Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Krajská zdravotní v Ústí n. Labem zvýší mzdy o 10 procent

Lékaři tam berou 90 tisíc, sestry 30 tisíc korun
Tarifní mzdy zaměstnanců Krajské zdravotní by se od příštího roku měly zvýšit o desetinu. Záměr zvýšit mzdy schválilo představenstvo společnosti, pod kterou spadá pět páteřních krajských nemocnic v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově, řekl její mluvčí Ivo Chrástecký. Firma tak chce navázat na desetiprocentní zvýšení tarifů z letošního roku.

Zvýšení mzdových tarifů se dotkne všech zaměstnanců, jak v lékařských, tak v nelékařských profesích. Podle předsedy představenstva Jiřího Nováka tak společnost získává jako zaměstnavatel i vyšší kredit. „Věříme, že přijetí tohoto opatření se také jistě odrazí v ještě lepším postavení Krajské zdravotní na trhu práce a ve svém důsledku přispěje ke zmírnění personální krize, s níž se české zdravotnictví již řadu let potýká,“ uvedl Novák.
Průměrná hrubá mzda lékařů je teď podle dřívější zprávy Krajské zdravotní přes 90 000 korun a sester 31 000 korun. „Proto chci také připomenout, že již dnes jsme v odměňování lékařů v rámci České republiky na prvním místě a u sester je Krajská zdravotní do třetího místa,“ uvedl Novák.
Nad rámec zvýšení tarifů společnost počítá i se stabilizačními příplatky nelékařským zdravotnickým pracovníkům, které zavedla letos. „Dále například i se zlepšením odměňování u sanitářů a s úpravami, které se vážou na nově nastavenou výši minimální mzdy,“ uvedl Chrástecký. Vedení společnosti teď podle něj čeká jednání se zástupci všech odborových organizací.
I přes zvyšování mezd hospodaří Krajská zdravotní v posledních letech se ziskem. Za loňský rok to bylo 6,6 milionu korun. O rok dříve činil zisk 15 milionů korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
RESYB:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.03.2018 22:06

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
20.03.2018 22:05

V Donbasu chtějí, aby se Ukrajina zodpovídala za válečné zločiny!

Iniciativní skupina právníků z Donbasu vytváří „lidový tribunál“ a navrhuje, aby lídři Ukrajiny stanuli před soudem za válečné zločiny.
20.03.2018 22:04

Ouest-Francie: Rusko je zase supervelmoc, ale ekonomika s tím nesouvisí!

Rusko zcela obnovilo své postavení vojenské a politické supervelmoci po pádu SSSR, avšak jeho ekonomická situace je i nadále křehká, poznamenal Oust-France.
20.03.2018 22:03

Roček: Ovládne Tálibán do roku 2020 Afghánistán?

Celkem všední zpráva: Tálibán je ochoten jednat o příměří (Týden, 19.3.2018). Ve zprávě se praví, že Tálibán má zájem zahájit jednání o příměří. Může ukončit 16 let trvající válku v Afghánistánu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace