Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odpověď vládě: odbory vyhlašují na 8. prosince celodenní stávku

Deset odborových svazů vyhlašuje na 8. prosince (středa) celodenní stávku, policisté, hasiči a příslušníci bezpečnostních sborů, kteří podle zákona stávkovat nesmějí, podpoří své kolegy z rozpočtové sféry v protestních akcích 15. prosince. Společně budou bojovat proti vládní zvůli prosadit drastické, nepromyšlené škrty, jenž silně pocítí nejen zaměstnanci rozpočtové sféry, ale i další občané. Protože se situace dále vyostřuje, tak byl svolán na 23. a 24. listopadu mimořádný sněm ČMKOS, zároveň odboráři usilují o mimořádné jednání tripartity k situaci ve zdravotnictví. Na brífinku o tom informoval Jaroslav Zavadil, předseda ČMKOS.

O důvodech stávky hovořila Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS zdravotnictví a sociální péče ČR. „Vláda si neuvědomuje důsledky, když kvůli nízkým platům odejdou nejen lékaři, ale také laboranti a další odborné profese, mnohá oddělení v nemocnicích se pak budou muset zavírat a dostupnost zdravotnické péče i její kvalita se zhorší“, zdůraznila. Dále připomněla, že ořezávání dávek ze systému zdravotního pojištění povede k tomu, že v péči o pacienty se vrátíme o dvacet let zpět. Například místo dražších, ale pro pacienty a zdravotní systém citlivějších a přijatelnějších laparoskopických operací, se vrátíme ke klasickým chirurgickým operacím s následnou dlouhodobou pooperační péči.
„Zaměstnanci rozpočtové sféry nesouhlasí se snížením objemu prostředků na platy o deset procent ani se změnou platového systému, jak ho v režimu legislativní nouze prosadila v Parlamentu vláda. V některých případech by mohlo dojít ke snížení platů až o 40 procent“, uvedl Pavel Bednář, místopředseda OS pracovníků státních orgánů a organizací.
Milan Štěpánek, předseda NOS Policie ČR připomněl, že občanští zaměstnanci se účastní stávky 8. prosince, policisté, hasiči a příslušníci bezpečnostních složek, kterým to zákon nedovoluje, budou proti chybným a bezpečnostní standardy ohrožují rozhodnutí vlády protestovat o týden později – 15. prosince.
„Odborové svazy podnikatelské sféry podporují stávkující, neboť si dobře uvědomujeme, že bez funkční státní správy nemůže stát fungovat“, připomněl Josef Středula, předseda OS KOVO,a pokračoval: „Proto budeme své kolegy podporovat s tím, že formu a způsob ještě upřesníme“. Upozornil, že zaměstnavatelé, například Škoda Auto, nechtějí žádné změny v zákoníku práce, ale vláda to nebere na vědomí.
 
Stávka
Brífink ČMKOS, na kterém byl vyhlášen termín stávky
státních zaměstnanců, se těši velkému zájmu médií.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
RQKZQ:
Datum: 7.12.2010 6:12:37
Ze stávkou plně souhlasím. Tvrdě do nich.
Datum: 1.12.2010 23:24:07
Tomášovik 20.11. Tomášku, ty jsi na to ještě hloupoučky, až dorosteš, možná to pochopíš. Vem si babovíčky a běž si hrát do písku
Datum: 1.12.2010 17:01:04
podporuji stávku 8. 12., ale čeká nás složité jednání a velké protesty na podporu stávajícího Zákoníku práce. Kdo jedná s takzvanými manažery firem ten ví jak moc potřebujeme funkční ZP.
Datum: 27.11.2010 15:39:02
Myslím si, že je nejvyšší čas pro GENERÁLNÍ STÁVKU z důvodů: NEŘEŠENÍ PODSTATNĚ VYŠŠÍCH částí dosavadních shodkových rozpočtů - (ať se politici neschovávají za nutnost šetření na platech TĚCH DRUHÝCH, NE SVÝCH!, na porodném a dalších sociálních příplatcích ... jen ti všichni netvoří ony schodky) RAZANTNÍ OMEZENÍ imunity (nehoráznosti) poslanců, zastupitelů !!! ÚPLNÝ ZÁKAZ lobbystů (kdo nabádá politika aby za úplatu či protislužbu změnil názor v jeho prospěch ...) Zavedení finanční policie dle německého modelu s právem prověřovat a vymáhat zpětně až k datu 17. 11. 1989. DVACET LET intenzívních ROZKRÁDAČEK, TUNELŮ ... NESMÍ zůstat NEPOTRESTÁNO! ÚPLNÉ ZRUŠENÍ „náhubkového zákona" a kriminalizaci cenzury ÚČINNÝ způsob ODHALOVÁNÍ KORUPCE politiků a státních úředníků POVOLENÍ DŮKAZŮ skrytou kamerou ... - KDOKOLIV, nejen politik, kdo bere úplatek nebo páchá trestný čin musí počítat s tím, že se to zítra může objevit na YouTube! CO VY NA TO?!
Od: Tomáš
Datum: 20.11.2010 11:32:11
Co odbory vytváří? NIC. Akorát prudí a polarizují lidi ve společnosti. ... Každý, kdo je napojený na PŘÍJEM ze státního rozpočtu = nám VŠEM ukradených daní, by měl dostat za účast ve stávce NEPLACENÉ volno v lepším případě, osobně bych jim dal více práce. Tuhle zemi nepřivedli na pokraj ekonomického kolapsu podnikatelé, kteří dávají lidem práci. Tuhle zemi nezbídačili lidé v postavení OSVČ. Tuhle zemi projídá politická reprezentace s programem rozdávat výhody = tzv. levice. Majitelé firem jim na ty jejich výhody kašlou, těm stačí,aby nás státní aparát co nejméně otravoval. Špičkového PRACOVNÍKA si podnikatel hýčká, protože mu tvoří zisk. Pro koho tedy ty výhody ječící odboráři chtějí? Pro sebe! A někdy i pro zaměstnance !! ve státním aparátu a obecně v rozpočtové sféře. ... Proč má mít úředník angličtinu v pracovní době za moje daně? Proč si mám ze svých daní platit STÁTNÍHO (?) úředníka, který pro občany pracuje v PONDĚLÍ a ve STŘEDU, jinak plní "úkoly", které si aparát vymýšlí, aby zdůvodnil potřebu své exisdtence? Jaký příspěvek na rekreaci a na stravenky? Nám v soukromé sféře také nikdo nedává na NAŠE STRAVOVÁNÍ. Dostáváme výplatu - a za ni si KUPUJEME, co někdo jiný vyrobil. Zse to nebyl úředník, kdo by nám prospěl.
Datum: 15.11.2010 17:23:34
Nedory, vůbec se mi nestýský po minulém režimu, ale jen jsem chtěl připomenout, proč ten minulý režim vznikl, a že pomalu nastává opakování dějin a může vzniknout něco podobného z nějaké extremistické strany, která případně vyhraje jen proto, že lidi budou chtít změnu za každou cenu
Datum: 15.11.2010 9:43:10
Eva Hradská: Myslím, že byste si měla dát na hlavu studený obklad, vy pátá kolono. Pokud vím tak odbory komunikují s politiky napříč politickým spektrem, vedou jednání v tripartitě. A co se týče Řecka, to je strašidlo pro hloupé lidi a koukám, že jste také naletěla. Příště se raději informujte, než vypustíte z úst takové hlouposti.
Datum: 14.11.2010 7:36:00
Bronku, Vám se snad stýská po Gottwaldovi? Po lágrech pro inteligenci, domovních výborech, frontách na toaletní papír, vládě neschopných a hloupých, kteří ukradnou schopným majetek, aby za něj žili a ještě schopné zavřou?
Datum: 13.11.2010 8:45:37
Lidi probuďte se !!! Táhnout je třeba vždy za jeden provaz. Proč měl Gottwald takovou podporu lidí? Bylo to proto, že situace již pro národ byla neúnosná. Dějiny se opakují, což v nynější době předvádí naše vláda. Kdyby se tenkrát strana nejmenovala zrovna komunistická, ale nějak jinak se stejným nabízeným programem, tak by volby vyhrála. Přijde doba, kdy opět bude situace natolik neúnosná, že lidí budou opět volit některou z extremistických stran, jen aby došlo ke změně, aby lidí mohli opět nějak žít a ne v nejistotách jak je tomu teď a dáled se to stupňuje. Současná vládní politika je vedená ve prospěch tunelářů, podvodníků a vykořisťovatelů. Kdo nechce se stát rukojmím těchto skupin, měl by stavku podpořit !!!
Datum: 12.11.2010 16:47:41
Když dvěmi lety přišla krize, ze soukromých firmy propouštěli - aby firmy přežily. (u nás z 1800 lidí muselo odejít 600, nepřidávalo se, nebyly odměny - komu se to nelíbilo, mohl odejít). Teď se situace zákonitě přelila do státního sektoru - a všichni chcete stávkovat? Kdo plní státní pokladnu a kdo je z ní naopak placen?
Datum: 12.11.2010 12:29:30
Přála bych všem politikům žít za naše podprůměrné platy!!!Se stávkou JEDNOZNAČNÝ souhlas!!!! Dáda
Datum: 11.11.2010 19:37:21
Přál bych panu Nečasovi mít tak 13,000,- Kč měsíčně a z toho mu sebrat další peníze,aby poznal za co musí měsíčně vyjít ostatní pracovníci ve školství.Uklízečky nemají ani zdaleka tolik. Co takhle to otočit?Nám zmrazit na rok plat a jemu polovinu sebrat ?!!!!!
Datum: 11.11.2010 12:07:58
Kluci zase v akci Bylo by zajímavé poměřit počet stávkových akcí ČMKOS za vlády ČSSD a nyní. Zavadil, který o sobě vyhlašuje, že "nikdy nebyl v žádné straně", pospíchal na sjezd ČSSD, aby se tam naučil, jak "vládě zakroutit krkem". To prohlašoval už Klement Gottwald. Důsledky si neseme dosud. Pátá kolona ČSSD zkrátka funguje. A vysmátá ikona strany Stanislav Gross se jen směje... Tak, hoši, do toho, ať jsme brzy v Řecku!
Od: Vlaďka
Datum: 10.11.2010 10:37:11
Plně podporuji stávku - za knihovníky.
Od: Lída
Datum: 9.11.2010 15:21:08
Až bude národu zle, povstanou Blaničtí rytíři .... POHÁDKA. Do kdy budeme ještě čekat, co si necháme ještě líbit ? Kdo jim dovolil tahle jednat ? Jsou to podvody - udělají koalici a převálcují kdekoho . Je to jak celonárodní tak komunální. Stejně se dostane ke korýtku čert a pojí se třeba s andělem. Když se jim to vyplatí. Dejme už se dohromady a ukažme, že v nás je zdravý rozum, síla. Umíme šetřit. ale jinak. Umíme pracovat, umíme odevzdávat svou práci. A to, že někdo je soukromou osobou - jak by se ho to nedotklo ! Někdo musí zase jeho práci či produkty nakupovat, kdo to asi bude? Povstaňme a braňme se !!!
Od: zajic
Datum: 8.11.2010 19:33:08
Máš recht, taková roztříštěnost, vláda si musí mnout ruce. Jdu radsi na www.vymenilijsmepolitiky.cz
Od: janek
Datum: 8.11.2010 19:16:27
Zase se projevila nejdenotnost českého národa. Jedni stávkují teď, druzí potom. Proč se nedohodnou všichni a neudělají celonárodní generální stávku. S tím, že policisté, hasiči a další, kdo stávkovat nemůžou se ke stávce připojí podpisy nebo nějak alternativně, trikolórou ap. Vláda z toho bude mít jen srandu jak je český národ nejednotný a jak je snadné s ním zametat podlahu. Já jdu do generální stávky s Vyměňte politiky.

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.06.2018 21:24

Figaro: Štědrost EU pro migranty a lhostejnost k jejich vlastním národům!

V důsledku mimořádné velkorysosti Evropské unie vůči přistěhovalcům byly zapomenuty národy a státy, které podporují EU, napsal komentátor Le Figaro Ivan Rioufol.
25.06.2018 21:23

Petro Porošenko mění ukrajinské dějiny podle své potřeby

V dubnu Petro Porošenko podpořil žádost místní menšinové ortodoxní církve k patriarchovi Konstantinopole, oddělit pravoslavné věřící od legitimního patriarchátu Moskvy a celého Ruska.
25.06.2018 21:22

Třeba rádoby ministr čehokoliv Poche na Hradě vadí místem, kde se narodil

Sluníčkář, vítač, lobbista, kmotr, ale také europoslanec a vlivný a všehoschopný člen ČSSD Miroslav Poche je málo přijatelný coby ministr čehokoliv pro ty státníky, kteří by jej měli navrhnout nebo podepsat do rodící se vlády. Důvodem je překvapivě Pocheho rodiště. Že nevíte, kde se Poche narodil?
25.06.2018 21:21

Britský ministr obrany byl obviněn z organizování vzpoury proti Mayové

Britská premiérka Theresa Mayová čelí konzervativním poslancům, kteří požadují, aby se zvýšily výdaje na obranu, uvádí The Times. Za tímto útokem stojí podle některých politiků současný ministr obrany Gavin Williamson.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace