Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Zdravotnické odbory si přejí užší spolupráci s Českou asociací sester

V Brně se na pravidelném sněmu sešli předsedkyně a předsedové sekcí a regionů České asociace sester (ČAS). Před samotným jednáním předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková a předsedkyně ČAS Martina Šochmanová podepsaly společné prohlášení o koordinaci aktivit obou organizací s cílem prosadit lepší a bezpečnější pracovní podmínky, nárůst tarifních platů a mezd o slíbených 10 procent od 1. ledna příštího roku a sjednocení odměňování.

Na jednání předsedkyně Žitníková informovala zdravotní sestry o jednání s premiérem Andrejem Babišem, ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem a o návrhu odborů na řešení současné krizové situace vzniklé nedostatkem personálu.
Diskutující z různých zdravotnických zařízení znovu připomněli nízké úhrady za domácí péči a na to navazující nízké mzdy sester v nestátních zdravotnických zařízeních, nízké platy sanitářů, nedostatek nižšího zdravotnického personálu a uzavírání oddělení.
Předsedkyně Žitníková v reakci na příspěvky sdělila, že je nutné, aby se ve zdravotnictví propojily všechny organizace a společně prosazovaly své zájmy. Stávající situaci je možné popsat tak, že každý prosazuje jen to svoje a celek skomírá.
„Naše zdravotnictví je ve srovnání s evropským výrazně podfinancované a z toho pramení řada problémů. Je nutné, aby se společným tlakem docílilo zvýšení objemu peněz do resortu a aby se narovnaly obrovské disproporce. Cílem zdravotnických odborů je spokojený zaměstnanec a také jako kvalitně ošetřený pacient,“ uvedla Dagmar Žitníková.
Tuto vizi odborový svaz prosazuje dlouhodobě a spolupracuje s mnoha organizacemi. „Budeme rádi, když se užší spolupráce rozvine i s Českou asociací sester, protože mnoho cílů máme společných,“ přeje si Žitníková.

žitníková

Dagmar Žitníková a Martina Sochmanová podepisují protokol o spolupráci.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
CPNMR:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

28.05.2018 06:42

Rusko našlo „rukopis SBU" ve zprávě Bellingcatu o pádu MH17!

Ruské ministerstvo obrany se obeznámilo se zprávou skupiny Bellingcat o tragédii Boeingu na východě Ukrajiny v roce 2014, a našlo v textu „rukopis SBU“, tedy ukrajinské tajné služby.
28.05.2018 06:20

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize  S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
28.05.2018 05:20

Schneider: Skutečně originální brexit

Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“.Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
28.05.2018 01:15

Putin varuje Západ, aby vůči Rusku nepřekročil „červenou čáru"!

Prezident Vladimir Putin vyzval západní země, aby nepřekračovaly ve vztazích s Ruskem  „červenou čáru".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace