Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Pily Paskov vybojovaly pětiprocentní růst mezd

Na podporu svých požadavků vyhlásily stávkovou pohotovost
Pracovníci společnosti Mayr-Melnhof Holz Paskov, největší pily v České republice, si v průměru letos polepší o pět procent, což znamená zhruba 950 korun ve výplatě navíc. Vyjednávání nebylo jednoduché, až po vyhlášení stávkové pohotovosti se vedení firmy dohodlo s odboráři a podepsalo s nimi dodatek kolektivní smlouvy

„Zaměstnavatel původně navrhnul navýšení základní mzdy o pouhá 3 procenta a posléze přišel s návrhem na vytvoření fondu odměn ve výši 400 korun. Odborová organizace od počátku trvala na pětiprocentním navýšení základní mzdy, což zaměstnavatel odmítal. Odbory proto spolu s ostatními zaměstnanci vyhlásily na podporu svých požadavků stávkovou pohotovost,“ řekl e-sondám předseda odborové organizace Pila Paskov Jaroslav Juryšek.
Pila zaměstnává 320 lidí, z toho přibližně je 270 dělníků. Před rokem tam průměrná mzda v dělnických profesích činila 26,3 tisíce korun. Nyní zaměstnancům stoupnou základní mzdy o pět procent a 400 korun k tomu.
Pila je součástí rakouského koncernu MayrMelnhof Holz Holding. Jejím hlavním produktem je řezivo, vyrábí peletky a je i významným dodavatelem štěpky pro papírenský průmysl. V roce 2017 měla společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov podle výroční zprávy obrat 4,41 miliardy korun a vytvořila čistý zisk 313,7 milionu korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
COPEP:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 4/2018

Sondy REVUE 04/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

25.04.2018 20:06

Ruská protivzdušná obrana v Hmeymimu zničila několik útočících dronů!

Systémy protivzdušné obrany na ruské letecké základně Hmeymim v Sýrii sestřelily několik menších bezpilotních letadel, ke zranění či jiným škodám nedošlo, uvedl mluvčí letecké základny.
25.04.2018 20:05

Eurostat označil země EU s největším státním dluhem!

Statistický úřad Evropské unie zveřejnil údaje o členských státech EU s největším veřejným dluhem.
25.04.2018 20:04

V Kyjevě vyhlásili nutnost „zachovat závislost" Ruska na Ukrajině!

Kyjev musí „zachovat závislost Ruska na Ukrajině, pokud jde o tranzit plynu", prohlásil poslanec Nejvyšší rady Anton Geraščenko televizi 112 Ukrajina.
25.04.2018 20:03

Libération: „Hyperprezident" Macron směřuje k „absolutní monarchii"!

Politika Emmanuela Macrona, který stále častěji dává přednost jednat bez ohledu na parlament, ukazuje, že má tendenci přisvojovat si co největší pravomoci, a odebírat je u zákonodárců.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace