Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kováci vyzvali k obraně před americkými cly

Odborový svaz KOVO reaguje na dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, který má vstoupit v platnost za dva týdny. Předseda OS KOVO Jaroslav Souček vyzval v oficiálním prohlášení adresovaném evropské odborové konfederaci industryAll a odpovědným orgánům EU k ochraně zájmů ocelářů v EU a České republice.

„Odborový svaz KOVO s velkým znepokojením zaznamenal zprávu v médiích o tom, že prezident USA Donald Trump ve čtvrtek 8. 3. 2018 podepsal dekret o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku, které vstoupí v platnost za 15 dní!“ píše se v prohlášení předsedy OS KOVO Jaroslava Součka. „S tím nesouhlasíme! Je třeba dát jasně najevo, že ochrana amerických dělníků nemůže být postavena na nespravedlivém vyhlášení zvýšených cel, které bude mít za následek ohrožení práce a pracovních míst dělníků v členských zemích Evropské unie! Zároveň prezident USA prohlásil, že pouze Mexiko a Kanada budou z celního rozhodnutí vyjmuty! Se vší vážností žádáme prostřednictvím industryAll odpovědné orgány EU, aby prosazovaly vůči USA rovněž výjimku pro členské státy EU a pokud nebude tato žádost akceptována, aby EU zaujala ihned odvetná opatření vůči USA na ochranu ocelářů v EU,“ vyzývá předseda největšího odborového svazu v zemi.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ORBOA:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
14.08.2018 08:00

Jičínské školy o prázdninách nezahálí

Velké prázdniny patří školám, ale trochu jinak, než v ostatních 10 měsících. Červenec a srpen jsou dobou, kdy v těchto budovách probíhají velké rekonstrukce a jiné stavební práce. Údržba a drobné opravy jsou v létě vlastní všem jičínským školám.
14.08.2018 08:00

Kde se dá v Brně a okolí ochladit?

Tropické počasí pokračuje. Kdo už venku nemůže vydržet, ale zároveň nechce pouze sedět doma u větráku,  může využít následující zajímavé tipy, kde v Brně a okolí najde nejen zábavu a poučení, ale i tolik žádané ochlazení.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace