Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kern-Liebers zvedá od července mzdy a vyplácí odměnu

Více než pěti stovkám zaměstnanců českobudějovické strojírenské firmy Kern-Liebers CR se od července zvýší platy, a to o sedm procent. Na nové kolektivní smlouvě se dohodlo vedení firmy s odboráři. Ve mzdě za červen už navíc pracovníci dostanou mimořádnou jednorázovou věrnostní odměnu ve výši deset tisíc korun. Podnik na odměnách vyplatí asi čtyři milióny korun.

„Po několika kolech oboustranně seriózně vedených jednání jsme nalezli kompromis, s jehož výsledkem můžeme být velice spokojeni. Z dohody vyplývá, že vedle sedmiprocentního navýšení mezd dochází při zachování stávajícího systému 13. a 14. platů v průběhu roku k jejich dalšímu růstu u jednotlivých zaměstnanců. A to prostřednictvím náhrad vypočítávaných z průměrného výdělku, jako například za dovolenou, práci přesčas nebo v noci, a to o jedno procento,“ řekl Jan Švec, předseda organizace Odborového svazu KOVO v podniku Kern-Liebers CR.
Desetitisícovou odměnu získá každý zaměstnanec, který byl v posledním obchodním roce v nepřetržitém pracovním poměru a splnil sjednané podmínky. Firma zvedla platy pracovníkům už předloni, a to o více než tři procenta. Průměrný měsíční plat zaměstnanců se momentálně pohybuje kolem třiceti tisíc korun.
Českobudějovická strojírenská firma Kern-Liebers CR je významným dodavatelem komponentů pro automobilový, textilní i spotřební průmysl. Loňské tržby dosáhly jedné miliardy a tří set miliónů korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
DAOJV:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:05

DM: Britský fanoušek: Britové musí litovat, že nejeli do Ruska na MS!

Skupina britských fanoušků navštívila Mamajevovu mohylu ve Volgogradu a uctili památku 2 milionů padlých v památníku v síni vojenské slávy, napsal The Daily Mail.
20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace