Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kováci vyzvali k obraně před americkými cly

Odborový svaz KOVO reaguje na dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení cel na dovoz oceli a hliníku, který má vstoupit v platnost za dva týdny. Předseda OS KOVO Jaroslav Souček vyzval v oficiálním prohlášení adresovaném evropské odborové konfederaci industryAll a odpovědným orgánům EU k ochraně zájmů ocelářů v EU a České republice.

„Odborový svaz KOVO s velkým znepokojením zaznamenal zprávu v médiích o tom, že prezident USA Donald Trump ve čtvrtek 8. 3. 2018 podepsal dekret o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku, které vstoupí v platnost za 15 dní!“ píše se v prohlášení předsedy OS KOVO Jaroslava Součka. „S tím nesouhlasíme! Je třeba dát jasně najevo, že ochrana amerických dělníků nemůže být postavena na nespravedlivém vyhlášení zvýšených cel, které bude mít za následek ohrožení práce a pracovních míst dělníků v členských zemích Evropské unie! Zároveň prezident USA prohlásil, že pouze Mexiko a Kanada budou z celního rozhodnutí vyjmuty! Se vší vážností žádáme prostřednictvím industryAll odpovědné orgány EU, aby prosazovaly vůči USA rovněž výjimku pro členské státy EU a pokud nebude tato žádost akceptována, aby EU zaujala ihned odvetná opatření vůči USA na ochranu ocelářů v EU,“ vyzývá předseda největšího odborového svazu v zemi.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
NKVGF:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 03/2018

Sondy REVUE 03/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.03.2018 23:05

Ukrajinský pilot, který údajně sestřelil Boeing MH17, se zastřelil

V Nikolajevu se zastřelil ukrajinský pilot Vladislav Vološin, kterého jeho kolega Jevgenij Agapov obvinil z účasti na sestřelení malajsijského letadla Boeing 777 letu MH17. V době sebevraždy byla celá Vološinova rodina doma.
19.03.2018 23:04

Tak jak je to s nervovým plynem – Západ nebo Rusko?

Celý víkend měly západní země práci s tím, s čím má Rusko už týden bohaté zkušenosti, a to v popírání, že by právě ony vytvořily (nebo použily) nervově paralytický plyn „Novičok“.
19.03.2018 23:03

Times: Británie pomohla Putinovi získat nezpochybnitelné volební vítězství!

Británie hrála svou roli v nezpochybnitelném vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách v Rusku, uvedly The Times.
19.03.2018 23:02

Rusko: Jako o zbraních hromadného ničení v Iráku!

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexander Jakovenko v reakci na požadavky po Rusku, aby prokázalo nevinu při otravě bývalého plukovníka GRU Sergej Skripal, připomněl presumpci neviny a řekl, že svá tvrzení by měla prokázat Británie.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace