Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kern-Liebers zvedá od července mzdy a vyplácí odměnu

Více než pěti stovkám zaměstnanců českobudějovické strojírenské firmy Kern-Liebers CR se od července zvýší platy, a to o sedm procent. Na nové kolektivní smlouvě se dohodlo vedení firmy s odboráři. Ve mzdě za červen už navíc pracovníci dostanou mimořádnou jednorázovou věrnostní odměnu ve výši deset tisíc korun. Podnik na odměnách vyplatí asi čtyři milióny korun.

„Po několika kolech oboustranně seriózně vedených jednání jsme nalezli kompromis, s jehož výsledkem můžeme být velice spokojeni. Z dohody vyplývá, že vedle sedmiprocentního navýšení mezd dochází při zachování stávajícího systému 13. a 14. platů v průběhu roku k jejich dalšímu růstu u jednotlivých zaměstnanců. A to prostřednictvím náhrad vypočítávaných z průměrného výdělku, jako například za dovolenou, práci přesčas nebo v noci, a to o jedno procento,“ řekl Jan Švec, předseda organizace Odborového svazu KOVO v podniku Kern-Liebers CR.
Desetitisícovou odměnu získá každý zaměstnanec, který byl v posledním obchodním roce v nepřetržitém pracovním poměru a splnil sjednané podmínky. Firma zvedla platy pracovníkům už předloni, a to o více než tři procenta. Průměrný měsíční plat zaměstnanců se momentálně pohybuje kolem třiceti tisíc korun.
Českobudějovická strojírenská firma Kern-Liebers CR je významným dodavatelem komponentů pro automobilový, textilní i spotřební průmysl. Loňské tržby dosáhly jedné miliardy a tří set miliónů korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
QTWEJ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:45

Průmyslové ceny v Česku ztratily v červenci svou růstovou dynamiku

Včerejší důležitá data z USA nezklamala. Dnes na ně navážou statistiky nově zahájených staveb. V Evropě nás dnes nic zajímavého nečeká.
16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace