Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

CMOS-skolstvi_10.jpg

Odbory chtějí pro kantory platy ve výši 130 % průměrné mzdy

Kampaň konec levných učitelů pokračuje

Školské odbory ani po zářijovém přidání na platech učitelů neupustí od kampaně Konec levných učitelů, ale naopak žádají, aby se do tří let, nejpozději do roku 2020, dostaly učitelské platy na 130 procent průměrné mzdy. Oznámil to na dnešní tiskové konferenci v Praze předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků ve školství František Dobšík.
KOVO-MB_2.jpg

Odbory ve Škoda Auto poprvé vyjednaly rovnost i pro agenturní pracovníky

Odbory KOVO Mladá Boleslav vyjednaly například růst tarifů, den volna navíc a další bonusy. Poprvé tak všechny agentury a zástupci zaměstnanců podepisují totožný dokument platný pro všechny agentury. Uvádí to nové vydání týdeníku Škodovácký odborář.

 
penize_21.jpg

Mzdy dělnickým profesím rostou nejrychleji

Výkonu ekonomiky ale výše mezd stále neodpovídá

Amazon od září svým několika tisícovkám pracovníků v Česku poprvé výrazně zvýší hodinové mzdy. Na základních pozicích a při nástupních odměnách pro nové kolegy ze 110 na 125 korun a pro pozice týmových šéfů v jeho skladech ze 150 na 170 korun. Přidávají i další, od Teska po Škodu Auto. V posledním roce rostou platy napříč ekonomikou, nejviditelněji a nejvýrazněji ale právě dělnickým profesím. Výjimkou nejsou deseti i víceprocentní nárůsty, napsaly Hospodářské noviny.
OSD2_3.jpg

Stávka řidičů autobusů je stále na programu dne

I Hanák by bral kompromis 

Druhé jednání o zvýšení platu linkových řidičů autobusů bylo velmi složité, velmi emotivní, místy vyhrocené, na tom se zástupci odborů, zaměstnavatelů i ministerstva práce a sociálních věcí shodli. K výsledku však nedospěli, pokusí se na něm shodnout 5. září. Ministerstvo musí svůj poslední návrh přepracovat, aby mohl vzniknout přijatelný kompromis. Odboráři, kteří již dříve rozhodli o konání stávky, považují její uskutečnění stále za reálné, pokud se nedospěje k výsledku. Páteční jednání označili nicméně za posun.
ILO_2.jpg

Ve světě je na 71 milionů nezaměstnaných mladých lidí

Mladí se patří do kategorie pracující chudina

Nezaměstnanost mladých lidí po zlepšení v minulých třech letech začala ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety letos globálně vzroste o půl milionu na 71 milionů osob, což je blízko historicky nejhorším výsledkům z roku 2013. Upozornila na to Mezinárodní organizace práce (ILO).
penize2_6.jpg

Lékaři se budou dál soudit o platy

Lékařský odborový klub (LOK) uspěl s odvoláním proti rozhodnutí soudu, který odmítl žalobu na stát týkající se nesplnění memoranda o zvýšení platů lékařů. Obvodní soud pro Prahu 2 se tak žalobou bude muset zabývat. Podle memoranda měly platy lékařů v nemocnicích dosáhnout 1,5 až trojnásobku průměrné mzdy nejpozději k 1. lednu 2013.

OKD_5.jpg

Propuštění havíři o státní příspěvek hromadně nežádají

Žádné drama, chodili pouze jednotlivci, prakticky jen z karvinských dolů. Tak líčila Veneta Součková ze sociálního centra státního podniku DIAMO zájem čerstvě propuštěných horníků a dalších pracovníků šachet o státní příspěvek. Do středy 24. září  za tímto účelem dorazilo na odštěpný závod Jeremenko do Vítkovic 47 lidí, napsal Frýdecko-místecký a třinecký deník.

prumysl_4-0.jpg

Vláda schválila Iniciativu Průmysl 4.0

Vláda ČR na svém zasedání dne 24. srpna schválila Iniciativu Průmysl 4.0, předloženou Ministerstvem průmyslu a obchodu, jejímž dlouhodobým cílem je udržet a posílit konkurenceschopnost České republiky v době masového nástupu tzv. čtvrté průmyslové revoluce ve světě.

CMOS-skolstvi_9.jpg

Učitelé dostanou od září přidáno šest procent

Vláda schválila změnu tarifních tabulek

Pracovníci ve školství dostanou od září přidáno, vláda schválila potřebnou změnu tarifních tabulek. Učitelům se tarif zvedne o šest procent a nepedagogickým pracovníkům o čtyři procenta. Schválené nařízení vlády zavádí i nový platový stupeň pro začínající učitele, mladí pedagogové tak dostanou poprvé přidáno po dvou letech, nikoli po šesti, jak tomu bylo doposud.
KOVO_42.jpg

Jihočeské firmy tíží nedostatek kvalifikovaných pracovníků

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků je jedním z nejpalčivějších problémů, který v současnosti trápí jihočeské strojírenské podniky prakticky bez výjimky. Personální krize v kovoprůmyslu se již projevuje v takovém rozsahu, že přímo ohrožuje realizaci nových zakázek a další rozvoj firem. Po své úterní návštěvě českobudějovické společností Kern-Liebers CR to konstatoval jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD).

Celkem 4342 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

Titul 8 

Sondy REVUE 08/2016

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

30.08.2016 16:06

Čína zakázala dovoz obilí z Ukrajiny!

Sklizeň sóji, kukuřice a ječmene z několika oblastí Ukrajiny, které měly být dovezeny do Číny se neuskuteční kvůli detekci škůdců a chorob, uvedl portál utro.ru s odkazem zprávu ukrajinského státního spotřebitelského úřadu..
30.08.2016 16:05

Poradce Porošenka napadl WP za článek o falešných fotkách z Donbasu

Poradce prezidenta Ukrajiny Jurij Birjukov tvrdě zkritizoval deník The Washington Post za článek o skandálním falšování fotografií z místa bojů v Donbasu, které Kyjev předtím rozesílal.
30.08.2016 16:04

HuffPost: Podle analytika přišel čas, aby USA vystoupily z NATO!

USA by se měly starat o svoji vlastní obranu a bezpečnost svých občanů, a nikoli ochranou zemí, které nespadají do oblasti působnosti zájmů USA, píše publicista Bruce Fein na Huffington Post.
30.08.2016 16:03

Za každým rohem Rus. Moskva prý může zfalšovat americké volby!

Vůdce demokratů v americkém Senátu, Gary Reed tvrdí, že by Rusko mohlo zkreslit výsledky amerických prezidentských voleb. Jeho dopis řediteli FBI Jamesi Comeyovi byl publikován v deníku New York Times.
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace