Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Na platy v sociálních službách přidá Ústecký kraj 111 milionů

Zastupitelé Ústeckého kraje rozdělili 111 milionů korun na dofinancování zvýšení platů v sociálních službách, které platí od letošního 1. července. Peníze na navýšení platů dostanou poskytovatelé 443 služeb v regionu, kraj je dostal od státu, zároveň od něj ještě čeká 80 milionů na dofinancování zvýšení platů o čtyři procenta, platného od loňského listopadu. „111 milionů na účtu už máme, 80 milionů ještě ne,“ uvedla vedoucí krajského odboru sociálních věcí Petra Lafková.

Kraj už o 80 milionů požádal, teď čeká na rozhodnutí dotační komise ministerstva práce a sociálních věcí. Předpokládá ale, že peníze získá. Také proto zastupitelé odsouhlasili i rozdělení těchto peněz. Po dofinancování peněz na platy tak jde letos do sociálních služeb v kraji více než miliarda korun. Na příští rok bude kraj žádat víc než dvojnásobek, konkrétně 2,285 miliardy korun, podle Lafkové je to historicky nejvyšší částka. Reálně ale kraj navzdory požadavkům dostává vždy na sociální služby výrazně méně. „Budeme rádi, když dostaneme to, co letos po všech dofinancováních,“ řekla Lafková.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
SVPTE:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.01.2018 10:00

Seniorka pěstovala na zahradě konopí

Policejní komisař z oddělení obecné kriminality Územního odboru Jičín obvinil v těchto dnech 71 letou ženu z Novopacka ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou nebo psychotropní látku.
16.01.2018 10:00

Muž nadýchal bezmála 5 ‰ alkoholu

Jeden z podnapilých mužů, kteří si ve čtvrtek uspořádali večírek před obchodním domem Družba na Pražské třídě v Českých Budějovicích, již odsud sám neodešel.
16.01.2018 10:00

Na novoročním benefičním koncertu se vybrala rekordní částka

Na novoročním benefičním koncertu Zlínského kraje a statutárního města Zlín se vybrala rekordní částka 508.781 korun.
16.01.2018 09:45

Dražší ropa zvedla prosincové ceny průmyslových výrobců

Na trhu nadále dominuje jestřábí tón ECB. Evropské výnosy pokračují v růstu, euro posiluje.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace