Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Stále více lidí si nechává důchody posílat do zahraničí

Stále víc českých důchodců si nechává posílat penzi do ciziny. Za posledních pět let jich dokonce přibylo o téměř 20 tisíc. V některých případech i do exotických destinací, jako jsou například Seychely, Filipíny nebo Kostarika. Vyplývá to ze statistiky České správy sociálního zabezpečení.

Zatímco před pěti lety pobíralo český důchod v zahraničí 75 157 lidí, v loňském roce to bylo už 93 236 důchodců. Celkem stát loni na důchodech posílaných do ciziny vyplatil téměř 3,5 miliardy korun. Nejčastěji směřovaly peníze důchodcům na Slovensko (32 001 lidí), do Německa (19 197) a Polska (15 378).
Mezi další země s řádově tisícovkami lidí patřila Kanada, Švýcarsko, USA, Rakousko, Austrálie, Bulharsko nebo Řecko. Úřady však důchody posílaly i do mnohem exotičtějších zemí, jako jsou například Jihoafrická republika (55), Thajsko (12), Filipíny (9), Kostarika (5) nebo Seychely (1). Celkem správa vyplácela penze do osmaosmdesáti zemí světa.
Důchody lidem žijícím v zahraničí je možné vyplácet na zahraniční nebo český účet, případně poslat na adresu bydliště v daném státě. Každá žádost o vyplácení důchodu v zahraničí se posuzuje individuálně, což je podle úředníků administrativně náročné.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
EKBAQ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.03.2018 23:05

Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil

V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma.
19.03.2018 23:04

Tak jak je to s nervovým plynem – Západ nebo Rusko?

Celý víkend měly západní země práci s tím, s čím má Rusko už týden bohaté zkušenosti, a to v popírání, že by právě ony vytvořily (nebo použily) nervově paralytický plyn „Novičok“.
19.03.2018 23:03

Times: Británie pomohla Putinovi získat nezpochybnitelné volební vítězství!

Británie hrála svou roli v nezpochybnitelném vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách v Rusku, uvedly The Times.
19.03.2018 23:02

Rusko: Jako o zbraních hromadného ničení v Iráku!

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexander Jakovenko v reakci na požadavky po Rusku, aby prokázalo nevinu při otravě bývalého plukovníka GRU Sergej Skripal, připomněl presumpci neviny a řekl, že svá tvrzení by měla prokázat Británie.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace