Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

Sondy REVUE 12/2016

leták 

Obchod_9.jpg

Zástupci OSPO a společnosti Ahold se dohodli na navýšení mezd

Mzdy v obchodech Albert na provozních pozicích se v roce 2017 zvýší v průměru o 8,5 procenta. Dohodli se na tom dnes představitelé Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) společně se zástupci obchodního řetězce Albert. Součástí podepsané dohody je také jednorázová odměna pro zaměstnance na provozních pozicích, kterou dostanou ještě v předvánočním období.

vit_samek_th_2.jpg

Zastoupení v dozorčích radách – zadostiučinění ČMKOS

Poslanecká sněmovna 9. listopadu ve třetím čtení schválila novelu zákona o obchodních korporacích, kterou se vrací možnost, aby zaměstnanci byli zastoupeni v dozorčích radách akciových společností. Novela stanoví, že dvě třetiny členů dozorčí rady volí valná hromada a jednu třetinu zaměstnanci společnosti. Zastupování zaměstnanců v řídících orgánech obchodních společností je významným evropským základním právem, které bylo a je zakotveno v Chartě základních sociálních práv zaměstnanců Evropské unie. Pro ČMKOS to vůbec nebyl jednoduchý boj.

POLDI_7.jpg

Odboráři v Poldi Kladno žádají zvýšení mezd o 7 %

Poldi se chystá přijmout další zaměstnance
Hutím Poldi Kladno ještě umíráček nezvoní. Po vleklých problémech s opožděnými výplatami zaměstnancům, zastavením výroby a podaným insolvenčním řízením za neuhrazené energie a materiál se postupně daří podnik reorganizovat. Poldi se dokonce chystá přijímat další zaměstnance.

penize_34.jpg

Velké firmy ve Zlínském kraji příští rok zvýší mzdy

Zaměstnanci velkých firem ve Zlínském kraji si příští rok polepší. Mzdy se jim většinou zvýší o několik procent. Firmy se snaží osvědčené zaměstnance motivovat k tomu, aby neodcházeli. Řadě firem totiž lidé chybějí, a to i v dělnických profesích. Průměrná hrubá mzda v kraji je 24 087 korun. Dvě třetiny pracujících obyvatel jí ale nedosáhnou. Po Karlovarském kraji je stále druhá nejnižší v Česku. Dvě třetiny pracovníků navíc nedosáhnou ani na tento průměr. 

OS-zdravotnictvi_10.jpg

Zdravotnické odbory testují nové hejtmany a radní a vyzvaly je ke spolupráci

Po letošních krajských volbách předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková zaslala dopisy nově zvoleným hejtmanům, s žádostí o osobní jednání s krajskými radami. Většina hejtmanů žádosti vyhověla, a tak se v krajích uskutečnilo již několik schůzek.

SU-logo.jpg

2017: Odbory Sokolovské uhelné vyjednaly průměrnou měsíční mzdu 30 619 korun

Ve hře je i mimořádná prémie ve výši měsíčního platu
Hornické odbory v akciové společnosti Sokolovská uhelná jsou těsně před slavnostním podpisem kolektivní smlouvy, který se uskuteční 19. prosince. S platností od 1. ledna 2017 dojde k meziročnímu růstu průměrného výdělku o 2,5 procenta na 30 619 korun na zaměstnance. Výše průměrného výdělku však může oproti dohodě v průběhu roku ještě růst, pokud se společnosti podaří překročit plánované hospodaření. Tehdy by společnost vyplatila zaměstnancům, stejně jako letos, mimořádnou prémii.

Urad-prace_11.jpg

Nezaměstnanost v Česku klesla na 4,9 %

Nezaměstnanost v Česku v listopadu klesla meziměsíčně o desetinu procentního bodu na 4,9 procenta. V evidenci úřadů bylo 362 755 uchazečů o práci, nejméně od prosince 2008. Naopak volných míst zaměstnavatelé nabízeli nejvíce od listopadu 2007, bylo jich 135 300. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR

CSSZ_3.jpg

Důchodci si polepší v průměru o 308 korun

Největší položkou státního rozpočtu na příští rok, přes 416 miliard korun, budou výdaje na důchody. Oproti letošnímu roku na ně půjde o zhruba 16 miliard více. V každodenním životě se tato částka projeví tím, že si důchodci v průměru polepší o 308 korun měsíčně na průměrných 11 750 korun.

CMKOS-logo_46.jpg

Růst mezd a zákoník práce jsou priority ČMKOS v roce 2017

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) bude usilovat o to, aby příznivý trend zvyšování mezd a platů v návaznosti na předpokládaný růst české ekonomiky pokračoval i v následujícím období. Největší odborová centrála v zemi chce i v příštím roce věnovat pozornost změnám zákoníku práce, které nabyly na významu zejména v souvislosti s jeho provázáním s novým občanským zákoníkem. 

Celkem 4534 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

titul 1

Sondy REVUE 12/2016 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

10.12.2016 23:04

WFB: Rusko testovalo podvodní jaderné zařízení „Soudného dne"

Americká rozvědka zaznamenala testy ruské bezpilotní ponorky, za kterou je pokládána „Status-6" a níž se objevily informace v roce 2015.
10.12.2016 23:04

Žerty stranou aneb politikovo přiznání ... tak nic nedostanu

Občas zaznějí v médiích od známých osobností při besedách s novináři žertovné příběhy, vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty,  které  glosují a komentují aktuální dění. Tady je jeden z příběhů ...  
10.12.2016 23:03

Zbořil: Žijeme ve stále větší mlze informační

<< VIDEO >> Zdá se mi, že žijeme ve stále větší mlze informační, že jejím posláním je abychom nebyli dostatečně informováni a abychom potom mohli  konzumovat hlouposti, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.
10.12.2016 23:01

To, že v rodném listě dítěte budou dvě matky nebo otcové je šílené?

V pořadu Máte slovo s Michaelou Jílkovou, který byl odvysílaný druhý prosincový čtvrtek 2016 se hovořilo na téma: Mají mít homosexuálové právo adoptovat dítě svého partnera?
Aktuální vtip
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace