Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Projekt Obědy do škol běží už v devíti krajích

Zdarma může obědvat už 10 tisíc dětí
Do projektu, který Ministerstvo práce a sociálních věcí realizuje už třetím rokem, se nově zapojil také Zlínský kraj. Dětí, které neobědvají ve školních jídelnách, protože jejich rodiče na to nemají peníze, tak bude zase o něco méně.

Počet zapojených krajů, škol a dětí rok od roku stoupá. Zvyšuje se i zájem rodičů. „Nejprve jsme spolupracovali s dvěma kraji, následující roky se přidaly další dva kraje. Letos se zapojilo už osm krajů a od 2. pololetí se k nim přibude ještě Zlínský kraj,“ popisuje náměstek pro ekonomiku a evropské fondy MPSV Martin Kučera. Díky tomu může zdarma obědvat až 10 tisíc dětí.
„Na jaře příštího roku vyhlásíme výzvu pro školní rok 2018/2019. Uvítali bychom, kdyby se tentokrát zapojily všechny kraje,“ dodává náměstek. Prostředky na to jsou - resort může na školní obědy pro děti z potřebných rodin uvolnit do roku 2020 až 400 milionů korun. Peníze čerpá z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD).
Dosavadní zkušenosti ukazují, že jedno teplé jídlo denně přináší kromě toho, že děti netrpí hlady, řadu dalších pozitiv. Zlepšuje se školní docházka, děti se zapojují do odpoledních volnočasových aktivit, zdokonalují se i jejich stravovací a společenské návyky. V neposlední řadě jde o prevenci sociálního vyloučení a problémového chování v budoucnu.
Liberecký kraj, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, hl. m. Praha, Královéhradecký kraj, Moravskoslezský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj a nově Zlínský kraj uzavřely smlouvy o spolupráci s celkem 474 školami a mateřskými školkami. Nejvíce zapojených školských zařízení je v Moravskoslezském kraji (101), za ním následuje Praha (79). Ve Zlínském kraji jde o 16 zařízení.
Pomoc formou bezplatného stravování ve školních jídelnách a mateřských školách je určena pro děti ve věku 3 až 15 let, jejichž zákonní zástupci pobírají alespoň tři měsíce dávky v hmotné nouzi.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
EYYZX:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

22.01.2018 20:05

NI: Ruský systém Pancir-S, jehož analogii Spojené státy nemají!

Ruský protiletadlový raketový a dělostřelecký systém systém „Pancir-S" se ukázal být skvělou zbraní pro zastavení masivních vzdušných útoků dronů, a jehož analogii Spojené státy nemají, napsal The National Interest.
22.01.2018 20:04

Merkelová: Blízkost Rakouska a Ruska ohrožuje spolupráci tajných služeb

Blízkost rakouské strany Svobodných (FPÖ) s Ruskem může bránit spolupráci speciálních služeb západních zemí, napsal deník Der Standard.
22.01.2018 20:03

Defence One předpověděl důsledky jaderného útoku na Havaj!

Americká publikace Defense One zanalyzovala důsledky možného jaderného útoku na Havaj. Specialisté použili speciální program Nukemap vyvinutý na Stevensově technologickém institutu.
22.01.2018 20:02

WP: Američané nesouhlasí s Pentagonem: terorismus je horší než Rusko!

Američtí občané nepodporují postoj k Rusku a Číně, jako hlavní hrozby pro bezpečnost USA, vyjádřený v nové národní obranné strategii Pentagonu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace