Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Tripartita: průměrný plat pedagoga 45 000 korun do konce volebního období

Ministr školství Robert Plaga by rád, aby do konce volebního období byl plat učitele na 150 procentech průměrné mzdy v zemi a dosáhl výše minimálně 45 tisíc korun. Uvedl to po jednání tripartity. Dále plánuje navýšení tarifní složky platu učitelů od ledna 2019 o 10 procent.

Aby se tyto plány uskutečnily, potřeboval by pro školství na příští rok o 30 miliard korun víc. „Když vezmu všechny prostředky, které jsou potřeba, na změnu financování regionálního školství máme 11,5 miliardy korun, další prostředky budou potřeba pro vysoké školy, ale především na navýšení tarifní i netarifní části platu,“ objasnil Robert Plaga.
„Snahu i záměry ministerstva školství v tomto směru vítáme a podporujeme,“ říká František Dobšík, předseda školských odborů. „Aby však nezůstalo jen u slibů, je nutno, aby dostatečné navyšování fi-nančních prostředků na vzdělávání v regionálním i vysokém školství bylo řádnou součástí střednědobých výhledů státních rozpočtů. Prosadit to je jednou z našich priorit v boji za zlepšování podmínek ve školství,“ dodává.
Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) sumu 30 miliard zatím nepřislíbila. Zopakovala však mj. slib, že do konce řádného volebního období by učitelé měli mít kolem 45.000 korun.
„Když se porovnává plat učitele s platem skladníka v supermarketu, tak je něco špatně,“ podpořil například navýšení platů učitelů i zástupce zaměstnavatelů v tripartitě šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
NUTPX:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:30

Hlavní město bojuje proti závislostem už na základních školách

Práce s dětmi v nižším věku je klíčová v protidrogové politice hlavního města. Rada hl. m. Prahy se proto rozhodla poskytnout dotaci ve výši 108 tisíc korun pro organizaci Prospe, která se zaměří při prevenci na žáky od 2. do 9. ročníku základních škol.
14.08.2018 08:30

Ztraceného seniora našli zapadlého v bahně

Díky rychlé a důkladné práci policistů se podařilo zachránit muže, který byl od pondělí 6. srpna 2018 pohřešovaný.
14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace