Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Náborové plány jsou nejoptimističtější v ubytování a stravování

Optimistické náborové plány hlásí pro třetí čtvrtletí letošního roku zaměstnavatelé v České republice. Osm procent zaměstnavatelů očekává, podle pravidelného průzkumu společnosti ManpowerGroup, nárůst počtu pracovních sil, dvě procenta snížení, 87 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Čistý index trhu práce pro dané období tak vykazuje hodnotu +6 %, po očištění sezonních vlivů pak +4 %.

V odvětví Ubytování a stravování náborové plány vykazují Index +15 %, ve Výrobě a rozvodu elektřiny, plynu a vody Index +14 % a ve Velkoobchodu a maloobchodu Index +8 %. Naopak Těžba nerostných surovin vykazuje Indexem -6 %. Nejlépe si vede tradičně Morava, následovaná Čechami, na chvostu je Praha. Osloveno bylo 750 zaměstnavatelů v ČR.
Vysoká fluktuace, hlavně u mladých
Ze statistik projektů, které společnost ManpowerGroup ČR realizovala u českých firem pro snižování fluktuace zaměstnanců, vyplývá, že průměrná fluktuace v Česku se pohybuje v rozmezí 14 až 16 %, přičemž za zdravou fluktuaci ve společnosti bývá považována hodnota mezi 5 až 7 %. Nejvíce fluktují lidé do třiceti let, nejméně zaměstnanci 50+, kteří dají na jistotu.
Důvodem fluktuace je, že se některé firmy příliš nevěnují nováčkům, dále nízké mzdy a platy, vzdálenost od zaměstnání, dopravní dostupnost nebo to, že lidé nechtějí dřít 12 či 15 hodin, ale chtějí mít soulad mezi pracovním a soukromým životem. Dobré proto, podle zástupců společnosti ManpowerGroup ČR, je kupříkladu to, když společnosti zaměstnancům umožní plánovat si směny a moci si je vyměnit s kolegy, to přispívá ke spokojenosti zaměstnanců.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
JQAGK:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:05

DM: Britský fanoušek: Britové musí litovat, že nejeli do Ruska na MS!

Skupina britských fanoušků navštívila Mamajevovu mohylu ve Volgogradu a uctili památku 2 milionů padlých v památníku v síni vojenské slávy, napsal The Daily Mail.
20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace