Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Projekt Obědy do škol běží už v devíti krajích

Zdarma může obědvat už 10 tisíc dětí
Do projektu, který Ministerstvo práce a sociálních věcí realizuje už třetím rokem, se nově zapojil také Zlínský kraj. Dětí, které neobědvají ve školních jídelnách, protože jejich rodiče na to nemají peníze, tak bude zase o něco méně.

Počet zapojených krajů, škol a dětí rok od roku stoupá. Zvyšuje se i zájem rodičů. „Nejprve jsme spolupracovali s dvěma kraji, následující roky se přidaly další dva kraje. Letos se zapojilo už osm krajů a od 2. pololetí se k nim přibude ještě Zlínský kraj,“ popisuje náměstek pro ekonomiku a evropské fondy MPSV Martin Kučera. Díky tomu může zdarma obědvat až 10 tisíc dětí.
„Na jaře příštího roku vyhlásíme výzvu pro školní rok 2018/2019. Uvítali bychom, kdyby se tentokrát zapojily všechny kraje,“ dodává náměstek. Prostředky na to jsou - resort může na školní obědy pro děti z potřebných rodin uvolnit do roku 2020 až 400 milionů korun. Peníze čerpá z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám (FEAD).
Dosavadní zkušenosti ukazují, že jedno teplé jídlo denně přináší kromě toho, že děti netrpí hlady, řadu dalších pozitiv. Zlepšuje se školní docházka, děti se zapojují do odpoledních volnočasových aktivit, zdokonalují se i jejich stravovací a společenské návyky. V neposlední řadě jde o prevenci sociálního vyloučení a problémového chování v budoucnu.
Liberecký kraj, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, hl. m. Praha, Královéhradecký kraj, Moravskoslezský kraj, Karlovarský kraj, Plzeňský kraj a nově Zlínský kraj uzavřely smlouvy o spolupráci s celkem 474 školami a mateřskými školkami. Nejvíce zapojených školských zařízení je v Moravskoslezském kraji (101), za ním následuje Praha (79). Ve Zlínském kraji jde o 16 zařízení.
Pomoc formou bezplatného stravování ve školních jídelnách a mateřských školách je určena pro děti ve věku 3 až 15 let, jejichž zákonní zástupci pobírají alespoň tři měsíce dávky v hmotné nouzi.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
MWTXE:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

26.04.2018 07:20

Ruské Su-30 zničilo u syrských břehů válečnou loď (VIDEO)

<< VIDEO >> Ruské Su-30 zničilo ve Středozemním moři válečnou loď a varovalo tak flotilu USA a NATO.
26.04.2018 07:02

Švýcarsko dodalo neznámé syrské chemičce jednu ze složek sarinu

V roce 2014 dodalo Švýcarsko do Sýrie pět tun izopropanolu, který se používá při výrobě chemických zbraní, uvedla švýcarská televize SRF, tedy v době, kdy už platily sankce EU proti Sýrii.
26.04.2018 07:00

Ve třetím plzeňském obvodu začne první seč

V souvislosti s péčí o životní prostředí probíhají v centrálním plzeňském obvodu seče travnatých ploch.
26.04.2018 06:42

Ruský generální štáb: Syrská vzdušná obrana zničila 46 raket!

Syrská vzdušná obrana sestřelila 46 raket, které USA a spojenci vypustili na Damašek a okolí 14. dubna. Informoval o tom velitel operačního centra generálního štábu RF generál-plukovník Sergej Rudskoj.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace