Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Penny Market přidá zaměstnancům 2000 korun

Boj o pokladní v řetězcích pokračuje
Penny Market navýší od prvního srpna mzdy. Přidá jim nejméně 2000 korun u plného úvazku. Řetězec tak přilepší zaměstnancům již počtvrté, loni zvýšil mzdy dvakrát, letos v březnu znovu. Kromě pokladních dostanou přidáno i zaměstnanci v logistických centrech.

"Při současné rekordně nízké nezaměstnanosti tak pokračuje boj o prodavačky a prodavače, které se pro české obchodní řetězce staly doslova nedostatkovým zbožím. Naším cílem je zatraktivnit podmínky pro všechny pozice na prodejnách a také ocenit zkušené zaměstnance, kteří jsou v Penny Marketu už dlouho. Investice do nich jsou jednou z dlouhodobých priorit naší společnosti,“ říká jednatel řetězce Martin Peffek.
Zatímco nyní bere pokladní v první mzdové úrovni minimálně 18 tisíc korun, od prvního srpna to bude 20 tisíc korun. „Každý rok je také zaručeno automatické zvyšování mzdy,“ doplňuje Peffek. Jednání o kolektivní smlouvě proběhla se zástupci obou odborových organizací - Unií zaměstnanců obchodu (UZO), logistiky a služeb a Odborovým svazem pracovníků zemědělství a výživy – ASO ČR.
„Jsme velmi rádi, že se se společností Penny vede dlouhodobě kvalitní sociální dialog. Výrazné navýšení mezd od 1. srpna 2018 je toho důkazem. Zaměstnanci obchodu si za svou nelehkou práci zaslouží odpovídající ohodnocení,“ říká Renáta Burianová, prezidentka UZO.
Penny Market ke mzdám nabízí i nejrůznější benefity – například pětitýdenní dovolenou již od začátku pracovního poměru, stravenky navýšené na hodnotu 80 Kč, školení, vánoční poukázky a především systém benefitní cafeterie, který sdružuje všechny benefity na jednom místě.
Každý zaměstnanec tak může své benefitní body uplatnit v lékárnách, optikách nebo na kulturních akcích. Za benefitní body mohou zaměstnanci zaplatit i dovolenou, letenky nebo investovat do vzdělání.
Přehled platů v českých řetězcích:
Penny Market: průměrná mzda 18 - 21 tisíc korun
Lidl: nástupní mzda od 28 tisíc korun
Kaufland: nástupní mzda od 24 tisíc korun

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
IWSXL:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 06/2018

Sondy REVUE 06/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.06.2018 09:05

DM: Britský fanoušek: Britové musí litovat, že nejeli do Ruska na MS!

Skupina britských fanoušků navštívila Mamajevovu mohylu ve Volgogradu a uctili památku 2 milionů padlých v památníku v síni vojenské slávy, napsal The Daily Mail.
20.06.2018 09:04

Fox News: Američané musí slepě věřit médiím - i po Iráku a Libyi

Mnoho zpráv, které jsou předkládány Američanům jako fakta, jsou ve skutečnosti propagandou, říká Tucker Carlson, moderátor Fox News.
20.06.2018 09:03

Litevská prezidentka: Mladá generace je připravena bránit svou zem!

V Litvě blízkost Ruska vyvolává obavy. Riziko invaze je velké, pokud nejste připraveni k obraně,  říká prezidentka Dalia Grybauskaitėová v rozhovoru pro německý Spiegel.
20.06.2018 09:02

Venkovní reklama na ruskou vodku se špionským podtextem

Obyvatel Detroitu v Michiganu publikoval v rubrice politického humoru v Reddit venkovní reklamu na vodku Smirnoff.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace