Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kováci vyzvali k obraně před americkými cly

Odborový svaz KOVO reaguje na dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, který má vstoupit v platnost za dva týdny. Předseda OS KOVO Jaroslav Souček vyzval v oficiálním prohlášení adresovaném evropské odborové konfederaci industryAll a odpovědným orgánům EU k ochraně zájmů ocelářů v EU a České republice.

„Odborový svaz KOVO s velkým znepokojením zaznamenal zprávu v médiích o tom, že prezident USA Donald Trump ve čtvrtek 8. 3. 2018 podepsal dekret o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku, které vstoupí v platnost za 15 dní!“ píše se v prohlášení předsedy OS KOVO Jaroslava Součka. „S tím nesouhlasíme! Je třeba dát jasně najevo, že ochrana amerických dělníků nemůže být postavena na nespravedlivém vyhlášení zvýšených cel, které bude mít za následek ohrožení práce a pracovních míst dělníků v členských zemích Evropské unie! Zároveň prezident USA prohlásil, že pouze Mexiko a Kanada budou z celního rozhodnutí vyjmuty! Se vší vážností žádáme prostřednictvím industryAll odpovědné orgány EU, aby prosazovaly vůči USA rovněž výjimku pro členské státy EU a pokud nebude tato žádost akceptována, aby EU zaujala ihned odvetná opatření vůči USA na ochranu ocelářů v EU,“ vyzývá předseda největšího odborového svazu v zemi.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
JFLID:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.05.2018 21:25

Jaroslav Bašta: Syndrom věštkyně Kassandry

Problematika nelegální migrace opustila úvodní minuty televizních zpráv a přední stránky novin. Proto v českých médiích panuje všeobecné přesvědčení, že vedení Evropské unie se podařilo tento letitý a nebezpečný jev vyřešit, píše v komentáři Jaroslav Bašta.
20.05.2018 21:24

National Interest: Jaké jsou šance F-22 v letecké bitvě s Su-57?

Američtí odborníci jsou zvyklí považovat F-22 „Raptor“ za krále oblohy, ale jeho nadřazenost se zpochybnila poté, co Rusko vyvinulo pátou generaci stíhačky Su-57, uvedl The National Interest.
20.05.2018 21:24

Junge Welt: Nábor rezervistů v Německu jako nová operace „Barbarossa"!

Německé ministerstvo obrany hodlá dále posilovat rezervní síly Bundeswehru, zejména kvůli „napjatým vztahům s Ruskem", napsal rozčíleně Junge Welt.
20.05.2018 21:22

Le Figaro: „Světový hegemon" USA zbavil spojence práva volit!

Donald Trump není první americký prezident, který se snaží vnutit svoji vůli jiným státům, připomíná Le Figarove své analýze světového hegemona a světového četníka – Spojených států.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace