Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

GE postaví v Česku továrnu na letecké motory za 10 miliard korun

 Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podepsal s americkou firmou General Electric (GE) memorandum o výstavbě centra pro vývoj a výrobu leteckých motorů za zhruba deset miliard korun v Česku. Uvedl to server Ihned.cz. Závod by mohl nabídnout práci až 900 lidí.

 Nadnárodní společnost sídlící v USA již dříve označila Česko za favorita pro umístění továrny na nové turbovrtulové motory pro menší a střední letadla. Nyní potvrdili zvažovanou investici podpisem memoranda premiér Sobotka a viceprezident GE John Rice. "Vždy jsme byli ohromeni lidským kapitálem, který v Česku je," řekl serveru Rice. GE plánuje do centra investovat do roku 2020 kolem 400 miliónů dolarů (asi 9,92 miliardy korun). "Pokud se podaří investici zrealizovat, dojde v následujících letech k vytvoření více než 500 nových pracovních míst, což představuje 125procentní nárůst zaměstnanců této firmy v Česku. Důležité je také to, že díky dnes podepsanému memorandu dojde ke zvyšování počtu kvalifikovaných lidí v tomto oboru a navýšení dalších aktivit mezi Českem a GE Aviation," oznámil Sobotka. Celkem by podle serveru mohlo dostat práci v centru až 900 technicky zaměřených zaměstnanců. Kde bude továrna stát, zatím není rozhodnuto, ale GE by upřednostnilo okolí Prahy.

 
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
KAGIV:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Titul 8 

Sondy REVUE 08/2016

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

24.08.2016 08:30

V Nemocnici na Bulovce probíhají "Onkologické prohlídky pro každého"

Projekt VZP "Preventivní onkologická prohlídka pro každého" zahajuje Nemocnice Na Bulovce od pondělí 22. srpna.
24.08.2016 08:30

Policie varuje: Před odjezdem si řádně zabezpečte své obydlí!

Každým rokem v letních měsících v čase dovolených opouští většina občanů svá obydlí, aby si  užili zasloužený odpočinek v rekreačních oblastech.
24.08.2016 08:20

Zemětřesení v Itálii zničilo půlku města a je řada obětí!

Silné zemětřesení ve střední Itálii o síle 6,1 stupně podle předběžných údajů zabilo více než deset lidí, místní média hovoří o 14 mrtvých a tento počet zřejmě není konečný.
24.08.2016 08:16

Docente jste magor, blb, který rozumí broukům nebo asociální blázen?

Třetí srpnovou neděli na Staroměstské náměstí  v Praze akce několika osob převlečených do arabských oděvů a vykřikující z terenního vozidla od pomníku Jana Husa arabská hesla, dále  střílející slepými náboji, zvedla značnou pozornost. Není divu ...
Aktuální vtip
Předplatné Sondy REVUE

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace