Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Moravskoslezský kraj zahájil „optimalizaci“ ve svých nemocnicích

Přesouvá internu z Orlové do Karviné, lidé vyšli do ulic

Několik stovek lidí z Orlové na Karvinsku demonstrovalo včera na podporu místní nemocnice. Krajští zastupitelé tento měsíc rozhodli o přesunu orlovské interny do Karviné, má jít o součást optimalizace zdravotní péče v kraji. Zaměstnancům a odborářům orlovské nemocnice, obyvatelům města ani radnici se to nelíbí, protože se podle nich pro Orlovany zhorší dostupnost zdravotní péče, napsal web ct.24.cz.

 


 Demonstraci svolala odborová organizace působící v nemocnici. Předsedkyně nemocničních odborů Denisa Stolarczyková už dříve uvedla, že orlovská nemocnice je na všech odděleních vytížená z 80 procent. Lidé si na demonstraci přinesli transparenty jako „Optimalizace = likvidace“ nebo „Ivo Vondrák (hejtman) – kat orlovské nemocnice“. Účastníci demonstrace podepisovali petici a připomínali, že v Karviné jsou nemocnice dvě.

Podle orlovského starosty Tomáše Kučy (ČSSD) město nikdo předem neinformoval, že se změny v nemocnici chystají.
„Orlovská nemocnice má poměrně velkou spádovou oblast. Pokud se tady zruší interní oddělení, tak na zrušení interního oddělení, které je vlastně základem nemocnice, určitě naváže také zrušení ortopedického oddělení a chirurgického oddělení. A samozřejmě, když se zruší další dvě oddělení, tak se ztíží přístupnost pacientů k poskytované zdravotní péči,“ řekla předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.
Na některé výkony se v jiných nemocnicích podle ní čeká až rok a půl a v případě, že by se zrušilo další oddělení, tak se čekací doby ještě prodlouží. „Místo aby se hledala cesta k tomu, jakým způsobem zlepšit financování nemocnic a zvýšit objem financí, tak se dělá nejjednodušší věc, a to je to, že se navrhuje rušení oddělení. Dlouhodobě vyjadřujeme snahu o to, aby se spíše přidal objem peněz do zdravotnictví a aby péče zůstala zachována,“ řekla Žitníková.
Změny ve struktuře lůžek mají podle vedení kraje pomoci řešit personální situaci ve zdravotnických zařízeních a zajistit jejich ekonomičtější fungování. Náměstek pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO) už dříve připustil, že cílem kraje je postupně vytvořit jednu velkou internu. Orlovská nemocnice by se měla soustředit na následnou a dlouhodobou péči a rehabilitace. Kraj chce zrušit interní lůžka a posílit následnou péči i v nemocnici v Bílovci na Novojičínsku. Také tam s tím obyvatelé ani radnice nesouhlasí a i tam už vznikla petice za zachování provozu v nynějším rozsahu.
Orlová
 
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
GJSPH:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace