Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Firma CommScope přesouvá zaměstnance bez souhlasu

Továrna propustí stovky lidí, odbory protestují
Asi 200 lidí ve čtvrtek 19. října protestovalo proti svému zaměstnavateli CommScope v Modřicích u Brna. Cílem bylo upozornit na praktiky této americké společnosti, která se v Modřicích kvůli přesunu výroby do Číny chystá propustit 270 lidí. Mítink se konal z podnětu Základní organizace Odborového svazu KOVO, která podala stížnost k Oblastnímu inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, kvůli podezření z porušování pracovněprávních předpisů ve firmách CommScope Czech Republic s. r. o. a ADC Czech Republic s.r.o.

Odborům vadí jim, že je chce vedení společnosti bez jejich souhlasu přesunout do sesterské firmy v jiné části Brna, která se potýká s nedostatkem zaměstnanců. Firma argumentuje tím, že zaměstnanci ve smlouvě podepsali souhlas s vysíláním na pracovní cesty. Kovácké odbory nesouhlasí. Jde podle nich o pronajímání zaměstnanců a obcházení pravidel pro agenturní zaměstnávání. Nespokojení zaměstnanci chtěli demonstrovat přímo na pozemku továrny. Vedení společnosti to ale zakázalo. Protest proto přesunuli na nedaleké pole.
V modřické firmě skončí ke konci roku asi 270 zaměstnanců, protože výroba jedné z divizí se přesune do Číny. Protože už je pro ně málo práce, rozhodlo vedení, že budou pracovat ve firmě ADC v Brně-Slatině. „Chovají se k nám jako k dobytku. Není spravedlivé, abychom po jedenácti letech práce dostali pouze zákonné minimum,“ postěžovala si protestující Nikola Dvořáková.
Odboráři chtěli po vedení podniku, aby jako kompenzaci za vysílání do Slatiny dostali k odstupnému navíc ještě trojnásobek průměrné mzdy, což vedení neakceptovalo. Odbory budou proto znovu usilovat o společné jednání i o to, aby vedení požadavek nakonec splnilo.
„Do budoucna hrozí, že i ti zaměstnanci, kteří v podniku zůstanou, budou při nedostatku práce vysíláni do Slatiny. Chceme, aby se tak dělo se souhlasem zaměstnanců a za předem jasně stanovených podmínek,“ řekl šéf odborů Valér Mikolaj. Slatinská firma ADC aktuálně shání 140 lidí do výroby

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
JNQPY:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
14.08.2018 08:00

Jičínské školy o prázdninách nezahálí

Velké prázdniny patří školám, ale trochu jinak, než v ostatních 10 měsících. Červenec a srpen jsou dobou, kdy v těchto budovách probíhají velké rekonstrukce a jiné stavební práce. Údržba a drobné opravy jsou v létě vlastní všem jičínským školám.
14.08.2018 08:00

Kde se dá v Brně a okolí ochladit?

Tropické počasí pokračuje. Kdo už venku nemůže vydržet, ale zároveň nechce pouze sedět doma u větráku,  může využít následující zajímavé tipy, kde v Brně a okolí najde nejen zábavu a poučení, ale i tolik žádané ochlazení.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace