Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Pražského dopravního podniku vyjednaly zvýšení mezd řidičů

Dvě odborové organizace z 23 trucují
Vedení pražského dopravního podniku (DP) dospělo v kolektivním vyjednávání ke shodě s většinou odborářů o růstu mezd. Vzrůst by měly letos o 4,8 % a v příštím roce o 7,4 %. Zvýhodněni by byli řidiči zvýšením výkonnostní odměny na 20 %. Nesouhlasí ještě dvě z 23 odborových organizací v DP, především strojvedoucí metra.

„Je to pro mě velkým zklamáním, že vzájemné dohodě bohužel brání dvě odborové organizace, u kterých je organizováno asi 3 % zaměstnanců,“ oznámil personální ředitel DP Jiří Špička. Podle generálního ředitele DP Martina Gillara by vyšší mzdy měly zaměstnance motivovat k pracovnímu nasazení. Gillar řekl, že peníze na zvýšení platů v letošním roce najde podnik v rámci úspor nákladů. Kromě zvýšení mezd chce vedení DPP navýšit všem zaměstnancům také příplatky za délku dosažené odborné praxe v podniku.
Řidiči v DP nyní průměrně berou 37 719 korun hrubého. Vedení DP hodlá navýšit všem zaměstnancům příplatky za délku dosažené odborné praxe. Jednání o kolektivní smlouvě, která měla trvat do roku 2020, se na žádost odborů otevřela loni na podzim.
Pokud by byla uzavřena dohoda nová, mzdové prostředky DP se letos navýší o 90 miliónů a v příštím roce o dalších 290 miliónů. Firma ročně vydá na mzdové náklady sedm miliard korun.
DPP je největší městskou společností a jejím vlastníkem je hlavní město. Na chod podniku dává peníze Praha. V rozpočtu města byla pro letošní rok schválena takzvaná kompenzace pro podnik zhruba 13,7 miliardy korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
LEXWP:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:05

DM: Britský fanoušek: Britové musí litovat, že nejeli do Ruska na MS!

Skupina britských fanoušků navštívila Mamajevovu mohylu ve Volgogradu a uctili památku 2 milionů padlých v památníku v síni vojenské slávy, napsal The Daily Mail.
20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace