Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Firma CommScope přesouvá zaměstnance bez souhlasu

Továrna propustí stovky lidí, odbory protestují
Asi 200 lidí ve čtvrtek 19. října protestovalo proti svému zaměstnavateli CommScope v Modřicích u Brna. Cílem bylo upozornit na praktiky této americké společnosti, která se v Modřicích kvůli přesunu výroby do Číny chystá propustit 270 lidí. Mítink se konal z podnětu Základní organizace Odborového svazu KOVO, která podala stížnost k Oblastnímu inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, kvůli podezření z porušování pracovněprávních předpisů ve firmách CommScope Czech Republic s. r. o. a ADC Czech Republic s.r.o.

Odborům vadí jim, že je chce vedení společnosti bez jejich souhlasu přesunout do sesterské firmy v jiné části Brna, která se potýká s nedostatkem zaměstnanců. Firma argumentuje tím, že zaměstnanci ve smlouvě podepsali souhlas s vysíláním na pracovní cesty. Kovácké odbory nesouhlasí. Jde podle nich o pronajímání zaměstnanců a obcházení pravidel pro agenturní zaměstnávání. Nespokojení zaměstnanci chtěli demonstrovat přímo na pozemku továrny. Vedení společnosti to ale zakázalo. Protest proto přesunuli na nedaleké pole.
V modřické firmě skončí ke konci roku asi 270 zaměstnanců, protože výroba jedné z divizí se přesune do Číny. Protože už je pro ně málo práce, rozhodlo vedení, že budou pracovat ve firmě ADC v Brně-Slatině. „Chovají se k nám jako k dobytku. Není spravedlivé, abychom po jedenácti letech práce dostali pouze zákonné minimum,“ postěžovala si protestující Nikola Dvořáková.
Odboráři chtěli po vedení podniku, aby jako kompenzaci za vysílání do Slatiny dostali k odstupnému navíc ještě trojnásobek průměrné mzdy, což vedení neakceptovalo. Odbory budou proto znovu usilovat o společné jednání i o to, aby vedení požadavek nakonec splnilo.
„Do budoucna hrozí, že i ti zaměstnanci, kteří v podniku zůstanou, budou při nedostatku práce vysíláni do Slatiny. Chceme, aby se tak dělo se souhlasem zaměstnanců a za předem jasně stanovených podmínek,“ řekl šéf odborů Valér Mikolaj. Slatinská firma ADC aktuálně shání 140 lidí do výroby

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ACBQU:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace