Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Psota_3.jpg

Stávka řidičů autobusů ve Znojmě nebude

Odboráři se konečně dohodli s firmou Psota

Znojemský dopravce Psota nečekaně ustoupil odborářům a odvrátil tak hrozící stávku. Na pátečním jednání na půdě radnice se obě strany po dlouhých měsících dohodly na zvýšení mezd.
OSPO1_2.jpg

Obchodním řetězcům se daří, odbory proto požadují růst mezd o 5,5 procenta

Odbory v maloobchodu budou na příští rok požadovat při vyjednávání s obchodními řetězci nárůst mezd v průměru o pět až 5,5 procenta. Uvedla to předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu Renáta Burianová. Většina velkých obchodních řetězců v ČR loni i předloni zlepšila hospodaření. Průměrná mzda například pokladních se přitom stále pohybuje na úrovni 13 až 14 tisíc korun hrubého měsíčně při plném pracovním úvazku. Nezájem lidí o práci v maloobchodu za těchto mzdových podmínek podle ní přetrvává.

let-logo.jpg

Výroba letadel zůstane v Kunovicích, slíbili majitelé Aircraft Industries

Z podnětu ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) se dnes uskutečnilo v Praze jednání o budoucnosti českého výrobce dopravních letounů Aircraft Industries. „Cílem bylo především zjistit úmysly ruského vlastníka společnosti, pokud jde o pokračování výroby v Kunovicích, zejména finální výroby letadel L 410 a modernizované verze L 410 NG,“ řekl po jednání předseda OS KOVO Jaroslav Souček.

KOVO.jpg

Hutnické firmy žádají ochranu proti levné oceli z Číny

Desítky tisíc míst v ohrožení
Oceláři z moravskoslezských firem ArcelorMittal Ostrava (AMO), Třinecké železárny (TŽ) a Vítkovice Steel budou apelovat na vládu, aby nepodpořila udělení statusu tržní ekonomiky Číně a při jednání s Evropskou unií zaujímala mnohem tvrdší pozice. Takový je jeden za závěrů mítinku, na kterém se v Ostravě se sešli tento týden zástupci vedení a odborů tří největších ocelářských firem v ČR, aby s vládním zmocněncem pro Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje diskutovali o dosavadním vývoji hrozby masivního dovozu levné čínské oceli. Účastníci se shodli na tom, že ohrožení pracovních míst je velmi závažné a je potřeba dál usilovat o zajištění ochrany zdejšího průmyslu.
LET.jpg

Odbory firmy Aircraft Industries odvolaly stávkovou pohotovost

Odboráři výrobce letadel Aircraft Industries (AI) odvolali s platností od dnešního dne stávkovou pohotovost. Společnost uhradila závazky vůči zaměstnancům, řekl odborový předák OS KOVO Josef Mikula. V pondělí budou podle něj v Praze na ministerstvu průmyslu a obchodu jednat o budoucnosti AI zástupci firmy, ruského akcionáře UGMK-Holding a ruského ministerstva průmyslu a obchodu.

MAS_2.jpg

Výroba v Kovosvitu zůstává, propouštět se nebude

Zaměstnanci Kovosvitu Sezimovo Ústí stále nedostali část srpnové mzdy. Společnost ovšem přislíbila, že všem peníze doplatí. V jejím čele stojí nové vedení a majitel Jaroslav Strnad. Na pozici generálního ředitele se vrátil Filip Winkelhofer. Zadlužený Kovosvit by se měl pomalu dostávat na nohy. Firma chce také přesvědčit zaměstnance, kteří kvůli problémům se mzdami už dali výpověď, aby své rozhodnutí přehodnotili.

CLK_9.jpg

Lékaři schválili na sjezdu požadavky vůči státu

Dotace by měly zlepšit situaci ve zdravotnictví

Delegáti mimořádného sjezdu České lékařské komory (ČLK) schválili požadavky na zlepšení situace ve zdravotnictví, které přednesl prezident komory Milan Kubek. ČLK požaduje mimo jiné zvýšení plateb do systému a jejich spravedlivější rozdělování, reformu vzdělávání lékařů a sester a jejich lepší ohodnocení. Podle sjezdu zdravotnictví není prioritou současné vlády, když z pozvaných členů kabinetu na sjezd zavítal jen ministr zdravotnictví.
penize_24.jpg

Úředníci, policisté a hasiči dostanou od listopadu o čtyři procenta víc

Platy porostou i zdravotníkům

Úředníkům ve státní službě, vojákům, policistům či hasičům od začátku listopadu stoupnou platy. Vláda schválila navýšení tarifů o čtyři procenta, potvrdil na Twitteru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Na zvýšení platů ve veřejné sféře se koalice dohodla v červenci. Už minulý týden vláda rozhodla, že platy ve veřejných službách a správě vzrostou od listopadu o čtyři procenta. Mzdy lékařů a sester se zvýší o deset procent od ledna. Více peněz by tak měli získat zaměstnanci ministerstev a dalších státních úřadů, Akademie věd, České správy sociálního zabezpečení či zemědělské a potravinářské inspekce.

MPSV_59.jpg

Marksová: Zvýšení důchodů o 308 korun je rozumný kompromis

Sociální služby dostanou na platy 700 milionů

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová považuje vládní shodu na zvýšení důchodů průměrně o 308 korun za rozumný kompromis. Dlouhodobě podfinancované sociální služby dostanou ze státního rozpočtu navíc 700 milionů korun, zejména na platy zaměstnanců. Dalších 200 milionů korun půjde na posílení sociální práce na obcích.
vlada_13.jpg

Analýza: Minimální mzda k růstu nezaměstnanosti nepovede

Celkové náklady podnikatelů na zvýšení minimální mzdy z 9900 korun na 11 000 korun měsíčně od ledna příštího roku budou činit zhruba 3,5 miliardy korun. Ve státní sféře to bude 610 milionů korun. Uvádí to analýza, kterou nechala vypracovat vláda. Podle dokumentu by tyto náklady při současné hospodářské situaci neměly představovat riziko propouštění a nárůst nezaměstnanosti. Po zvýšení, jak se na něm dohodla tripartita, dosáhne minimální mzda přibližně 38,2 procenta průměrné mzdy. Vláda slibuje pokračování růstu, což žádají odbory.

Celkem 4399 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 09/2016

Sondy REVUE 09/2016

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

26.09.2016 20:05

Podrážděné Rusko už nechce jednostranně dodržovat příměří!

Rusko nebude souhlasit s jednostrannými kroky v Sýrii, prohlásil stálý zástupce Ruska při OSN Vitalij Čurkin.
26.09.2016 20:04

Petr Schnur: Moderátní příměří nejkrvavějšího řezníka

Dohoda o zastavení bojů v Sýrii mezi Ruskem a Spojenými státy nevydržela dlouho. Další z bezpočetných „omylů“ americké „super army“ ji u Dair az-Zaur ukončil dříve, než vlastně začal.
26.09.2016 20:03

Savčenková se obává, že se v Nejvyšší radě popere

Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková nevyloučila, že v budoucnu může být zatažena do pranice parlamentu.
26.09.2016 20:02

Porošenko: Všichni euroskeptici v EU jsou financováni Ruskem!

Všichni euroskeptici by měli vztyčit uši! Prezident Ukrajiny Petro Porošenko prohlásil, že všechny evropské strany, které jednají z pozice euroskepticismu, jsou financované z Moskvy.
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace