Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Náborové plány jsou nejoptimističtější v ubytování a stravování

Optimistické náborové plány hlásí pro třetí čtvrtletí letošního roku zaměstnavatelé v České republice. Osm procent zaměstnavatelů očekává, podle pravidelného průzkumu společnosti ManpowerGroup, nárůst počtu pracovních sil, dvě procenta snížení, 87 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Čistý index trhu práce pro dané období tak vykazuje hodnotu +6 %, po očištění sezonních vlivů pak +4 %.

V odvětví Ubytování a stravování náborové plány vykazují Index +15 %, ve Výrobě a rozvodu elektřiny, plynu a vody Index +14 % a ve Velkoobchodu a maloobchodu Index +8 %. Naopak Těžba nerostných surovin vykazuje Indexem -6 %. Nejlépe si vede tradičně Morava, následovaná Čechami, na chvostu je Praha. Osloveno bylo 750 zaměstnavatelů v ČR.
Vysoká fluktuace, hlavně u mladých
Ze statistik projektů, které společnost ManpowerGroup ČR realizovala u českých firem pro snižování fluktuace zaměstnanců, vyplývá, že průměrná fluktuace v Česku se pohybuje v rozmezí 14 až 16 %, přičemž za zdravou fluktuaci ve společnosti bývá považována hodnota mezi 5 až 7 %. Nejvíce fluktují lidé do třiceti let, nejméně zaměstnanci 50+, kteří dají na jistotu.
Důvodem fluktuace je, že se některé firmy příliš nevěnují nováčkům, dále nízké mzdy a platy, vzdálenost od zaměstnání, dopravní dostupnost nebo to, že lidé nechtějí dřít 12 či 15 hodin, ale chtějí mít soulad mezi pracovním a soukromým životem. Dobré proto, podle zástupců společnosti ManpowerGroup ČR, je kupříkladu to, když společnosti zaměstnancům umožní plánovat si směny a moci si je vyměnit s kolegy, to přispívá ke spokojenosti zaměstnanců.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
OKSYX:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
16.08.2018 09:02

Vnitřní válka v podání Anny Šabatové

Ústecký senátor Jaroslav Doubrava v září 2016 vydal knihu „Evropa opět spěje ke katastrofě“. Protože události pádí tempem splašeného koně název první knihy bohužel nepůsobí jako nadsázka. Druhou navazující knihu nazval „Studená válka 2.0.“
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace