Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

OSPO podniká nový krok ke zvýšení mezd zaměstnancům Vesny

Návrh kolektivní smlouvy na léta 2018–2019 dnes zaměstnavateli zaslala odborová organizace Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) ve společnosti Vesna. „Požadujeme v něm odpovídající nárůst mezd,“ říká předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

Vedení českého obchodního řetězce Vesna na začátku ledna opět zmařilo kolektivní vyjednávání o mzdách, tentokrát před v pořadí druhým zprostředkovatelem určeným ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV).
„Základní odborová organizace ve Vesně ani náš odborový svaz se s tímto stavem a přístupem zaměstnavatele v žádném případě nehodlají smířit,“ vysvětluje Renáta Burianová.
Kolektivní vyjednávání ve Vesně trvá již bezmála rok a půl a jeho průběh nemá v historii Odborového svazu pracovníků obchodu obdoby. To, že se v rámci kolektivního vyjednávání v České republice jedná o ojedinělý případ, potvrdilo našemu odborovému svazu i MPSV. Právě na toto ministerstvo se mohou v případě nedohody obrátit zaměstnavatelé a odbory a požádat ho o určení zprostředkovatele.
Návrh odborové organizace ve Vesně na jednání před rozhodcem vedení společnosti na konci loňského roku odmítlo. Podle zákona se na řešení sporu rozhodcem musejí dohodnout obě strany.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
TGOFT:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 1/2018

Sondy REVUE 01/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

22.01.2018 20:05

NI: Ruský systém Pancir-S, jehož analogii Spojené státy nemají!

Ruský protiletadlový raketový a dělostřelecký systém systém „Pancir-S" se ukázal být skvělou zbraní pro zastavení masivních vzdušných útoků dronů, a jehož analogii Spojené státy nemají, napsal The National Interest.
22.01.2018 20:04

Merkelová: Blízkost Rakouska a Ruska ohrožuje spolupráci tajných služeb

Blízkost rakouské strany Svobodných (FPÖ) s Ruskem může bránit spolupráci speciálních služeb západních zemí, napsal deník Der Standard.
22.01.2018 20:03

Defence One předpověděl důsledky jaderného útoku na Havaj!

Americká publikace Defense One zanalyzovala důsledky možného jaderného útoku na Havaj. Specialisté použili speciální program Nukemap vyvinutý na Stevensově technologickém institutu.
22.01.2018 20:02

WP: Američané nesouhlasí s Pentagonem: terorismus je horší než Rusko!

Američtí občané nepodporují postoj k Rusku a Číně, jako hlavní hrozby pro bezpečnost USA, vyjádřený v nové národní obranné strategii Pentagonu.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace