Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Evropská komise navrhne zákaz dvojí kvality potravin

Za porušení směrnice zavede vysoké pokuty
Dvojí kvalita potravin a dalších výrobků má být v Evropské unii zakázaná. Podle zjištění Radiožurnálu to ve středu navrhne Evropská komise. Na nižší kvalitu potravin ve srovnání se Západem si dlouhodobě stěžuje Česko a další nové členské země. Nadnárodní výrobci odlišné složení většinou zdůvodňují různými požadavky spotřebitelů v jednotlivých zemích.

Prodej výrobků v různých státech pod stejnou značnou, ale s výrazně rozdílným složením, označí komise v návrhu za zavádějící obchodní praktiku. Tu evropské právo zakazuje. Národní orgány jako Česká obchodní inspekce tak dostanou možnost zahájit řízení s výrobci nebo dovozci takových produktů.
V současnosti jim to podle nich unijní právo neumožňuje. Za porušení směrnice mají hrozit vysoké pokuty. Při odhalení ve více členských státech se mohou vyšplhat až na čtyři procenta ročního obratu firmy. Ještě letos mají unijní země také provést společné testy vybraných výrobků.
Výrazné rozdíly ve složení potravin nebo pracích prášků už prokázalo několik srovnávacích testů. Evropská unie se tomuto problému ale dlouho odmítala věnovat.
Součástí středečního návrhu Evropské komise bude podle informací také možnost podávat kolektivní spotřebitelské žaloby. Komise tak reaguje na aféru s dieselovými motory německé automobilky Volkswagen. Ta v Evropě odmítla poškozené majitele aut odškodnit.
Celý tento balík návrhů musí schválit členské státy a europoslanci. Evropská komise to chce stihnout do konce svého mandátu v příštím roce.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
YBFFY:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.09.2018 08:30

Miroslav Poche se smířil s tím, že nebude ministrem zahraničních věcí

Miroslav Poche už ministrem nebude, neboť ČSSD objevila  náměstka na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Prozradil Miroslav Poche, donedávna kandidát ČSSD do Černínského paláce v pořadu Interview na ČT24, který se vysílal třetí zářijovou středu, proč se tak stalo?
20.09.2018 08:30

Ani víkend zábavy nezmírnil kontrolu skládek

Po nabitých Dnech města Kladna o víkendu čekalo Kladeňáky dvoudenní open air festival KladFest. Třetí zářijový víkend nabídnul průřez kapel.
20.09.2018 08:30

Nový sčítač chodců a cyklistů pomůže zmapovat dopravu

Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí pomůže lépe zmapovat potřeby bezmotorové dopravy.
20.09.2018 08:04

Maďarský konzulát vydává pasy Ukrajincům, ale ti musí o tom mlčet

<< VIDEO >> V Berehovu v Zakarpatské oblasti na maďarském konzulátu jsou vystavovány Ukrajincům maďarské pasy .
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace