Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Zaměstnavatelé jsou opatrní, nabíraní zaměstnanců nebude velké

Zaměstnavatelé jsou opatrní. Generální ředitelka ManpowerGroup Česká a Slovenská republika Jaroslava Rezlerová těmito slovy okomentovala výsledek průzkumu Index trhu práce po čtvrté čtvrtletí 2017, který společnost pravidelně každé čtvrtletí provádí. Vybranému reprezentativnímu vzorku 750 zaměstnavatelů v ČR byla položena otázka: „Jak očekáváte, že se změní celkový počet zaměstnanců ve vaší společnosti v následujícím čtvrtletí do konce prosince 2017 v porovnání s aktuálním čtvrtletím?“

Jaké jsou výsledky? Zaměstnavatelé hlásí zpomalování náborových aktivit a pouze mírný nárůst. Žádné změny nepředpokládá 93 % zaměstnavatelů, nárůst počtu pracovních sil předpokládají 4 % zaměstnavatelů, snížení 3 %. Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro poslední čtvrtletí 2017 vykazuje hodnotu +1 %. „Situace u jednotlivých typů zaměstnavatelů vykazuje velké rozdíly. Zatímco většina velkých firem v automobilovém, logistickém a maloobchodním sektoru nabírá stále nové zaměstnance ve velkém, malé firmy již neplánují další nárůst zaměstnanců,“ uvedla Rezlerová. I tak ale podle jejích slov bude pro uchazeče o práci pokračovat jedno z nejpříznivějších období. Nezaměstnanost se drží kolem čtyř procent.
Největší náběr zaměstnanců zaměstnavatelé předpovídají v odvětví ubytování a stravování (Čistý index trhu práce +7 %), dále v odvětví velkoobchod a maloobchod (index +5 %) a stavebnictví (index +2 %). Naopak největší pokles počtu zaměstnanců očekávají zaměstnavatelé v odvětví zpracovatelský průmysl (index +8 %) a těžba nerostných surovin (-3 %). Největší nárůst počtu pracovníků je očekáván v Praze (index +5 %), mínusové to naopak bude v českých regionech (index -2 %). Dobře na tom, co se týče náboru zaměstnanců, Česká republika není v mezinárodním srovnání. S indexem +1 % je třetí odspoda, stejně je na tom Brazílie, na nule je Švýcarsko. Naopak první příčky obsadily Japonsko, Tchaj-wan, Kostarika, Indie a Maďarsko.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
YPZXC:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sonddy REVUE 09/2017

Sondy REVUE 09/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

21.09.2017 07:02

Beatrix von Storch: Angela Merkelová pošlapala německou vlajku!

Ulice všude zdobí volební plakáty CDU s národními barvami. Angela Merkelová stojí před černo-červeno-zlatým pozadím. Vzhledem k její politice je to čisté pokrytectví, tvrdí Beatrix von Storch, europoslankyně a předsedkyně AFD.
21.09.2017 07:00

Plzeň dokončila 11 nových komunitních bytů

Plzeň vybudovala 11 nových komunitních bytů pro seniory a zdravotně znevýhodněné, vznikly v nástavbě části východního traktu objektu U Jam 23 v Plzni – Bolevci.
21.09.2017 07:00

Na platy pracovníků v kultuře přidá Liberecký kraj přes tři miliony

Pracovníci v kulturních zařízeních mají podle nařízení vlády od letošního 1. července vyšší platy. Polepšili si o 9,4 procenta.
21.09.2017 06:42

CHT: Moskva označila projev Trumpa v OSN „extrémně nebezpečným"!

Rusko považuje za velmi nebezpečné prohlášení Donalda Trumpa o připravenosti „úplně zničit Severní Koreu" a vystoupit z „nejhorší pro USA hanebné dohody o Íránu".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace