Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

OSPO podniká nový krok ke zvýšení mezd zaměstnancům Vesny

Návrh kolektivní smlouvy na léta 2018–2019 dnes zaměstnavateli zaslala odborová organizace Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) ve společnosti Vesna. „Požadujeme v něm odpovídající nárůst mezd,“ říká předsedkyně OSPO Renáta Burianová.

Vedení českého obchodního řetězce Vesna na začátku ledna opět zmařilo kolektivní vyjednávání o mzdách, tentokrát před v pořadí druhým zprostředkovatelem určeným ministerstvem práce a sociálních věcí (MPSV).
„Základní odborová organizace ve Vesně ani náš odborový svaz se s tímto stavem a přístupem zaměstnavatele v žádném případě nehodlají smířit,“ vysvětluje Renáta Burianová.
Kolektivní vyjednávání ve Vesně trvá již bezmála rok a půl a jeho průběh nemá v historii Odborového svazu pracovníků obchodu obdoby. To, že se v rámci kolektivního vyjednávání v České republice jedná o ojedinělý případ, potvrdilo našemu odborovému svazu i MPSV. Právě na toto ministerstvo se mohou v případě nedohody obrátit zaměstnavatelé a odbory a požádat ho o určení zprostředkovatele.
Návrh odborové organizace ve Vesně na jednání před rozhodcem vedení společnosti na konci loňského roku odmítlo. Podle zákona se na řešení sporu rozhodcem musejí dohodnout obě strany.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ZTWDL:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace