Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Pily Paskov vybojovaly pětiprocentní růst mezd

Na podporu svých požadavků vyhlásily stávkovou pohotovost
Pracovníci společnosti Mayr-Melnhof Holz Paskov, největší pily v České republice, si v průměru letos polepší o pět procent, což znamená zhruba 950 korun ve výplatě navíc. Vyjednávání nebylo jednoduché, až po vyhlášení stávkové pohotovosti se vedení firmy dohodlo s odboráři a podepsalo s nimi dodatek kolektivní smlouvy

„Zaměstnavatel původně navrhnul navýšení základní mzdy o pouhá 3 procenta a posléze přišel s návrhem na vytvoření fondu odměn ve výši 400 korun. Odborová organizace od počátku trvala na pětiprocentním navýšení základní mzdy, což zaměstnavatel odmítal. Odbory proto spolu s ostatními zaměstnanci vyhlásily na podporu svých požadavků stávkovou pohotovost,“ řekl e-sondám předseda odborové organizace Pila Paskov Jaroslav Juryšek.
Pila zaměstnává 320 lidí, z toho přibližně je 270 dělníků. Před rokem tam průměrná mzda v dělnických profesích činila 26,3 tisíce korun. Nyní zaměstnancům stoupnou základní mzdy o pět procent a 400 korun k tomu.
Pila je součástí rakouského koncernu MayrMelnhof Holz Holding. Jejím hlavním produktem je řezivo, vyrábí peletky a je i významným dodavatelem štěpky pro papírenský průmysl. V roce 2017 měla společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov podle výroční zprávy obrat 4,41 miliardy korun a vytvořila čistý zisk 313,7 milionu korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ZJETD:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.09.2018 09:05

Britský novinář: V Evropě dojde k občanské válce

Britský novinář a spisovatel James Delingpole popsal v svůj dojem o vývoji v Německu. Nejenže se obává, že by to mohlo vést k občanské válce v Německu, ale v celé Evropě.
20.09.2018 09:04

Psycholog: Vesnice pro lůzu nepředstavují problém

Zajímavá předvolební hysterie se spustila kvůli tomu, že v Mostu jedna skupina komunálních politiků má v programu, že se bude snažit o vystěhování tzv. nepřizpůsobivých občanů za město do vesnice pro lůzu.
20.09.2018 09:03

NI: Je čas, aby Amerika uznala Asadovo zřejmé vítězství a odešla!

Ačkoli americká politika vůči Sýrii „je v naprostém chaosu“, stále nemůže uznat, že se Asad skutečně stal „vítězem v občanské válce“, napsal The National Interest.
20.09.2018 09:01

Miroslav Poche se smířil s tím, že nebude ministrem zahraničních věcí

Miroslav Poche už ministrem nebude, neboť ČSSD objevila náměstka na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Prozradil Miroslav Poche, donedávna kandidát ČSSD do Černínského paláce v pořadu Interview na ČT24, který se vysílal třetí zářijovou středu, proč se tak stalo?
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace