Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Pily Paskov vybojovaly pětiprocentní růst mezd

Na podporu svých požadavků vyhlásily stávkovou pohotovost
Pracovníci společnosti Mayr-Melnhof Holz Paskov, největší pily v České republice, si v průměru letos polepší o pět procent, což znamená zhruba 950 korun ve výplatě navíc. Vyjednávání nebylo jednoduché, až po vyhlášení stávkové pohotovosti se vedení firmy dohodlo s odboráři a podepsalo s nimi dodatek kolektivní smlouvy

„Zaměstnavatel původně navrhnul navýšení základní mzdy o pouhá 3 procenta a posléze přišel s návrhem na vytvoření fondu odměn ve výši 400 korun. Odborová organizace od počátku trvala na pětiprocentním navýšení základní mzdy, což zaměstnavatel odmítal. Odbory proto spolu s ostatními zaměstnanci vyhlásily na podporu svých požadavků stávkovou pohotovost,“ řekl e-sondám předseda odborové organizace Pila Paskov Jaroslav Juryšek.
Pila zaměstnává 320 lidí, z toho přibližně je 270 dělníků. Před rokem tam průměrná mzda v dělnických profesích činila 26,3 tisíce korun. Nyní zaměstnancům stoupnou základní mzdy o pět procent a 400 korun k tomu.
Pila je součástí rakouského koncernu MayrMelnhof Holz Holding. Jejím hlavním produktem je řezivo, vyrábí peletky a je i významným dodavatelem štěpky pro papírenský průmysl. V roce 2017 měla společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov podle výroční zprávy obrat 4,41 miliardy korun a vytvořila čistý zisk 313,7 milionu korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
VOGLM:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace