Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Hradec přidá dopravnímu podniku na mzdy řidičů

Hradeckému dopravnímu podniku chce město navýšit příspěvek na letošní provoz. Zastupitelé budou do prázdnin rozhodovat o schválení dvaceti milionů korun, které posílí rozpočet městského dopravce. Vedle nákladů, které souvisí s růstem ceny nafty či odpisů, bude tato mimořádná dotace určena především na platy řidičů hradecké městské hromadné dopravy.

„Jsme si vědomi, že musí dojít k určitému dorovnání mezd našich řidičů v porovnání s konkurencí na trhu práce, abychom zajistili stabilitu personálu dopravního podniku. Budeme zastupitelům navrhovat navýšení příspěvku na mzdy o deset milionů na druhé pololetí tohoto roku,“ řekl primátor Hradce Králové Zdeněk Fink. Průměrná hrubá mzda řidičů, dispečerů a dalších zaměstnanců, kteří zabezpečují provoz hradecké hromadné dopravy, by tak díky novému příspěvku města měla vzrůst zhruba o tři tisíce korun. Růst mezd v dopravním podniku bude samozřejmě znamenat navýšení mzdových nákladů i pro další roky.
„O výši dotace města na provoz městské hromadné dopravy v příštím roce již samozřejmě jednáme. Při konstrukci rozpočtu na rok 2019 bude jedním z důležitých kritérií právě stabilizace lidských zdrojů, a to nejen u dopravního podniku,“ dodal primátor. O mimořádné dotaci dopravnímu podniku na letošní rok budou rozhodovat zastupitelé města na svém jednání v červnu. „Její součástí bude dalších deset milionů, o které žádáme na úhradu předpokládané ztráty z důvodu zvýšení ceny nafty a odpisů,“ vysvětlil Zdeněk Abraham, ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
OQDOQ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
20.06.2018 09:01

ČT SPORT ostrouhal. O2 TV bude vysílat skoro všechen ligový fotbal

Společnost O2 TV odkoupila od Pragosportu vysílací práva na první fotbalovou ligu na příští čtyři sezony. Nyní je  vlastníkem televizních i online práv pro Česko i Slovensko. Česká televize tak ostrouhala a možná, že na ni vyjde O2 TV jediné nevybrané utkání kola.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace