Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Pražského dopravního podniku vyjednaly zvýšení mezd řidičů

Dvě odborové organizace z 23 trucují
Vedení pražského dopravního podniku (DP) dospělo v kolektivním vyjednávání ke shodě s většinou odborářů o růstu mezd. Vzrůst by měly letos o 4,8 % a v příštím roce o 7,4 %. Zvýhodněni by byli řidiči zvýšením výkonnostní odměny na 20 %. Nesouhlasí ještě dvě z 23 odborových organizací v DP, především strojvedoucí metra.

„Je to pro mě velkým zklamáním, že vzájemné dohodě bohužel brání dvě odborové organizace, u kterých je organizováno asi 3 % zaměstnanců,“ oznámil personální ředitel DP Jiří Špička. Podle generálního ředitele DP Martina Gillara by vyšší mzdy měly zaměstnance motivovat k pracovnímu nasazení. Gillar řekl, že peníze na zvýšení platů v letošním roce najde podnik v rámci úspor nákladů. Kromě zvýšení mezd chce vedení DPP navýšit všem zaměstnancům také příplatky za délku dosažené odborné praxe v podniku.
Řidiči v DP nyní průměrně berou 37 719 korun hrubého. Vedení DP hodlá navýšit všem zaměstnancům příplatky za délku dosažené odborné praxe. Jednání o kolektivní smlouvě, která měla trvat do roku 2020, se na žádost odborů otevřela loni na podzim.
Pokud by byla uzavřena dohoda nová, mzdové prostředky DP se letos navýší o 90 miliónů a v příštím roce o dalších 290 miliónů. Firma ročně vydá na mzdové náklady sedm miliard korun.
DPP je největší městskou společností a jejím vlastníkem je hlavní město. Na chod podniku dává peníze Praha. V rozpočtu města byla pro letošní rok schválena takzvaná kompenzace pro podnik zhruba 13,7 miliardy korun.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
WGOIC:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
16.08.2018 09:02

Vnitřní válka v podání Anny Šabatové

Ústecký senátor Jaroslav Doubrava v září 2016 vydal knihu „Evropa opět spěje ke katastrofě“. Protože události pádí tempem splašeného koně název první knihy bohužel nepůsobí jako nadsázka. Druhou navazující knihu nazval „Studená válka 2.0.“
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace