Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Penny Market přidá zaměstnancům 2000 korun

Boj o pokladní v řetězcích pokračuje
Penny Market navýší od prvního srpna mzdy. Přidá jim nejméně 2000 korun u plného úvazku. Řetězec tak přilepší zaměstnancům již počtvrté, loni zvýšil mzdy dvakrát, letos v březnu znovu. Kromě pokladních dostanou přidáno i zaměstnanci v logistických centrech.

"Při současné rekordně nízké nezaměstnanosti tak pokračuje boj o prodavačky a prodavače, které se pro české obchodní řetězce staly doslova nedostatkovým zbožím. Naším cílem je zatraktivnit podmínky pro všechny pozice na prodejnách a také ocenit zkušené zaměstnance, kteří jsou v Penny Marketu už dlouho. Investice do nich jsou jednou z dlouhodobých priorit naší společnosti,“ říká jednatel řetězce Martin Peffek.
Zatímco nyní bere pokladní v první mzdové úrovni minimálně 18 tisíc korun, od prvního srpna to bude 20 tisíc korun. „Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy,“ doplňuje Peffek. Jednání o kolektivní smlouvě proběhla se zástupci obou odborových organizací - Unií zaměstnanců obchodu (UZO), logistiky a služeb a Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – ASO ČR.
„Jsme velmi rádi, že se se společností Penny vede dlouhodobě kvalitní sociální dialog. Výrazné navýšení mezd od 1. srpna 2018 je toho důkazem. Zaměstnanci obchodu si za svou nelehkou práci zaslouží odpovídající ohodnocení,“ říká Renáta Burianová, prezidentka UZO.
Penny Market ke mzdám nabízí i nejrůznější benefity – například pětitýdenní dovolenou již od začátku pracovního poměru, stravenky navýšené na hodnotu 80 Kč, školení, vánoční poukázky a především systém benefitní cafeterie, který sdružuje všechny benefity na jednom místě.
Každý zaměstnanec tak může své benefitní body uplatnit v lékárnách, optikách nebo na kulturních akcích. Za benefitní body mohou zaměstnanci zaplatit i dovolenou, letenky nebo investovat do vzdělání.
Přehled platů v českých řetězcích:
Penny Market: průměrná mzda 18 - 21 tisíc korun
Lidl: nástupní mzda od 28 tisíc korun
Kaufland: nástupní mzda od 24 tisíc korun

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
NLQEF:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

16.08.2018 09:05

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.
16.08.2018 09:04

Putin bude hostem na svatbě rakouské ministryně zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin plánuje krátkou návštěvu Rakouska. V sobotu se zúčastní ve Štýrsku svatby podnikatele Wolfganga Meilingera a rakouské ministryně zahraničí Karin Kneisslové (FPÖ).
16.08.2018 09:03

CNN: V Rusku nechápou, proč se vztahy s USA nezlepšily!

Podle amerických a evropských zpravodajských služeb byli ruští činitelé spokojeni s výsledkem jednání prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách, uvedla CNN.
16.08.2018 09:02

Vnitřní válka v podání Anny Šabatové

Ústecký senátor Jaroslav Doubrava v září 2016 vydal knihu „Evropa opět spěje ke katastrofě“. Protože události pádí tempem splašeného koně název první knihy bohužel nepůsobí jako nadsázka. Druhou navazující knihu nazval „Studená válka 2.0.“
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace