Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Evropská komise navrhne zákaz dvojí kvality potravin

Za porušení směrnice zavede vysoké pokuty
Dvojí kvalita potravin a dalších výrobků má být v Evropské unii zakázaná. Podle zjištění Radiožurnálu to ve středu navrhne Evropská komise. Na nižší kvalitu potravin ve srovnání se Západem si dlouhodobě stěžuje Česko a další nové členské země. Nadnárodní výrobci odlišné složení většinou zdůvodňují různými požadavky spotřebitelů v jednotlivých zemích.

Prodej výrobků v různých státech pod stejnou značnou, ale s výrazně rozdílným složením, označí komise v návrhu za zavádějící obchodní praktiku. Tu evropské právo zakazuje. Národní orgány jako Česká obchodní inspekce tak dostanou možnost zahájit řízení s výrobci nebo dovozci takových produktů.
V současnosti jim to podle nich unijní právo neumožňuje. Za porušení směrnice mají hrozit vysoké pokuty. Při odhalení ve více členských státech se mohou vyšplhat až na čtyři procenta ročního obratu firmy. Ještě letos mají unijní země také provést společné testy vybraných výrobků.
Výrazné rozdíly ve složení potravin nebo pracích prášků už prokázalo několik srovnávacích testů. Evropská unie se tomuto problému ale dlouho odmítala věnovat.
Součástí středečního návrhu Evropské komise bude podle informací také možnost podávat kolektivní spotřebitelské žaloby. Komise tak reaguje na aféru s dieselovými motory německé automobilky Volkswagen. Ta v Evropě odmítla poškozené majitele aut odškodnit.
Celý tento balík návrhů musí schválit členské státy a europoslanci. Evropská komise to chce stihnout do konce svého mandátu v příštím roce.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
YPXJU:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.04.2018 20:06

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
25.04.2018 20:05

Eurostat označil země EU s největším státním dluhem!

Statistický úřad Evropské unie zveřejnil údaje o členských státech EU s největším veřejným dluhem.
25.04.2018 20:04

V Kyjevě vyhlásili nutnost „zachovat závislost" Ruska na Ukrajině!

Kyjev musí „zachovat závislost Ruska na Ukrajině, pokud jde o tranzit plynu", prohlásil poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko televizi 112 Ukrajina.
25.04.2018 20:03

Libération: „Hyperprezident" Macron směřuje k „absolutní monarchii"!

Politika Emmanuela Macrona, který stále častěji dává přednost jednat bez ohledu na parlament, ukazuje, že má tendenci přisvojovat si co největší pravomoci, a odebírat je u zákonodárců.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace