstnanců v sociálních službách, v návrhu státního rozpočtu na příští rok se to vůbec nepromítlo. Na danou oblast má jít 11,6 mld. Kč, potřeba však je 14,9 mld. Kč. Města, obce, kraje, zástupci zaměstnavatelů i zaměstnanců tak upozorňují, že bez potřebných peněz není možné danou oblast stabilizovat. Apelují tak dopisem na novou Poslaneckou sněmovnu, aby zabránila personálnímu kolapsu v sociálních službách a návrh rozpočtu na rok 2018 změnila.

V03-logo-osppap-krivky_Color_kopie_5.jpg

Odboráři v peněžnictví a pojišťovnictví navrhují zvýšení mezd o 15 procent

Na podporu svých požadavků odboráři vyhlásili stávkovou pohotovost
Odborový svaz pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví (OSPPP), který vyhlásil v úterý na shromáždění oborových funkcionářů stávkovou pohotovost zaměstnanců bank, pojišťoven a zdravotních pojišťoven, doporučuje základním organizacím jednat o růstu mezd v příštím roce v průměru o 15 procent. Novinářům to dnes řekl předseda svazu František Hupka. Růst by se měl týkat podle něj hlavně zaměstnanců s nejnižšími příjmy.

Sondy REVUE 11/2017

Leták

V03-logo-osppap-krivky_Color_kopie_4.jpg

Po devadesáti letech skončil v sektoru českého bankovnictví sociální smír, odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost

Roční příjmy zaměstnanců bank a pojišťoven stále klesají, odbory požadují nápravu!
Praha, 14. listopadu 2017  – Předsednictvo Odborového svazu pracovníků peněžnictví a pojišťovnictví rozhodlo o vyhlášení stávkové pohotovosti v celém sektoru bankovnictví, pojišťovnictví a zdravotních pojišťoven.

APPS-color.jpg

Půlmilionová kauce zredukovala počet pracovních agentur

Na trhu je 1370 legálních agentur, kauci zaplatilo jen 807
Uzávěrku na zaplacení půlmilionové kauce měly pracovní agentury 29. října. Ty, které tak neučinily, nesmějí dále zprostředkovávat zaměstnání. Povolení k činnosti jich sice mělo 1370, další podmínku – zaplatit – ale splnilo jen 807, uvedl Úřad práce ČR.

MPSV_72.jpg

Od ledna dochází ke změnám u rodičovského příspěvku

Zvýší se i přídavek na dítě
Od prvního ledna 2018 dochází ke změnám u rodičovského příspěvku. Ruší se současné omezení horní hranice výše čerpání rodičovského příspěvku ve výši 11 500 Kč za měsíc, čímž bude umožněno čerpat dávku až ve výši odpovídající peněžité pomoci v mateřství. Rodiče s vyššími příjmy tak mohou celou částku příspěvku vyčerpat rychleji než dosud. Pro rodiny s více dětmi se zvyšuje celková částka rodičovského příspěvku z 220 tisíc na 330 tisíc korun. Rodiče, kteří chtějí novinek využít, musí ale podat novou žádost.

Celkem 5218 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace