Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory budou spolupracovat s europoslancem Janem Kellerem

Dnes se v Domě odborových svazů v Praze uskutečnilo pracovní setkání předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly s europoslancem profesorem Janem Kellerem. Bývalý dlouholetý předseda ČMKOS a europoslanec Richard Falbr letos působení v europarlamentu ukončil a proto největší odborová centrála v zemi má zájem navázat oboustranně výhodnou spolupráci právě s europoslancem Kellerem.

„Problematika zaměstnanosti a sociálních věcí je mi blízká jak z profesního pohledu sociologa, tak i z lidského hlediska. Již léta s odbory spolupracuji mimo jiného i tím, že pravidelně publikuji v časopisu odborů Sondy Revue a v této činnosti budu pokračovat i ve funkci europoslance. Odbory jsou posledním silným a akčním uskupením v Česku, které se nerozpadlo, ani nedegradovalo, a proto mám zájem s odborovou centrálou spolupracovat,“ řekl E-sondám profesor Keller.

Na setkání obě strany domlouvaly, jak a v jakých formách by se vzájemná spolupráce odehrávala.
„Profesor Keller bude působit v parlamentním výboru a v oblastech, které jsou prioritou odborů, a tou je zaměstnanost, sociální věci a pracovněprávní legislativa. Budou pro něho dostupné informace, které jsou pro nás zajímavé a rovněž bude moci řadu věcí ovlivnit, nebo dokonce prezentovat naše stanoviska. Na druhou stranu mu můžeme poskytovat aktuální a seriozní informace z uvedených oblastí v regionech, včetně kompletních makroekonomických, legislativních a sociálních analýz našich expertů,“ řekl na setkání Josef Středula.
Předseda ČMKOS má také představu, že by se příští pracovní setkání s europoslancem Kellerem mohla rozšířit o některé předsedy členských odborových svazů. ČMKOS má zájem na tom, aby o práci europoslance Kellera, ale i dalších europoslanců, byla informována široká veřejnost, která by si tak mohla vytvořit reálnější představu a o významu působení českých europoslanců v Evropském parlamentu i o významu Evropské unie pro Českou republiku.
Keller
Josef Středula (první zprava) vysvětluje europoslanci Kellerovi představu odborů o budoucí spolupráci
Keller2
Jednání s profesorem Kellerem se za odborovou stranu dále zúčasnili Lucie Studničná, Dana Štechová (vlevo) a Zdeněk Málek
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
DTFBZ:
Datum: 22.7.2014 15:07:08
Velmi nadejna spoluprace s profesorem Kellerem posili postaveni odboru v Ceskych zemich. A problemu k reseni je vic jak dost.Jiz v minulosti bylo vedouci zasadou napr. odborove organizace Jednoty soukromych zamestnancu v prumyslu a vyrobnichzivnostech bylo"aby kazdy cesky zamestnanec nalezl v zemi trvalou existeci.Proc zvysovat platy poslancum plosne a ne individualne diferencovane? Poslanci "zaskolaci" s ti, kteri aktivne pozitivne neprispivaji v legislativnim procesu, si zvyseni nezasluhuji.
Od: bossinger
Datum: 21.7.2014 16:31:50
Je mi moc sympatické, co jste Kateřino Stoklásková napsala a divím se, že odbory nepoukazují a nemedializují případy ponižujících pracovních podmínek v nejrůznějších odvětvích. My co nakupujeme v obchodních řetězcích asi tušíme, že lidé tam nemají na růžích ustláno, ale je to zřejmě ještě horší. Odbory v obchodě by rozhodně měly výrazně bít na poplach.
Datum: 19.7.2014 9:14:24
Jsem ráda, že jste se rozhodli spolupracovat s eurokomisařem, Ale byla bych ráda,kdybyste se rozhodli spolupracovat s námi - zaměstnanci. Pracuji v Penny marketu už pět let na pozici pokladní, ale co se děje ve firmě poslední rok, to je opravdu neúnosné. Nejenže musíme pořád dokola říkat nesmyslné hlášky zákazníkům, musíme poslouchat, proč nemáme to a to zboží, které je prezentováno v létáku, ale pak se rozhodne jeden z vedení na centrále, že se přijede podívat na pobočku, do práce musí přijít úplně všichni a to se pak pomalu natírá i tráva na zeleno. Ten dotyčný stráví 3 hodiny v kanceláři, 10 minut na krámě a tam zkritizuje kdeco. Nevidí to, že děláme velké tržby- to zboží, které si zákazníci koupí, musí někdo přes kasu namarkovat.. Někdo musí vybalit,uklidit, péct v pekárně a dělat tisíc a tisíc jiných prací. A to ani ne za polovinu průměrné mzdy. To co se děje na mnoho pobočkách Penny marketu zavání bossingem. Například nám přišlo nařízení, že jedna paleta se musí vybalit do 20 minut. Nevím, kde vzali to číslo, ale z vlastní zkušenosti vím, že to není v našich silách. My tam děláme pekařky, uklízečky, vybalovačky, vykupujeme basy od piva, pokladní atd. Sice máme odbory, ale nejsou asi k ničemu. jinak by to nenechaly dojít takhle daleko. Aby si vedení na centrále spočítalo nějaký hodinový výkon a my se pak honíme, celé zpocené a utahané tak, že přijdeme domů a nejsme schopné fungovat. A to 90% zaměstnanců jsou ženy,které mají doma rodiny. Vím, že v práci se musí pracovat, abychom si zasloužili mzdu, ale co je moc je moc. Přeji vám hezký den

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

27.05.2018 07:00

Ve Cvikově vyroste díky Lučině nová květnatá louka

V České republice dlouhodobě kvůli zemědělskému zpracování půdy a nadměrnému používání dusíkatých hnojiv a pesticidů mizí z krajiny tradiční květnaté louky.
27.05.2018 07:00

Město podpoří projekty protidrogové prevence a prevence kriminality

Zastupitelstvo města Plzně schválilo poskytnutí dotací z rozpočtu Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně.
27.05.2018 07:00

Litvínovský letní stadion hostil sportovní hry seniorů kraje

Na čtyři stovky seniorů z celého Ústeckého kraje si dalo dostaveníčko v Litvínově, kde se pořádaly 31. sportovní hry seniorů. Při tomto tradičním klání měřilo síly v nejrůznějších disciplínách 32 družstev.
27.05.2018 06:42

Putin varuje Západ, aby vůči Rusku nepřekročil „červenou čáru"!

Prezident Vladimir Putin vyzval západní země, aby nepřekračovaly ve vztazích s Ruskem  „červenou čáru".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace