Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Hradec přidá dopravnímu podniku na mzdy řidičů

Hradeckému dopravnímu podniku chce město navýšit příspěvek na letošní provoz. Zastupitelé budou do prázdnin rozhodovat o schválení dvaceti milionů korun, které posílí rozpočet městského dopravce. Vedle nákladů, které souvisí s růstem ceny nafty či odpisů, bude tato mimořádná dotace určena především na platy řidičů hradecké městské hromadné dopravy.

„Jsme si vědomi, že musí dojít k určitému dorovnání mezd našich řidičů v porovnání s konkurencí na trhu práce, abychom zajistili stabilitu personálu dopravního podniku. Budeme zastupitelům navrhovat navýšení příspěvku na mzdy o deset milionů na druhé pololetí tohoto roku,“ řekl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Průměrná hrubá mzda řidičů, dispečerů a dalších zaměstnanců, kteří zabezpečují provoz hradecké hromadné dopravy, by tak díky novému příspěvku města měla vzrůst zhruba o tři tisíce korun. Růst mezd v dopravním podniku bude samozřejmě znamenat navýšení mzdových nákladů i pro další roky.
„O výši dotace města na provoz městské hromadné dopravy v příštím roce již samozřejmě jednáme. Při konstrukci rozpočtu na rok 2019 bude jedním z důležitých kritérií právě stabilizace lidských zdrojů, a to nejen u dopravního podniku,“ dodal primátor. O mimořádné dotaci dopravnímu podniku na letošní rok budou rozhodovat zastupitelé města na svém jednání v červnu. „Její součástí bude dalších deset milionů, o které žádáme na úhradu předpokládané ztráty z důvodu zvýšení ceny nafty a odpisů,“ vysvětlil Zdeněk Abraham, ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ZNVCZ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:45

Průmyslové ceny v Česku ztratily v červenci svou růstovou dynamiku

Včerejší důležitá data z USA nezklamala. Dnes na ně navážou statistiky nově zahájených staveb. V Evropě nás dnes nic zajímavého nečeká.
16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace