Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

CVVM_5.jpg

Ekonomika i mzdy rostou, polovina populace to ale nepociťuje

Ekonomika roste, průmyslové firmy nemohou sehnat zaměstnance, inflace se drží kolem dvou procent, zvyšují se mzdy. Přesto se třetina lidí domnívá, že za příjmy své domácnosti si může koupit nebo uhradit méně než před rokem. Více než polovina populace (53 procent) soudí, že reálný příjem je asi tak stejný, jako byl před rokem, tedy že za své příjmy si mohou dovolit koupit či utratit stejně. Jen o málo více než desetina lidí má pocit, že si za svůj příjem může nakoupit více než před rokem. Vyplývá to z posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

OKD_18.jpg

Ministerstvo průmyslu odmítá, aby nabídku na koupi OKD podalo Prisko

Havlíček navrhuje státní podnik Diamo
Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá návrh, aby závaznou nabídku na koupi černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, podal státní podnik Prisko. Po jednání s prezidentem Milošem Zemanem to řekl budoucí ministr průmyslu Jiří Havlíček (ČSSD). Prostřednictvím Priska chce těžební firmu koupit ministr financí Andrej Babiš (ANO). Právě ministerstvo financí vykonává v Prisku akcionářská práva, podnik má podle návrhu resortu zaplatit za firmu 80 milionů korun.

Mitas_3.jpg

Zaměstnanci Mitasu chystají kvůli nízkým mzdám stávku

Ze 700 zaměstnanců je 500 pro stávku
Odboráři zlínského závodu společnosti Mitas začínají chystat stávku. Hledají vhodný termín a formu protestu. Stávka by měla být tento, nebo příští týden, termín bude oznámen médiím i zaměstnavateli tři dny předem, řekl dnes předseda odborové organizace OS ECHO Vladislav Jandásek.

Lidl_3.jpg

Lidl razantně zvýšil zaměstnancům mzdy

Přesčasy, práce o víkendech a nízká mzda – tak vypadá dlouhodobě práce prodavačů. Lidl se rozhodl navýšit svým zaměstnancům mzdy o 25 procent, na českém trhu ale stále tvoří spíše výjimku.

CVVM_4.jpg

CVVM: Téměř dvě třetiny Čechů odmítají přijímání uprchlíků

Přijímání uprchlíků ze zemí postižených válečným konfliktem odmítá 61 procent Čechů. Od konce loňského roku jejich podíl klesl o tři procentní body. Necelá třetina lidí (32 procent) je pro přijetí migrantů jen do doby, než se budou schopni vrátit zpět do své země. Pouze tři procenta lidí si pak myslí, že by ČR měla uprchlíky přijmout a nechat je se zde usadit. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

CzechInvest_2.jpg

Japonská Hi-Lex postaví u Mostu továrnu za 1,2 miliardy

Japonská společnost Hi-Lex postaví u Mostu továrnu na dveřní systémy pro automobily. Do nového závodu investuje 1,16 miliardy korun, pracovat v něm má až 250 lidí. V pondělí o tom v tiskové zprávě informovala agentura CzechInvest.

Tripartita-logo_2.jpg

Na zámku Štiřín se chystá společné jednání české a slovenské tripartity

Na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy se ve čtvrtek sejdou zástupci české a slovenské tripartity. Na druhém jednání v tomto formátu budou probírat chystaný evropský pilíř sociálních práv, návrh evropské směrnice o vysílání pracovníků či digitální ekonomiku, uvedl český Úřad vlády. Premiéři Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Robert Fico využijí zasedání zástupců vlád, odborů a zaměstnavatelů i k vlastnímu bilaterálnímu jednání o aktuálních zahraničněpolitických otázkách.

mladi_2.jpg

Mladí lidé o integraci Evropy

Jak vlastně uvažují o integraci Evropy mladí lidé? V těchto dnech připomínáme 60 let od podpisu Římské smlouvy. Při této příležitosti budou zveřejňovány výsledky sociologického výzkumu, které ukazují, jak vlastně mladí vnímají budoucnost. Výzkum, který financovala nadace Bertelsmann Stiftung, proběhl v šesti zemích a na jeho realizaci se podílele i Ústav empirických výzkumů STEM.

Mitas_2.jpg

Odboráři ve zlínském Mitasu už mají dostatek podpisů k vyhlášení stávky

U pneumatikářského giganta, zlínské společnosti Mitas, zaměstnávajícího 700 lidí z regionu, se nezadržitelně schyluje ke stávce. Odboráři již získali dostatečný počet podpisů od zaměstnanců společnosti k vyhlášení stávky. Důvodem ke stávce jsou nízké mzdy a dosud neuzavřená kolektivní smlouva pro letošní rok. Už 250 lidí se vyjádřilo pro vyhlášení stávky ve zlínském závodě společnosti Mitas, která vyrábí mimosilniční pneumatiky. K vyhlášení stávky je třeba 233 podpisů.

Obchod_14.jpg

Šéfové Penny Marketu a obchodních odborů podporují sociální dialog

Představitelé managementu obchodního řetězce Penny Market dodrželi i letos tradici každoročního setkávání se zástupci Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO).

Celkem 4786 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

titul 03

Sondy REVUE 03/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

29.03.2017 12:30

Pražané mohou opět využít dotace z Programu Čistá energie Praha

Rada hl. m. Prahy schválila vyhlášení dalšího roku Programu Čistá energie Praha.
29.03.2017 12:30

Středočeskému kraji se daří snižovat dluh a zároveň investovat

Novému vedení kraje se podařilo za půl roku splatit část úvěrů Středočeského kraje.
29.03.2017 12:13

Zeit: Zastrašení Ruska bylo svěřeno nejmenšímu Bundeswehru všech dob!

V Litvě, v blízkosti ruských hranic, stojí Berlín v čele jednoho z praporů NATO, a tím demonstruje podporu Pobaltí kvůli hrozbě „mocného souseda,“ píše Die Zeit.
29.03.2017 12:04

Guardian: Kdo mluví správně gramaticky je rasista

Váš protějšek hovoří správně? Tak pozor musí změnit svou řeč na slang nebo to může být vnímáno jako rasistické.
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace