Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

tripartita8_6.jpg

Minimální mzda se od ledna zvýší na 11 000

Odbory požadovaly o 500 korun více

Důvody pro zvýšení minimální mzdy mají odbory a premiér stejné, ale návrh na její zvýšení se liší. Současná čistá výše minimální mzdy je o 1410 korun nižší než příjmová hranice chudoby.
CMKOS-logo_34.jpg

B. Sobotka: Uděláme vše pro to, aby řidiči veřejné dopravy nemuseli stávkovat

Slib premiéra, který dnes zazněl na setkání členů grémia ČSSD s představiteli odborových centrál ČMKOS a ASO dává naději, že vláda hledá právní a věcné řešení, jak garantovat řidičům veřejné dopravy důstojné mzdy. Ty jim neumožňuje současný systém výběrových řízení v krajích, kdy dopravci soutěží na nejnižší cenu.

Poldi_5.jpg

Poldi Kladno po několika měsících odstávky obnovuje výrobu

Zaměstnanci dostali dlužné výplaty
Výroba v kladenské Poldi se rozjede příští týden, naplno až na podzim. Provoz huti byl přes půl roku přerušený, důvodem byly dluhy společnosti. Krajský soud povolil Poldi restrukturalizaci poté, co se našel nový investor. Společnost také posílá zbývajícím zaměstnancům výplaty, v úterý dostali mzdy za červen a k nim dlužné za březen, řekl personální ředitel Poldi Antonín Čimera.
TPCA_2.jpg

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA může skončit stávkou

Pod hrozbou stávky stávky vyjednává vedení kolínské automobilky TPCA s odbory o růstu mezd. Ve firmě už proběhlo hlasování zaměstnanců o tom, zda by byli ochotni jít do stávky. V automobilce s takřka 2,5 tisíce kmenových zaměstnanců se musela ke stávce vyjádřit nejméně polovina z nich, přitom hlasovalo téměř 1400 lidí. Drtivá většina se vyjádřila pro stávku. Podle zákona tak zastavení výroby nic nebrání. „Vedení firmy jsme obeznámili s tímto faktem a nyní intenzivně jednáme s vedenímo našich požadavcích,“ říká předseda odborové organizace KOVO v TPCA Ivo Navalaný.

export.jpg

Exportérům už nestačí oslabená koruna ani vysoké zisky

Čeští dělníci se jim začínají zdát drazí

Nejrychlejší růst mezd v Česku od krize vyvolává vášně v domácím byznysu. Zejména exportéři tvrdí, že konkurenceschopnosti českého zboží za hranicemi pomalu zvoní umíráček, ekonomové a odboráři oponují tím, že kvůli stagnujícím výplatám v uplynulých letech zůstává prostor pro vyšší mzdy stále obrovský.
francie-2-833x540.jpg

Holand a Valls prosadili reformu zákoníku práce

Obešli poslance, odbory i zaměstnance
Rozsáhlé protesty francouzských občanů svého cíle nedosáhly. Francouzský premiér Manuel Valls totiž využil zvláštní ústavní pravomoci k definitivnímu prosazení reformy zákoníku práce bez hlasování parlamentu. Reforma, která zaměstnavatelům usnadní přijímání i propouštění zaměstnanců, podle premiéra i prezidenta  Franciose Hollanda prý podpoří tvorbu pracovních míst i konkurenceschopnost francouzské ekonomiky.
hute.jpg

EK: Čína by měla získat status tržní ekonomiky

Čína by měla koncem roku podle Evropské komise získat status tržní ekonomiky. Komise podle svého vyjádření přijímá argument Pekingu, že Čína má na uznání právní nárok. Brusel ale zároveň navrhne, aby unie mohla chránit evropské firmy před případnou nekalou konkurencí z Číny mnohem silněji než dosud.

Učitelé se dočkají zvýšení platů už od září

Babiš poskytne peníze z úspor v obsluze státního dluhu

Jak na dnešním brífinku před novináři potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová (ČSSD), plánovaný růst platů učitelů se uskuteční už od letošního září a ne až od ledna 2017, jak bylo původně v plánu.
učitelé  
CMKOS-logo_33.jpg

Odbory požadují zvýšení minimální mzdy o 1600 korun

Odboráři budou požadovat, aby vláda od příštího roku zvýšila minimální mzdu o 1600 korun, a to z nynějších 9900 korun na 11 500 korun. Po setkání ekonomických ministrů se sociálními partnery to včera řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

J-Stredula_5.jpg

Středula žádá kompenzaci i pro propouštěné havíře z Mostecka

Tlak na vyplácení kompenzací propuštěným horníkům v utlumovaném hnědouhelném dolu ČSA, který patří Severní energetické Pavla Tykače, sílí. Nyní přišel s požadavkem na výplatu mimořádného příspěvku propouštěným horníkům kvůli útlumu těžby i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Celkem 4272 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

titul 

Sondy REVUE 07/2016

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.07.2016 17:05

Generál Shireff: Putin může „přes noc" vyhlásit válku alianci!

Vladimir Putin připravil ruskou armádu na „bleskové" obsazení východní Evropy a spuštění Třetí světové války, tvrdí generál Richard Shirreff, bývalý zástupce vrchního velitele spojeneckých sil NATO v Evropě.
25.07.2016 17:04

Wiatrowycz: Žádná genocida nebyla, to Poláci zakrývají svoji vinu

Je to historické nedorozumění , říká šéf ukrajinského Institutu národní paměti Volodymyr Wiatrowycz k označení  volyňských událostí ze strany polského Sejmu jako genocida.
25.07.2016 17:03

Zbraně ve všech rodinách? Asi to bude brzy nutnost

Když umírají nevinné děti rukou střelce, který sám sotva dosáhl plnoletosti, je lhostejné, jaké je či není národnosti. I po tragické mnichovské události pořád platí jedno: vrah zůstane vrahem, ať už se ohání koránem, biblí, nebo má papír na hlavu.
25.07.2016 17:02

Co zbylo z naší armády? A kdo nás ochrání? zajímá Vojtěcha Filipa

"Kolik lidských životů ještě musí být zmařeno, kolik litrů krve musí protéci ulicemi, aby už konečně všem došlo, že jsme v ohrožení a je nutné spojit síly a bojovat za naše bezpečí?" ptá se předseda KSČM a místopředseda sněmovny Vojtěch Filip.
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace