Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Zaměstnavatelé jsou opatrní, nabíraní zaměstnanců nebude velké

Zaměstnavatelé jsou opatrní. Generální ředitelka ManpowerGroup Česká a Slovenská republika Jaroslava Rezlerová těmito slovy okomentovala výsledek průzkumu Index trhu práce po čtvrté čtvrtletí 2017, který společnost pravidelně každé čtvrtletí provádí. Vybranému reprezentativnímu vzorku 750 zaměstnavatelů v ČR byla položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce prosince 2017 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

Jaké jsou výsledky? Zaměstnavatelé hlásí zpomalování náborových aktivit a pouze mírný nárůst. Žádné změny nepředpokládá 93 % zaměstnavatelů, nárůst počtu pracovních sil předpokládají 4 % zaměstnavatelů, snížení 3 %. Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro poslední čtvrtletí 2017 vykazuje hodnotu +1 %. „Situace u jednotlivých typů zaměstnavatelů vykazuje velké rozdíly. Zatímco většina velkých firem v automobilovém, logistickém a maloobchodním sektoru nabírá stále nové zaměstnance ve velkém, malé firmy již neplánují další nárůst zaměstnanců,“ uvedla Rezlerová. I tak ale podle jejích slov bude pro uchazeče o práci pokračovat jedno z nejpříznivějších období. Nezaměstnanost se drží kolem čtyř procent.
Největší náběr zaměstnanců zaměstnavatelé předpovídají v odvětví ubytování a stravování (Čistý index trhu práce +7 %), dále v odvětví velkoobchod a maloobchod (index +5 %) a stavebnictví (index +2 %). Naopak největší pokles počtu zaměstnanců očekávají zaměstnavatelé v odvětví zpracovatelský průmysl (index +8 %) a těžba nerostných surovin (-3 %). Největší nárůst počtu pracovníků je očekáván v Praze (index +5 %), mínusové to naopak bude v českých regionech (index -2 %). Dobře na tom, co se týče náboru zaměstnanců, Česká republika není v mezinárodním srovnání. S indexem +1 % je třetí odspoda, stejně je na tom Brazílie, na nule je Švýcarsko. Naopak první příčky obsadily Japonsko, Tchaj-wan, Kostarika, Indie a Maďarsko.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
VSHUU:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.01.2018 23:05

Erik Best: Zeman je českým Obamou

Všichni statisticky významní poražení z prvního kola prezidentské volby (Pavel Fischer, Michal Horáček, Marek Hilšer a Mirek Topolánek) podpořili Jiřího Drahoše. Píše na svém blogu Erik Best.
19.01.2018 23:04

Rusko: Ukrajina se připravuje na novou válku!

V Moskvě považují ukrajinský zákon o reintegraci Donbasu důkazem o přípravách na novou válku, uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.
19.01.2018 23:03

Německý Stern informoval o ruských pekelných zbraních

V Rusku se objeví modifikace jedné z nejsilnějších a nejstrašlivějších zbraní – těžkého raketometu TOS-1, napsalo německé vydání Stern.
19.01.2018 23:02

DW: Mladý kancléř z Rakouska vyvolává u Merkelové bolesti hlavy!

Šéf Rakouska Sebastian Kurtz se svojí „drzou sebedůvěrou" a „populismem" je pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nepříjemným politikem, napsaly Deutsche Welle.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace