Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Kováci budou v pondělí protestovat před branami plzeňského Zodiacu

Vedení společnosti přerušilo kolektivní vyjednávání

V pondělí 25. června ve 14 hodin odpoledne se členové seskupení členů Odborového svazu KOVO společně se zaměstnanci shromáždí před hlavním vchodem společnosti Zodiac Galleys Europe v Plzni. Zdejší obory se rozhodly uspořádat protestní mítink proti krokům vedení společnosti, které jednostranně pozastavilo kolektivní vyjednávání a zmařilo tak další práci odborů.


 „Vedení společnosti Zodiac Galleys Europe v Plzni ve druhé polovině měsíce května přerušilo jednání s odborovou organizací – seskupením členů - a požádalo o odložení dalších kol kolektivního vyjednávání. Po vstupu nového zahraničního vlastníka pak bylo po pátém kole kolektivní vyjednávání přerušeno zcela. Zaměstnavatel přestal s odbory komunikovat a dokonce zmařil cestu člena výboru na jednání Evropské rady zaměstnanců. Proto se kovácké odbory v této společnosti rozhodly k veřejnému protestu,“ uvedl vedoucí plzeňského Regionálního pracoviště (RP) OS KOVO Ivo Kužel. Podle vedoucího RP vyjádřili uspořádání protestu v podpisové akci masivní podporu nejen členové odborů, ale také převážná většina zaměstnanců.

„Dalším z argumentů pro protest byla a je nechuť zaměstnavatele řešit rovné mzdové podmínky zaměstnanců, kdy nově nastupující zaměstnanci ve většině případů mají vyšší nástupní mzdy než převážná většina stávajících zaměstnanců. Nespokojenost tedy postupně narůstala nejen mezi členy, ale i mezi zaměstnanci. Ve velké míře zde sehrál také vliv agenturního zaměstnávání a mzdového hodnocení agenturních zaměstnanců,“ vysvětluje situaci v podniku Ivo Kužel. Nátlaková akce má přimět management, aby znovu vstoupil do dialogu s odbory a akceptoval jejich požadavky, kterými v rámci kolektivního vyjednávání chtějí dosáhnout přiměřeného navýšení mezd, zavedení příplatku za práci v odpolední směně, jednotnou pracovní dobu v rozsahu 37,5 hodin týdně a příspěvek na penzijní připojištění – spoření - na stejné úrovni pro všechny, s ohledem na délku odpracované doby ve společnosti. Odbory ve společnosti působí formou takzvaného seskupení členů. Plzeňským kovákům již vyjádřila podporu řada základních organizací OS KOVO.
Zodiac Galleys Europe působí v České republice od roku 2001, aktuálně zaměstnává kolem tisíce lidí. Vyrábí se tu kuchyňské moduly a šatní skříně převážně pro letadla Airbus A320 a odpočinkové místnosti pro posádku pro větší letadla Airbus A330. 
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
TJBHV:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
14.08.2018 08:00

Jičínské školy o prázdninách nezahálí

Velké prázdniny patří školám, ale trochu jinak, než v ostatních 10 měsících. Červenec a srpen jsou dobou, kdy v těchto budovách probíhají velké rekonstrukce a jiné stavební práce. Údržba a drobné opravy jsou v létě vlastní všem jičínským školám.
14.08.2018 08:00

Kde se dá v Brně a okolí ochladit?

Tropické počasí pokračuje. Kdo už venku nemůže vydržet, ale zároveň nechce pouze sedět doma u větráku,  může využít následující zajímavé tipy, kde v Brně a okolí najde nejen zábavu a poučení, ale i tolik žádané ochlazení.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace