Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Půlmilionová kauce zredukovala počet pracovních agentur

Na trhu je 1370 legálních agentur, kauci zaplatilo jen 807
Uzávěrku na zaplacení půlmilionové kauce měly pracovní agentury 29. října. Ty, které tak neučinily, nesmějí dále zprostředkovávat zaměstnání. Povolení k činnosti jich sice mělo 1370, další podmínku – zaplatit – ale splnilo jen 807, uvedl Úřad práce ČR.

Pracovní agentury zprostředkovávají v Česku zaměstnání stovkám tisíc lidí. Podle dostupných informací nezaplatily kauci především menší a střední společnosti, některé s pochybnou historií.
Například společnost Adecco složila kauci už v srpnu. „Klienti se nás na to opravdu ptají, jestli máme složeno, chtějí vidět potvrzení,“ řekl její ředitel Ondřej Wysoglad. Tato pracovní agentura zprostředkuje každoročně práci pro 25 tisíc zaměstnanců. Má šestnáct poboček po celé zemi.
Seznam agentur, které kauci zaplatily a mají povolení, zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí na svém webu. Kontoly agentur bude zajišťovat Státní úřad inspekce práce, začít chce ještě letos. „Očekáváme, že v nejbližších dnech obdržíme prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí seznam agentur práce, které nesplnily svou povinnost a nesložily v zákonem stanoveném termínu kauci,“ uvedl mluvčí SÚIP Richard Kolibač. Pokud zjistí, že agentura dál funguje i bez povolení k činnosti, hrozí jí pokuta až 2 miliony korun.
V případech, kdy bude agentura dál fungovat bez zaplacení kauce, hrozí i nevyplácení mezd zaměstnancům. Mluvčí SÚIP Richard Kolibač připouští, že v tomto ohledu nemusí být situace zaměstnanců, kteří pod takovou agenturou pracují, v některých případech jednoduchá.
Podle Asociace pracovních agentur skončily hlavně malé a střední firmy, protože si na kauci nedokázaly vydělat. Velké problémy mají také občanská sdružení, která pomáhají se zaměstnáváním zdravotně postižených, sociálně vyloučených, vyléčených alkoholiků nebo matek samoživitelek. Půlmilionová kauce se týká i těchto sdružení a neziskových organizací.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
IKRGT:
Datum: 15.11.2017 13:53:02
Nezlobte se, ale nejporve se sami přesvědčte, že MPSV seznam pracovních agentur, které zaplatily kauci k povolení provozu opravdu zveřejnilo a zveřejněte adresu webu kde se to dozvědět. Po Vaší informaci hledám na webu MPSV, ale nic nenacházím. Asi se my lidé pracující na agenturní zaměstnávání máme dozvědět, že nedostaneme za svou práci mzdu jako poslední, až po vykonané práci. Dokažte, že se mýlím.

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 11/2017

Sondy REVUE 11/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.11.2017 18:05

Polsko vyzvalo ostatní země, aby opustily ruský plyn!

Varšava vyzývá ostatní země Evropy, aby opustily ruský plyn, řekl ministr zahraničí Witold Waszczykowský v rozhovoru pro Polskie radio.
18.11.2017 18:04

Daily Mail: Nové důkazy padělání přistání Američanů na Měsíci!?

Skeptici tvrdili, že let Američanů na Měsíc v roce 1969 byl zfalšován. Na internetu se objevily nové "důkazy", že agentura NASA padělala „lunární" misi Spojených států a příznivci spiknutí dostali nový impuls.
18.11.2017 18:04

Spiegel: Německou vládu podráždila slova šéfa rozvědky o Krymu

Nedávno Bruno Kahl, když hovořil o sjednocení poloostrova s Ruskou federací, řekl, že „již není třebat živit naději“ o návratu Krymu Ukrajině
18.11.2017 18:04

Nation: Je pro Američany strašné slyšet jiné názory než ze CNN, MSNBC?

Rozhodnutí ministerstva spravedlnosti USA zařadit kanál RT America coby „zahraničního agenta“ je „bezdůvodný políček do tváře“ Rusku, s nímž Washington bude v každém případě vést dialog.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace