Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Firma CommScope přesouvá zaměstnance bez souhlasu

Továrna propustí stovky lidí, odbory protestují
Asi 200 lidí ve čtvrtek 19. října protestovalo proti svému zaměstnavateli CommScope v Modřicích u Brna. Cílem bylo upozornit na praktiky této americké společnosti, která se v Modřicích kvůli přesunu výroby do Číny chystá propustit 270 lidí. Mítink se konal z podnětu Základní organizace Odborového svazu KOVO, která podala stížnost k Oblastnímu inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, kvůli podezření z porušování pracovněprávních předpisů ve firmách CommScope Czech Republic s. r. o. a ADC Czech Republic s.r.o.

Odborům vadí jim, že je chce vedení společnosti bez jejich souhlasu přesunout do sesterské firmy v jiné části Brna, která se potýká s nedostatkem zaměstnanců. Firma argumentuje tím, že zaměstnanci ve smlouvě podepsali souhlas s vysíláním na pracovní cesty. Kovácké odbory nesouhlasí. Jde podle nich o pronajímání zaměstnanců a obcházení pravidel pro agenturní zaměstnávání. Nespokojení zaměstnanci chtěli demonstrovat přímo na pozemku továrny. Vedení společnosti to ale zakázalo. Protest proto přesunuli na nedaleké pole.
V modřické firmě skončí ke konci roku asi 270 zaměstnanců, protože výroba jedné z divizí se přesune do Číny. Protože už je pro ně málo práce, rozhodlo vedení, že budou pracovat ve firmě ADC v Brně-Slatině. „Chovají se k nám jako k dobytku. Není spravedlivé, abychom po jedenácti letech práce dostali pouze zákonné minimum,“ postěžovala si protestující Nikola Dvořáková.
Odboráři chtěli po vedení podniku, aby jako kompenzaci za vysílání do Slatiny dostali k odstupnému navíc ještě trojnásobek průměrné mzdy, což vedení neakceptovalo. Odbory budou proto znovu usilovat o společné jednání i o to, aby vedení požadavek nakonec splnilo.
„Do budoucna hrozí, že i ti zaměstnanci, kteří v podniku zůstanou, budou při nedostatku práce vysíláni do Slatiny. Chceme, aby se tak dělo se souhlasem zaměstnanců a za předem jasně stanovených podmínek,“ řekl šéf odborů Valér Mikolaj. Slatinská firma ADC aktuálně shání 140 lidí do výroby

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
JTIFZ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

26.04.2018 07:02

Švýcarsko dodalo neznámé syrské chemičce jednu ze složek sarinu

V roce 2014 dodalo Švýcarsko do Sýrie pět tun izopropanolu, který se používá při výrobě chemických zbraní, uvedla švýcarská televize SRF, tedy v době, kdy už platily sankce EU proti Sýrii.
26.04.2018 06:42

Ruský generální štáb: Syrská vzdušná obrana zničila 46 raket!

Syrská vzdušná obrana sestřelila 46 raket, které USA a spojenci vypustili na Damašek a okolí 14. dubna. Informoval o tom velitel operačního centra generálního štábu RF generál-plukovník Sergej Rudskoj.
26.04.2018 06:20

Šéf BP: Nebudu se omlouvat za to, že společnost BP podniká v Rusku!

Budeme vždy pracovat v rámci sankcí, ale vše se potom samozřejmě dělá obtížněji, říká šéf BP Bob Dudley.
26.04.2018 01:15

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace