Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

MPSV nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu

Projekty podpořily spolupráci mezi obcemi
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) nesouhlasí se závěry Nejvyššího kontrolního úřadu NKÚ, které se týkají projektů Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR financovaných z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ). Uvedené projekty byly připraveny, vyhodnoceny a následně zrealizovány v souladu se všemi platnými pravidly. NKÚ ve svých závěrech neuvedl ani jeden konkrétní předpis, který měl být porušen. Nezávislé audity ministerstva financí a Evropského účetního dvora na projektech nenašly žádné pochybení.

„Česká republika patří k zemím s nejnižším počtem obyvatel na jednu obec v rámci EU. Malé obce tak musí zvládat množství svěřených agend někdy i zcela bez profesionálního personálu, což se může projevit na kvalitě služeb poskytnuté občanovi. MPSV a ministerstvo vnitra proto v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost podpořilo projekty Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR, které položily základy pro rozvoj meziobecní spolupráce,“ řekl náměstek pro řízení sekce ekonomiky a evropských fondů Martin Kučera.
Spolupráce obcí je podporována i v rámci současného programového období a je součástí Vládou ČR schváleného materiálu - Strategického rámce rozvoje veřejné správy České republiky pro období 2014 - 2020. Operační programy v gesci MPSV se zde tak dlouhodobě a systémově zapojují do řešení problematiky složité a nepřehledné správní struktury, která komplikuje orientaci občana v systému správních úřadů i současně úřadů mezi sebou.
NKÚ o uvedených projektech informuje jako o projektech bez přínosu, přitom ve vlastní anketě mezi obcemi úřad zjistil, že až 77 % obcí, které se některého projektu účastnily, řešily v posledních dvou letech některé činnosti ve spolupráci s jinými obcemi. Jestliže výše uvedené projekty měly za cíl svými aktivitami spolupráci mezi obcemi zintenzivnit, je vidět, že se jim to podařilo.
Zejména projekt Svazu měst a obcí ČR využil finanční možnosti projektu k významné podpoře přímo v území, zpravidla jako finanční odměnu za práci, kterou nad rámec svých povinností pro projekt a jeho výstupy vykonali jednotliví zapojení starostové. Z celkové dotace cca 590 milionů korun bylo tímto způsobem využito 77 %, tedy přibližně 460 milionů korun. O úspěšnosti projektu svědčí i velký zájem ze strany obcí. Do projektu bylo nakonec zapojeno 186 obcí s rozšířenou působností, což představuje cca 90 % všech obcí tohoto typu v ČR (celkem jich je 205).

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
WFAVB:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REV|UE 12/2017

Sondy REVUE 12/2017 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

15.12.2017 14:05

Jan Schneider: Slovo do pranice

Jinak to nejde nazvat, ale je nezbytné, aby v současné hysterii okolo minulosti pánů Zdeňka Ondráčka a Lubomíra Metnara zazněl i disentní, tedy nesouhlasný názor! Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
15.12.2017 14:04

Financial Times: Na Nový rok Brity zahřeje „sankční“ ruský plyn!"

Během novoročních prázdnin se domy Velké Británii kvůli uzavřenému potrubí v Severním moři budou vyhřívat ruským plynem, informují The Financial Times.
15.12.2017 14:03

Ruská obrana obvinila Pentagon ze lhaní celému světu!

Ministerstvo obrany upozornilo na rozpory mezi výroky amerického prezidenta Donald Trump o porážce „Islámského státu“ a o plánech Pentagonu zůstat v Sýrii až do vítězství nad terorismem.
15.12.2017 14:02

Cohen: V USA chtějí kriminalizovat jakékoliv kontakty s Ruskem!

Spojené státy dělají všechno pro to, aby prohlásily jakékoliv kontakty s Ruskem za nezakonné, poukazuje rozhořčeně Stephen Cohen, americký profesor, odborník na Rusko.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace