Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Půlmilionová kauce zredukovala počet pracovních agentur

Na trhu je 1370 legálních agentur, kauci zaplatilo jen 807
Uzávěrku na zaplacení půlmilionové kauce měly pracovní agentury 29. října. Ty, které tak neučinily, nesmějí dále zprostředkovávat zaměstnání. Povolení k činnosti jich sice mělo 1370, další podmínku – zaplatit – ale splnilo jen 807, uvedl Úřad práce ČR.

Pracovní agentury zprostředkovávají v Česku zaměstnání stovkám tisíc lidí. Podle dostupných informací nezaplatily kauci především menší a střední společnosti, některé s pochybnou historií.
Například společnost Adecco složila kauci už v srpnu. „Klienti se nás na to opravdu ptají, jestli máme složeno, chtějí vidět potvrzení,“ řekl její ředitel Ondřej Wysoglad. Tato pracovní agentura zprostředkuje každoročně práci pro 25 tisíc zaměstnanců. Má šestnáct poboček po celé zemi.
Seznam agentur, které kauci zaplatily a mají povolení, zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věcí na svém webu. Kontoly agentur bude zajišťovat Státní úřad inspekce práce, začít chce ještě letos. „Očekáváme, že v nejbližších dnech obdržíme prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí seznam agentur práce, které nesplnily svou povinnost a nesložily v zákonem stanoveném termínu kauci,“ uvedl mluvčí SÚIP Richard Kolibač. Pokud zjistí, že agentura dál funguje i bez povolení k činnosti, hrozí jí pokuta až 2 miliony korun.
V případech, kdy bude agentura dál fungovat bez zaplacení kauce, hrozí i nevyplácení mezd zaměstnancům. Mluvčí SÚIP Richard Kolibač připouští, že v tomto ohledu nemusí být situace zaměstnanců, kteří pod takovou agenturou pracují, v některých případech jednoduchá.
Podle Asociace pracovních agentur skončily hlavně malé a střední firmy, protože si na kauci nedokázaly vydělat. Velké problémy mají také občanská sdružení, která pomáhají se zaměstnáváním zdravotně postižených, sociálně vyloučených, vyléčených alkoholiků nebo matek samoživitelek. Půlmilionová kauce se týká i těchto sdružení a neziskových organizací.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
PBEEM:
Datum: 15.11.2017 13:53:02
Nezlobte se, ale nejporve se sami přesvědčte, že MPSV seznam pracovních agentur, které zaplatily kauci k povolení provozu opravdu zveřejnilo a zveřejněte adresu webu kde se to dozvědět. Po Vaší informaci hledám na webu MPSV, ale nic nenacházím. Asi se my lidé pracující na agenturní zaměstnávání máme dozvědět, že nedostaneme za svou práci mzdu jako poslední, až po vykonané práci. Dokažte, že se mýlím.

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

26.04.2018 07:20

Ruské Su-30 zničilo u syrských břehů válečnou loď (VIDEO)

<< VIDEO >> Ruské Su-30 zničilo ve Středozemním moři válečnou loď a varovalo tak flotilu USA a NATO.
26.04.2018 07:02

Švýcarsko dodalo neznámé syrské chemičce jednu ze složek sarinu

V roce 2014 dodalo Švýcarsko do Sýrie pět tun izopropanolu, který se používá při výrobě chemických zbraní, uvedla švýcarská televize SRF, tedy v době, kdy už platily sankce EU proti Sýrii.
26.04.2018 07:00

Ve třetím plzeňském obvodu začne první seč

V souvislosti s péčí o životní prostředí probíhají v centrálním plzeňském obvodu seče travnatých ploch.
26.04.2018 06:42

Ruský generální štáb: Syrská vzdušná obrana zničila 46 raket!

Syrská vzdušná obrana sestřelila 46 raket, které USA a spojenci vypustili na Damašek a okolí 14. dubna. Informoval o tom velitel operačního centra generálního štábu RF generál-plukovník Sergej Rudskoj.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace