Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

S odbory v krizi neztratíte VIZI

Odbory jsou politiky často kritizovány, že umí pouze vše negovat, mají odpor k jakýmkoli reformám, bouchají dveřmi od tripartity, štvou lidi na demonstrace a sami nepřicházejí se žádnými smysluplnými návrhy. Taková tvrzení se nezakládají na pravdě, protože odbory pravidelně předkládají vládě i veřejnosti smysluplné ekonomické a sociální analýzy a návrhy, jak vzniklé problémy řešit.

Prognózy makroekonomů Českomoravské konfederace odborových svazů si časem získaly uznání odborné i laické veřejnosti, protože se téměř vždy, někdy i bohužel, naplňují. To, že je vláda a pravicoví politici zesměšňují a neberou vážně, je jejich chybou.
To byl také jeden z důvodů vypracování uceleného pohledu jak se postavit smrtící spirále hospodářského poklesu. Na čtyřech tiskových stranách přibližují SONDY v srpnovém rozšířeném vydání 60stránkový analytický programový dokument odborů, který byl už 2. června představen veřejnosti na tiskové konferenci pod názvem VIZE ČMKOS pro Českou republiku.
Nyní tento důležitý dokument předkládáme i čtenářům Esond. Dá se říci, že nejde o nic objevného, ale o sadu návrhů, které shrnují, co už z velké části bylo odbory v tripartitě předkládáno, avšak vládou ignorováno. Jde o ekonomické poselství veřejnosti, které navrhuje nejen co dělat, ale také pro koho to dělat, a sice pro občany ČR, ne pouze pro zisky bank.

PDFVize ČMKOS - Co chtějí odbory pro ČR (5 337 kB)

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
YUSQY:
Od: RED BARON
Datum: 13.8.2012 6:44:24
Přispěvek xxxseznam stále nechápe,že mu lidé přijdou na demonstraci rádi ve statisícových masách do doby,kdy zjistí ,že řev řečníků odvál vítr a vysledek tohoto bohulibého činění je nulový.Pak ho překvapí už jen pět a půl demonstranta s klesající tendencí.Vůbec jim nepomůže použít neoliberální teorie vlády a tvrdit,že vlastně jsou vinni občané,kteří se pod ocas Václavova koně odmítají doplazit prý proto,aby zvětšili svou slávu.ZNOVU.Naše příští revoluce bude mít tisíce vůdců,kteří nepřijdou na demonstace,ale s ČERSTVÝMI MYŠLENKAMI NA INTERNET do diskuzí našich počítačů a internetových telefonů.K tomu si sami začnou brzy budovat stovky OBČANSKÝCH WEBŮ s diskuzními rubrikami,VYTVÁŘET VLASTNÍ MÍNĚNÍ BEZ VLIVU TUNELTISKU a novou moderní metodou zvanou CROWDSOURCING překládanou jako MOUDROST DAVŮ TO TADY BRZY ROZBIJÍ NA SRAČKY.At si to konečně ODBORY uvědomí zřídí OTEVŘENÉ RUBRIKY DISKUZE ,KTERÉ ZE STRACHU ŽE JIM LIDÉ NADAJÍ STÁLE CHYBÍ- a sami se zapojí,dříve než jim to tu spadne na hlavu.
Od: WIKINGER
Datum: 12.8.2012 8:06:09
To pode mnou je zajímavé doufám,že to neusekla cenzura
Datum: 12.8.2012 8:01:55
Klidně mužeme začít tím,že TUNELÁŘE s jejich systémem předpotopního prolhaného neoliberalismu,zasypeme HESLY PRAVDY,KTERÁ VYDĚSÍ.Ty už budou naznačovat co chceme. nyní už silou uskutečnit.A ty si může tady nebo v NOVÉ budoucí rubrice odborů pomalu VŠICHNI začit vymýšlet.A TADY JSOU příklady... ...................................................................................... ODBORÁŘI A OBČANÉ MOHOU DOKÁZAT ZASTAVIT ÚPLNÝ ROZVAL ČR A JEJÍ TOTÁLNÍ ZADLUŽENÍ JEN GENERÁLNÍ STÁVKOU.Pseudopravice ukradla komunistům jejich třídní boj a začala ho BEZOHLEDNĚ používat ve zvrácené inversní podobě, proti svým voličům ,aby je timto způsobem ZNEUŽLA JEDNORÁZOVĚ JAKO TOALETNÍ PAPÍR S CILEM UMOŽNIT rabování peněženek a ůspor VŠECH občanů. VÝROBA VADNÝCH ZÁKONŮ Z NICHŽ NĚKTERÉ OBSAHUJÍ AŽ DVA GIGA TUNELY MUSÍ PŘESTAT.UBOZÍ POSLANCI JSOU NÁSILÍM DONUCOVÁNI K ZVEDÁNÍ RUKY PRO ZÁKONY,KTERÉ PODLE SVÉHO SVĚDOMÍ NECHTĚJÍ-důkazem je,že to potvrzují dokonce v časopisech,PROTO JSOU JIMI SCHVÁLENÉ ZÁKONY PROTIÚSTAVNÍ A TUDÍŽ NEPLATNÉ.Jestliže v minulosti se zapomnělo opatřit tzv.PRIVATIZACI zákony, je zcela určitě neplatná a je TŘEBA SE PŘED SOUDEM PRÁVNÍHO STÁTU DOŽADOVAT VRÁTIT JI NA ZAČÁTEK, aby přestanou stesky,že státní kasu tuneláři vyrabovali-oni tam ty peníze totiž budou muset VRÁTIT a pak klidně uprchnout do svých danových rájů odkud se mohou vrátit bez problémů pomocí mezinárodního zatykače.Pan FILIP PŘIŠEL NA TO,ŽE SE PSEUDOPRAVICOVÉ STRANY ŘÍDÍ TAJNÝM VOLEBNÍM PROGRAMEM,KTER Ý ZA POMOCÍ NEOLIBERÁLNÍCH LŽÍ RABIJÁTSKY KROK ZA KROKEM USKUTEČNUJI.OČIVIDNĚ JE JEDNÍM Z BODŮ TOHOTO TAJNÉHO PROGRAMU ZDEVASTOVÁNI A ÚPLNÉ ROZKRADENÍ PŘÍJMOVÉ ČASTI ROZPOČTU.OBČANÉ HLEDEJTE A NAJDĚTE DALŠÍ ZÁKEŘNÉ BODY.Tuneláři přikázali poslancům,aby za ŽADNOU CENU NESCHVÁLILI POUŽITELNÝ ZÁKON O REFERENDU-DŮKAZEM JE NYNĚJŠÍ NAVRŽENÝ LEGISLATIVNÍ ZMETEK,KTERÝ REFERENDUM občanům považovaných za OVČANY FAKTICKY ZAKAZUJE.Strachy posraní tuneláři totiž začali chápat,že OBČANSKÁ SPOLEČNOST,KTERÁ
Datum: 12.8.2012 0:14:58
Ano. konečně se někdo ozval.Navrhujeme vytvořit jako první BODY srozumitelných požadavků PRO GS A TO TŘEBA I TADY NA TOMTO WEBU bez tajností at to vláda vidí, za spolupráce všech občanů, Dále se O.S. SAMA POKUSÍ VYTVOŘIT NA OBČANSKÝCH WEBECH VZOROVÝ PROGRAM PRO VOLBY.ČAST UŽ JE HOTOVA.Musí obsahovat ty body,které potřebujeme všichni,aby si zařadily polit. strany do svých programů ,jinak je po zkušenostech s nimi VE VLASTNÍM ZÁJMU, volit nebudem a soustředíme se jen na ty strany,které si vzorové body osvojí a převezmou.ODBORY si možná myslí,že DEMONSTRACE v největším počtu pomohou.My tvrdíme,že je třeba vytvořit PŘESNÝ A ROZSÁHLÝ OPERAČNÍ PROGRAM STAVKY SE STUPNUJÍCÍ SE konkrétní TENDENCI a žádat,aby parlament schválil POSTUPNĚ námi požadované zákony NA PŘ.ZÁKON O POUŽITELNÉM OBECNÉM REFERENDU.Začněme vynucovat to co potřebujeme postupně.Na co si ten parlament platíme.DALŠÍ terorizování lidí v ČR MUSÍ SKONČIT.Pokud se poslanci z nás budou dělat srandu navrhneme,aby schválili sami sobě ZÁKON O TOM,ABY SI TY ŠPINAVÉ RYBY VYPUSTILY SVŮJ ZABAHNĚNÝ RYBNÍK SAMI A I ON SI BUDEME MUSET VYNUTIT.Takový zákon už stojí připraven.
Datum: 11.8.2012 19:54:56
Pokud vyžadujeme generální stávku, musíme pro ni něco dělat a ne jen o ní básnit.Je třeba aby si každý uvědomil, že v listopadu 1989, byli všichni v ulicích a proto měli úspěch. Na druhou stranu, pokud nebyl dopředu projednán postup a řád, chopili se toho ti nepraví a zneužili sametové revoluce pro uplatnění vlastních zájmů a cílů a povedlo se jim to dobře. Teď máme rozhodně jinou mnohem náročnější situaci, kdy je jenom na nás jak budeme úspěšní v závislosti na tom co pro to každý jednotlivec udělá. Slavné ro zrovna není.
Od: RED BARON
Datum: 11.8.2012 15:40:00
Připomínám ODBORŮM a občanům postiženým restrikcemi DONEZ,ze peníze pro to zločinecké jednání získalo ministerstvo NETÁHEL PODVODEM U EVROPSKÉ UNIE z fondu ESF.Jsou to peníze určené na kontrolní činnost inspektorátů práce, které mají kontrolovat a postihovat zaměstnavatele organizující tzv.černou práci Ministerstvu NETÁHEL se nechce pracovat a zabezpečovat PROGRAMY které by přinesly nové pracovní místa a proto buzeruje nezaměstnané a platí za to poště,která má být privatizována ZJISTILI JSME ŽE TAKOVÉTO PODVODNÉ JEDNÁNÍ MOHOU HLÁSIT OBČANÉ ANONYMNĚ ZADARMO PŘÍMO V BRUSELU NA TEL Č.OO800 O105 2004 OZVE SE VÁM TAM ČESKY NAMLUVENÁ VÝZVA K NAHLÁŠENÍ PODVODNÉHO JEDNÁNÍ VE VZTAHU K FINANČNÍM PROSTŘEDKŮM EU.Toto číslo by mělo být i na webu nejvyššího státního zastupitelství.Pokračujeme v ověřování .POKUD NĚKDO DOSÁHNE ÚSPĚCHU dejte to tady.
Datum: 11.8.2012 10:33:52
BUDOU ODBORY STEJNE JAKO VLÁDA VYTVÁŘET UMĚLOU ZED NA KTEROU SI DAJÍ HÁZET HRÁCH TAK DLOUHO AŽ BUDE POZDĚ?DOPOSUD SE OZVAL JEN PAN STŘEDULA S VÁGNÍM DOPORUČENÍM VIZE, COŽ JE ŽALOSTNĚ MÁLO.
Datum: 11.8.2012 5:19:16
ODBORY si budou chtě nechtě uvědomit,že VIZE NAPOMÁHÁNÍ A RAD zkušeným VLÁDNÍM zlodějům jen prodlužuje jejich agonii.EU bude brzy řešit EURO přičemž jsou zdá se jen dva způsoby jak ho zachránit.Bud se natisknou nové bankovky,anebo to zatáhne ANGELA,které to možná její ÚS nedovoli.Protože závisíme na hospodářství NĚMECKA může to znamenat inflaci jako hrom.Takže bud se odbory vzpamatují včas a A VYNUTÍ SI SOLIDÁRNÍ ROZPOČET GEN.STÁVKOU nebo dovolí totální devastaci přímové části rozpočtu,aby se chemik potažený teflonem,KTERÝ ZDEMOLUJE NA CO ŠÁHNE, mohl radovat,že vnoučatům bude moci vyprávět jak obral hloupé ODBORÁŘE A OVČANY,KTEŘÍ BUDOU DALSÍCH TÍCET LET PLATIT NEJEN ŠKODY Z PRIVATIZACE ,ALE I DLUHY VYROBENÉ ÚMYSLNĚ ,aby si Chemický ALI splil svoje zbožné přáni dostat nás VŠECHNY konečně do ŘECKA.
Od: WIKINGER
Datum: 10.8.2012 10:01:44
pro EVU.Vaše odvažné příspěvky ukazují,že bude třeba brzy jen žen,aby to tu daly do pohybu.
Od: RED BARON
Datum: 10.8.2012 9:57:53
Pane Středula, přečtete si prosím co jsem napsal pod článkem ODBORY DŮKAZY O ÚTOKU HACKERŮ PŘEDALY LEVÝ DRÁBEK SE NEHNE.a dál ničí odborářům jejich pracovni místa. násilným odmeldováním nezamestnaných s cílem demontovat sociální pomoc,která klade dno pro mzdy a to dno PRORAZIT,aby TUNELÁŘŮM umožnil tučnější zisky,protože napolovic mrtví nezaměstnaní přijmou jakoukoli nízkou mzdu a pracovní podmínky pod psa přičemž vytlačí odboráře na jeho prcak.
Od: RED BARON
Datum: 10.8.2012 9:22:17
Tzv.kritika reforem a prý žádné návrhy je pochopitelně vějíčka.Není cílem APRACI odborů vylepšovat úplne zmršenou KONCEPCI vlády ci dokonce ministerstva práce,kterému se pracovat nikdy nechtělo a válí si tam koule za naše peníze.MY MUSÍME PROSAZOVAT ,ABY SI SNÍŽILI POČTY ÚŘEDNÍKŮ NA POLOVINU PLATY O 30% A KAŽDÝ MĚSÍC VÝKAZ KOLIK OBSTARALO PRACOVNÍCH MÍST nemísto ABY SE TAM VYM/§LELA primitivní buzerace nezaměstnaných,za porušování zákonů a LISTINY LIDSKÝCH PRÁV čl.28,26odst3,9 odst1,3,10 odst1.Proč mají odbory strach se toho ministra NETÁHEL na to zeptat dopisem A ODPOVĚD DÁT TADY NA WEB.To čekají,aby se brzy na prcaku octly samy?
Datum: 10.8.2012 8:33:17
Pane STŘEDULA O.S.děkuje,že jste našel odvahu tady něco napsat,bohužel jste ve vedení VŮBEC NEPOCHOPILI,že vláda UKRADLA KOMUNISTŮM JEJICH TŘÍDNÍ BOJ a v jakési zrůdné inversní podobě ,ho nyní používá k TERORORIZOVÁNÍ TĚCH,KTEŘÍ JI Z ŘAD ODBORÁŘŮ ZVOLILI.Jasným důkazem jsou věty..Vláda se vůbec netají silovým přístupem k řízení státu....NÁVRHY ODBORŮ NELZE AKCEPTOVAT ,PROTOŽE NEJSOU V SOULADU SE ZADÁNÍM VLÁDY,není pro ně politická vůle.Přestože vám to vláda OSLÍ po lopatě doufají odbory,že se ona ZMĚNÍ a předkládají jí návrhy co má dělat,které vyvolávají u ní stejně jako svolávání statisícových demonstací-ktere NEPŘINÁŠEJÍ, ŽADNÉ VÝSLEDKY,KROMĚ bouře vládního smíchu.ZABEZPEČTE LASKAVĚ RUBRIKU DISKUZE O BODECH BUDOUCÍ GEN.STÁVKY a přestante doporučovat naivně vládě,která mezitím organizuje naprostý ROZVAL systému PŘEROZDĚLOVÁNÍ NAŠICH PENĚZ-TJ I SOLIDARITY ,K tomu používá neoliberální teorie dřevního kapitalismu,ta přikazuje pro dosažení jejich cílů tj destrukce příjmové časti rozpočtu ,vykradení našich peněženek a nacpání kapes TUNELÁRŮM ,lhát,zákeřně nesplnovat sliby atd.Začněme se konečně starat o sebe a to ZNAMENÁ,ŽE SE NEVYHNEME NYNÍ SVÉ POŽADAVKY VYNUCOVAT SILOU.Kde jsou body pro GEN.STÁVKU,nemějte strach nemusí k ní dojít,připravme však namísto vámi vychvalované vize, PŘESNÝ ORGANIZAČNÍ PLAN S POŽADAVKY pro gen stávku.COPAK VEDENÍ STÁLE NEDOŠLO,ŽE V MINULOSTI SI MUSELI OBČANÉ VŠE VYBOJOVAT SAMI a nyní v důsledku naprosté pasivity budou vrženi zpět a o to okradení?Nebo chcete dále čekat až to za vás udělají odboráři sami?Přečtěte si co vše píšeme a zkuste reagovat.
Od: Eva
Datum: 10.8.2012 6:50:18
Těžkopádnost odborů a podivná taktika vůči vládě, není nic moc. Eva
Datum: 9.8.2012 14:22:44
Výborný materiál s pravdivým obsahem a i proto žádám všechny z vás, kteří jej přečtete o šíření dalším lidem. Předem za ochotu a zájem děkuji :-)

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.06.2018 21:24

Figaro: Štědrost EU pro migranty a lhostejnost k jejich vlastním národům!

V důsledku mimořádné velkorysosti Evropské unie vůči přistěhovalcům byly zapomenuty národy a státy, které podporují EU, napsal komentátor Le Figaro Ivan Rioufol.
25.06.2018 21:23

Petro Porošenko mění ukrajinské dějiny podle své potřeby

V dubnu Petro Porošenko podpořil žádost místní menšinové ortodoxní církve k patriarchovi Konstantinopole, oddělit pravoslavné věřící od legitimního patriarchátu Moskvy a celého Ruska.
25.06.2018 21:22

Třeba rádoby ministr čehokoliv Poche na Hradě vadí místem, kde se narodil

Sluníčkář, vítač, lobbista, kmotr, ale také europoslanec a vlivný a všehoschopný člen ČSSD Miroslav Poche je málo přijatelný coby ministr čehokoliv pro ty státníky, kteří by jej měli navrhnout nebo podepsat do rodící se vlády. Důvodem je překvapivě Pocheho rodiště. Že nevíte, kde se Poche narodil?
25.06.2018 21:21

Britský ministr obrany byl obviněn z organizování vzpoury proti Mayové

Britská premiérka Theresa Mayová čelí konzervativním poslancům, kteří požadují, aby se zvýšily výdaje na obranu, uvádí The Times. Za tímto útokem stojí podle některých politiků současný ministr obrany Gavin Williamson.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace