Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

GE_2.jpg

GE Aviation postaví v Česku závod a zaměstná 500 lidí

Vznikne zde centrum pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů
Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) ve čtvrtek 20. 10. 2016 jménem Vlády ČR podepsal investiční smlouvu s americkou společností General Electric Aviation. Firma se zavázala, že do roku 2022 postaví poblíž Prahy továrnu na letecké motory, kterých chce postupně vyrábět až 600 kusů ročně.

CMKOS-logo_42.jpg

Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku

Evropská populace stárne. Očekává se, že lidé ve věku 55 –64 let budou v mnoha evropských zemích do roku 2030 tvořit více než 30 % pracovní síly. Evropská komise a Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) proto odstartovaly v dubnu dvouletou evropskou kampaň s názvem Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku, která upozorňuje na důležitost správného řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) během celého pracovního života.

hutnik.jpg

Zaměstnanci z rizikových profesí by mohli odejít do penze dříve

Na důchod by jim přispěly i firmy, plánuje vláda
Když se koalice začátkem září dohodla, že Češi půjdou do důchodu nejdéle v 65 letech, domluvili se ministři i na tom, že zároveň vyberou náročnější profese, u kterých bude věk pro odchod do penze nižší. Na stole teď leží první návrh. Do důchodu mají dříve odcházet hlavně lidé s fyzicky náročnou prací a na předčasnou penzi jim přidají peníze jejich zaměstnavatelé.

cina_2.jpg

Čínské státní firmy pomohou vládě snížit chudobu v zemi

Skupina 51 podniků ve vlastnictví centrální vlády zřídila fond pro investice do nejchudších regionů v Číně. Fond má k dispozici 12,2 miliardy jüanů (44,4 miliardy korun) a je součástí strategického plánu země. Jeho cílem je využít tržní síly pro boj proti chudobě. Uvedla to státní komise pro dohled nad státním majetkem SASAC.

Gfk_3.jpg

Lidé nejčastěji spoří na důchod

Více než polovina dospělých Čechů si dlouhodobě spoří. Nejčastěji na důchod, pro děti, na vybavení domácnosti nebo na dovolenou. Více než polovina populace, která spoří, má produkt bezpečného zhodnocování peněz, naopak 12 % lidí se odhodlalo využít produkty rizikového zhodnocení svých finančních prostředků, mezi které patří například akcie a dluhopisy, investiční fondy a ostatní cenné papíry. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.

Jima-Beama-.jpg

Zaměstnanci Jima Beama stávkují

Více než 200 zaměstnanců ve dvou továrnách v americkém státě Kentucky přestalo v pondělí pracovat poté, co si na odborářské schůzi odhlasovali odmítnutí nejnovější nabídku kolektivní smlouvy. Informovala o tom tisková agentura AP.

 

tripartita8_8.jpg

Tripartita projednala situaci na trhu práce, přípravu stavebního zákona a čerpání evropských fondů

Na Úřadu vlády jednala v pondělí Rada hospodářské a sociální dohody ČR. Mezi hlavní témata, o kterých jednali zaměstnavatelé, odbory a zástupci vlády, patřily dopravní agenda a zajištění realizace klíčových dopravních staveb, čerpání fondů EU v období 2007–2013 a 2014–2020, současná situace na trhu práce a dosavadní výsledky v projektu hledání kvalifikovaných zaměstnanců z Ukrajiny. 

Sondy REVUE 10/2016

Sondy REVUE 10/2016 

Eurostat_17.jpg

Češi jsou nejméně ohroženi chudobou, zjistil Eurostat

Míra ohrožení chudobou v roce 2015 byla v České republice nejnižší z celé Evropské unie. V celé osmadvacítce pak míra ohrožení chudobou klesla na hodnoty před krizí v roce 2008. Informoval o tom evropský statistický úřad Eurostat.

kovosvit_3.jpg

Lidem z Kovosvitu se po krizi postupně vrací benefity

Pro Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí nebyl úspěšný jen veletrh v Brně, generální ředitel mluví o zajištěné výrobě do konce letošního roku a pro první čtvrtletí příštího. „Veškeré finanční prostředky, které dnes máme, dáváme do výrobního plánu tak, abychom naplnili výrobu. To je pro nás nejzásadnější, stejně jako rozvoj obchodního týmu, abychom byznys zajistili. Myslím, že jsme na dobré cestě,“ věří generální ředitel Filip Winkelhofer.

Celkem 4441 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Titul 10

Sondy REVUE 10/2016 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.10.2016 21:25

Porošenko byl v Berlíně vykázán za dveře

Bývalý ukrajinský ministr obrany, poslanec Nejvyšší rady Anatolij Gricenko je přesvědčen, že vedoucí představitelé Německa a Francie v Berlíně urazili prezidenta Ukrajiny, když ho nepřizvali k rozhovorům o Sýrii.
21.10.2016 21:24

The Nation: Spojeným státům nějak „zmizeli" teroristi v Sýrii!

Američtí politici a média, když se jim to hodí, radikálně mění rétoriku, aby jim neunikla možnost vznášet obvinění proti Rusku, píše profesor Stephen Cohen na stránkách časopisu The Nation.
21.10.2016 21:23

US generálové: Válka s Ruskem bude rychlá, smrtelná a nevyhnutelná

Vysocí američtí generálové jsou přesvědčeni, že vojenský konflikt s Čínou nebo s Ruskem bez použití jaderných zbraní je „prakticky zaručen".
21.10.2016 21:22

Volební podvod je v USA standardem, tak proč kamenujete Trumpa?

Třetí a poslední televizní debata obou kandidátů na úřad amerického prezidenta se odehrála v Las Vegas. Kdo zvítězil? Trump i Clintonová, záleží na tom jaká média si přečtete.
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace