Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Stále více lidí si nechává důchody posílat do zahraničí

Stále víc českých důchodců si nechává posílat penzi do ciziny. Za posledních pět let jich dokonce přibylo o téměř 20 tisíc. V některých případech i do exotických destinací, jako jsou například Seychely, Filipíny nebo Kostarika. Vyplývá to ze statistiky České správy sociálního zabezpečení.

Zatímco před pěti lety pobíralo český důchod v zahraničí 75 157 lidí, v loňském roce to bylo už 93 236 důchodců. Celkem stát loni na důchodech posílaných do ciziny vyplatil téměř 3,5 miliardy korun. Nejčastěji směřovaly peníze důchodcům na Slovensko (32 001 lidí), do Německa (19 197) a Polska (15 378).
Mezi další země s řádově tisícovkami lidí patřila Kanada, Švýcarsko, USA, Rakousko, Austrálie, Bulharsko nebo Řecko. Úřady však důchody posílaly i do mnohem exotičtějších zemí, jako jsou například Jihoafrická republika (55), Thajsko (12), Filipíny (9), Kostarika (5) nebo Seychely (1). Celkem správa vyplácela penze do osmaosmdesáti zemí světa.
Důchody lidem žijícím v zahraničí je možné vyplácet na zahraniční nebo český účet, případně poslat na adresu bydliště v daném státě. Každá žádost o vyplácení důchodu v zahraničí se posuzuje individuálně, což je podle úředníků administrativně náročné.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
QCRDJ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 08:30

Jak je to vlastně s plánovanými stavbami v Benešově?

Vzhledem k tomu, že se mezi občany Benešova šíří nepodložené informace k očekávaným stavbám na území tohoto města, zveřejnil městský web informace, které má město na základě posledních jednání s dotčenými subjekty.
20.06.2018 08:30

Tři žákovské týmy mohou uplatnit své nápady na zlepšení škol

V Praze 4 už znají tři žákovské týmy, které budou moci uskutečnit svůj nápad na zlepšení školy.
20.06.2018 08:20

ČT SPORT ostrouhal. O2 TV bude vysílat skoro všechen ligový fotbal

Společnost O2 TV odkoupila od Pragosportu vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony. Nyní je  vlastníkem televizních i online práv pro Česko i Slovensko. Česká televize tak ostrouhala a možná, že na ni vyjde O2 TV jediné nevybrané utkání kola.
20.06.2018 08:04

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace