Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Tripartita: průměrný plat pedagoga 45 000 korun do konce volebního období

Ministr školství Robert Plaga by rád, aby do konce volebního období byl plat učitele na 150 procentech průměrné mzdy v zemi a dosáhl výše minimálně 45 tisíc korun. Uvedl to po jednání tripartity. Dále plánuje navýšení tarifní složky platu učitelů od ledna 2019 o 10 procent.

Aby se tyto plány uskutečnily, potřeboval by pro školství na příští rok o 30 miliard korun víc. „Když vezmu všechny prostředky, které jsou potřeba, na změnu financování regionálního školství máme 11,5 miliardy korun, další prostředky budou potřeba pro vysoké školy, ale především na navýšení tarifní i netarifní části platu,“ objasnil Robert Plaga.
„Snahu i záměry ministerstva školství v tomto směru vítáme a podporujeme,“ říká František Dobšík, předseda školských odborů. „Aby však nezůstalo jen u slibů, je nutno, aby dostatečné navyšování fi-nančních prostředků na vzdělávání v regionálním i vysokém školství bylo řádnou součástí střednědobých výhledů státních rozpočtů. Prosadit to je jednou z našich priorit v boji za zlepšování podmínek ve školství,“ dodává.
Ministryně financí v demisi Alena Schillerová (za ANO) sumu 30 miliard zatím nepřislíbila. Zopakovala však mj. slib, že do konce řádného volebního období by učitelé měli mít kolem 45.000 korun.
„Když se porovnává plat učitele s platem skladníka v supermarketu, tak je něco špatně,“ podpořil například navýšení platů učitelů i zástupce zaměstnavatelů v tripartitě šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
VJKGA:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 05/2018

Sondy REVUE 05/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

28.05.2018 06:42

Rusko našlo „rukopis SBU" ve zprávě Bellingcatu o pádu MH17!

Ruské ministerstvo obrany se obeznámilo se zprávou skupiny Bellingcat o tragédii Boeingu na východě Ukrajiny v roce 2014, a našlo v textu „rukopis SBU“, tedy ukrajinské tajné služby.
28.05.2018 06:20

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize  S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
28.05.2018 05:20

Schneider: Skutečně originální brexit

Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“.Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.
28.05.2018 01:15

Putin varuje Západ, aby vůči Rusku nepřekročil „červenou čáru"!

Prezident Vladimir Putin vyzval západní země, aby nepřekračovaly ve vztazích s Ruskem  „červenou čáru".
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace