Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Elektronický Zákoník práce s výkladem E-kniha pro vaše čtečky elektronických knih, tablety, stolní počítače, notebooky i kapesní počítače nebo chytré mobily. E-knihu vydalo nakladatelství SONDY, s.r.o. ve spolupráci s distributorem Palmknihy.
Publikaci v elektronické podobě můžete objednat prostřednictvím internetových obchodů Palmknihy.cz, Palmknihy.sk, Alza.cz a Alza.sk.
Nyní za zvýhodněnou cenu 99 Kč!!!

francie_10.jpg

K protestům ve Francii se několik dnů před fotbalovým Eurem připojí železničáři

 Ve Francii odstartuje časově neomezená stávka železničářů, kteří se tak zapojí do mohutných protestů proti plánované reformě zákoníku práce. Už příští týden přitom ve Francii začíná fotbalový šampionát. Premiér Manuel Valls už sice připustil možnost změn reformy, odpůrci ale požadují její zrušení, což Valls odmítá, informuje server ct24.cz.

EK_9.jpg

Ekonomiku ohrožují nízké platy učitelů a zdravotníků

Doprava a energetika potřebují vyšší investice

Česká republika má nedostatky v oblasti vzdělávání, zdravotnictví a investicích v energetice či dopravě, uvedla Evropská komise v pravidelném doporučení jednotlivých členským státům. Podle eurokomisařky Věry Jourové se však země zlepšuje.
penize_15.jpg

Stát dá zdravotnictví méně peněz, než chtěl ministr Němeček a odbory

Vláda rozhodla, že příští rok pošle do zdravotnictví ze státního rozpočtu o 3,6 miliardy korun více než letos. Na platby za takzvané státní pojištěnce by pak připadalo 66 miliard ze zhruba 300miliardového balíku na zdravotnictví. Vláda také schválila zvýšenívýdajových rámců rozpočtů na roky 2017 a 2018 o třicet miliard korun.

CMOS-skolstvi_5.jpg

Odboráři rozdávali ministrům trička s logem Konec levných učitelů

Chtějí ve školství vyšší platy

Předáci školských odborů rozdávali před pondělním jednáním vlády o rozpočtu ministrům trička s logem Konec levných učitelů na podporu růstu platůve školách minimálně o deset procent. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) odborářům řekla, že se bude snažit, aby ještě v pondělí vláda o růstu platůve školství o deset procent hlasovala. Odborářise tento čtvrtek postupně sejdou s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).
sev-en_2.jpg

Ústecký kraj kritizuje vládu za (ne)řešení sociálních dopadů při útlumu těžby uhlí v regionu

Kraj žádá kompenzace pro horníky za 218 milionů

Radní Ústeckého kraje se připojili se svým zásadním nesouhlasem k zajištění podpory pouze pro propuštěné zaměstnance ostravských dolů a zrušení finančních kompenzací pro horníky v Ústeckém kraji. Stejně jako kraj nesouhlasí s rozhodnutím vlády i Hospodářská a sociální rada (HSR) Ústeckého kraje. "Novinářům to řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Obrátil se proto dopisem na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Problémem se neformálně zabývala i Asociace krajů ČR.
sev-en_3.jpg

Vlastník povrchových dolů na Mostecku chce koupit OKD

Finančník Pavel Tykač nabídl, že odkoupí černouhelnou společnost OKD. Oznámil to ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Horničtí odboráři doplnili, že Tykač je součástí skupiny, kterou kromě něj tvoří oni a podnikatel René Holeček. Skupina má vedle koupě OKD zájem o pohledávky současných majitelů firmy.

Bisnode_13.jpg

Kapitál z daňových rájů v českých firmách výrazně oslabil

Celkový objem zahraničního kapitálu investovaného do základního jmění českých firem se meziročně snížil (květen 2015 – květen 2016) o 33,6 miliard na 1022 miliard korun. Důvodem je výrazný odliv kapitálu, původem z destinací považovaných za daňový ráj. Ten poklesl téměř o 70 miliard korun, což představuje meziroční pokles o 16 procent.

 
jadro.jpg

Francie: do stávky se zapojili i zaměstnanci jaderného průmyslu

Bitva o zákoník práce se stupňuje

K řadě stávek na protest proti novému zákoníku práce se ve Francii přidávají i pracovníci jaderného průmyslu. A protože se ke stávkám a blokádám už dříve připojili zaměstnanci rafinérií, vláda ve středu oznámila, že začíná čerpat ze strategických palivových rezerv. Současně vyslala signál, že je ochotna jednat o změnách v zákoníku. Uvedly to server BBC a agentura AFP.
markety.jpg

Senát trvá na tom, aby velké obchody zavíraly o sedmi svátcích

Senát trvá na tom, aby velké obchody měly zavřeno o sedmi státních svátcích, jak původně navrhoval. Senátoři ve středu odmítli jejich výčet omezit jen na Nový rok a dva vánoční svátky, jak to schválila Sněmovna, a zákon jí s pozměňovacími návrhy vrátili.

OSD_11.jpg

Řidičům autobusů došla trpělivost, chystají protesty

Dopravní odbory žádají minimální mzdu řidičů ve výši 130 korun na hodinu

Řidiči veřejné autobusové dopravy začali chystat protestní akce kvůli nízkým mzdám. Protesty budou stupňovat a mohou vyvrcholit neomezenou celorepublikovou stávkou. Stěžují si, že kraje tlačí na nízkou cenu dopravy, takže zaměstnavatelé jim nemohou platit víc peněz. Odborový svaz dopravy požaduje, aby vláda vydala nařízení, podle něhož dostanou řidiči vždy minimálně 130 korun na hodinu. Zástupci krajů ale tvrdí, že zvýšení výdělků nebrání, že je to věc zaměstnavatelů.
Celkem 4199 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Aktuální číslo Sondy REVUE

 

Sondy REVUE 05/2016

Sondy REVUE 05/2016

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

31.05.2016 19:05

Moskva, Teherán a Peking se dohodly: Hollande musí odejít!

Zde je ukázka politické fikce, která má ilustrovat absurditu západní mediální "revoluce", aniž by do bojů bylo nasazeno NATO, Izrael nebo CGC. Válka je nyní vedena převážně na psychologické frontě, primárně médii.
31.05.2016 19:04

Die Welt: Putin otevřel čečenským migrantům dveře do Evropy!

Podle údajů německého ministerstva vnitra přijelo do Německa od začátku roku více než 2700 ruských občanů, z nich více než 80 procent z nově příchozích označilo ministerstvo za Čečence.
31.05.2016 19:03

Politico: Západ zneklidňuje Junckerův záměr navštívit Rusko

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker má naplánovánou na návštěvu Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě. Ale řada evropských zemí a USA je znepokojena touto vyhlídkou.
31.05.2016 19:02

Erdogan: Rusko vyzbrojuje teroristické Kurdy!

Turecká armáda na příkaz Erdogana bojuje s kurdskou opozicí na jihovýchodě Turecka. Po sestřelení tureckého vojenského vrtulníku, prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, že Rusko vyzbrojuje Kurdy.
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace