Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Zaměstnavatelé jsou opatrní, nabíraní zaměstnanců nebude velké

Zaměstnavatelé jsou opatrní. Generální ředitelka ManpowerGroup Česká a Slovenská republika Jaroslava Rezlerová těmito slovy okomentovala výsledek průzkumu Index trhu práce po čtvrté čtvrtletí 2017, který společnost pravidelně každé čtvrtletí provádí. Vybranému reprezentativnímu vzorku 750 zaměstnavatelů v ČR byla položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce prosince 2017 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

Jaké jsou výsledky? Zaměstnavatelé hlásí zpomalování náborových aktivit a pouze mírný nárůst. Žádné změny nepředpokládá 93 % zaměstnavatelů, nárůst počtu pracovních sil předpokládají 4 % zaměstnavatelů, snížení 3 %. Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro poslední čtvrtletí 2017 vykazuje hodnotu +1 %. „Situace u jednotlivých typů zaměstnavatelů vykazuje velké rozdíly. Zatímco většina velkých firem v automobilovém, logistickém a maloobchodním sektoru nabírá stále nové zaměstnance ve velkém, malé firmy již neplánují další nárůst zaměstnanců,“ uvedla Rezlerová. I tak ale podle jejích slov bude pro uchazeče o práci pokračovat jedno z nejpříznivějších období. Nezaměstnanost se drží kolem čtyř procent.
Největší náběr zaměstnanců zaměstnavatelé předpovídají v odvětví ubytování a stravování (Čistý index trhu práce +7 %), dále v odvětví velkoobchod a maloobchod (index +5 %) a stavebnictví (index +2 %). Naopak největší pokles počtu zaměstnanců očekávají zaměstnavatelé v odvětví zpracovatelský průmysl (index +8 %) a těžba nerostných surovin (-3 %). Největší nárůst počtu pracovníků je očekáván v Praze (index +5 %), mínusové to naopak bude v českých regionech (index -2 %). Dobře na tom, co se týče náboru zaměstnanců, Česká republika není v mezinárodním srovnání. S indexem +1 % je třetí odspoda, stejně je na tom Brazílie, na nule je Švýcarsko. Naopak první příčky obsadily Japonsko, Tchaj-wan, Kostarika, Indie a Maďarsko.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
GLGMZ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace