Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Bezpečnost práce pro děti? Žádná nuda!

Už před více než 30 lety se členské státy Evropské unie dohodly na společném postupu při stanovování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Tato problematika má dnes své místo pochopitelně na každém pracovišti, ale je začleňována například také do výuky na základních a středních školách, kde děti a mladí získávají povědomí o významu bezpečnosti nejen v práci, ale i v běžném životě stejně jako o správné a účinné prevenci před poškozením zdraví.

Před 25 lety byla založena Evropská agentura pro bezpečnost a zdraví při práci (https://osha.europa.eu/cs), koordinující výzkumné i osvětové činnosti v této oblasti prostřednictvím sítě spolupracujících národních informačních center BOZP. Tím je pro Českou republiku tzv. Focal Point (www.ceskyfocalpoint.cz), který je součástí Ministerstva práce a sociálních věcí ČR (MPSV).
Součástí zmiňované osvětové činnosti jsou již 20 let animované filmy k různým tématům, jejichž hlavním hrdinou je postavička sympatického nešiky jménem NAPO. Filmy jsou k dispozici zdarma a jejich cílem je zábavnou formou seznámit diváky s mnoha nebezpečími, která je mohou na pracovišti potkat. Tyto filmy se ukázaly jako výborný vzdělávací prostředek i pro žáky základních škol, a staly se tak inspirací mezinárodního projektu, který se zaměřuje na děti od 6 do 11 let, který přibližuje odpovídající formou témata, jako jsou bezpečnostní značky a vyhledávání rizik kolem nás, ve škole i doma.
S projektem „NAPO pro učitele budou mít možnost seznámit se i návštěvníci 4. ročníku Veletrhu vědy, který se koná 7. – 9. června na výstavišti PVA EXPO v Praze Letňanech. Pro učitele i žáky budou ve výstavním stánku, který je výsledkem společného úsilí Evropské agentury OSHA, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Výzkumného ústavu bezpečnosti práce, připraveny nejen informační materiály, ale rovněž soutěžní kvízy a zdarma DVD s filmy NAPO. U stánku budou k dispozici i odborníci na bezpečnostní tématiku, kteří odpovědí na všechny dotazy a poradí i s tím, kde získat inspiraci pro výuku bezpečnostních otázek na školách.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
UGLVB:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:05

DM: Britský fanoušek: Britové musí litovat, že nejeli do Ruska na MS!

Skupina britských fanoušků navštívila Mamajevovu mohylu ve Volgogradu a uctili památku 2 milionů padlých v památníku v síni vojenské slávy, napsal The Daily Mail.
20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace