Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory na Slovensku vyjednaly nejvyšší růst platů za posledních 10 let

Více než 400 000 zaměstnanců ve státním a veřejném sektoru na pětimilionovém Slovensku dostane přidáno nejvíce za posledních více než deset let. Vyplývá to z protokolu k dohodě o kolektivních smlouvách, který včera podepsal premiér Peter Pellegrini se zástupci odborů a samosprávy. Podle Pellegriniho zmiňované zvyšování mezd neohrozí cíl vlády dosáhnout v roce 2020 vyrovnaného rozpočtu.

 „Je důležité, abychom jako stát nevytvářeli jen neustálý tlak na soukromou sféru, aby platila vyšší platy zaměstnancům. Je potřeba platit lépe i lidi, kteří pracují pro stát, „ řekl premiér Peter Pellegrini. Zvýšení platů ve veřejném sektoru v době pokračujícího ekonomického růstu a nedostatku kvalifikované pracovní síly podle Pellegriniho neohrozí ozdravování státních financí. Vláda bude usilovat dosáhnout poprvé v historii vyrovnaný rozpočet.

Podle podepsané dohody také dojde k odstranění stavu, že některé platové třídy ve státní a veřejné sféře jsou pod hranicí minimální mzdy.
 Podle viceprezidentky slovenské odborové centrály KOZ Moniky Uhlerové zvyšování platů ve státní a veřejné správě je jedním z nástrojů ke zrychlení tempa růstu mezd i v soukromém sektoru. Slovenské ministerstvo financí počítá s letošním růstem průměrné mzdy na Slovensku, která zaostává za vyspělými zeměmi i za Českou republikou, o 5,8 procenta. To by znamenalo nejrychlejší zvýšení od globální ekonomické krize. Podobným tempem by se měly výdělky zaměstnanců zvyšovat i v dalších třech letech.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
WHNGU:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

20.09.2018 08:30

Miroslav Poche se smířil s tím, že nebude ministrem zahraničních věcí

Miroslav Poche už ministrem nebude, neboť ČSSD objevila náměstka na Ministerstvu zahraničních věcí Tomáše Petříčka. Prozradil Miroslav Poche, donedávna kandidát ČSSD do Černínského paláce v pořadu Interview na ČT24, který se vysílal třetí zářijovou středu, proč se tak stalo?
20.09.2018 08:30

Ani víkend zábavy nezmírnil kontrolu skládek

Po nabitých Dnech města Kladna o víkendu čekalo Kladeňáky dvoudenní open air festival KladFest. Třetí zářijový víkend nabídnul průřez kapel.
20.09.2018 08:30

Nový sčítač chodců a cyklistů pomůže zmapovat dopravu

Nový sčítač chodců a cyklistů v Podolí pomůže lépe zmapovat potřeby bezmotorové dopravy.
20.09.2018 08:04

Maďarský konzulát vydává pasy Ukrajincům, ale ti musí o tom mlčet

<< VIDEO >> V Berehovu v Zakarpatské oblasti na maďarském konzulátu jsou vystavovány Ukrajincům maďarské pasy .
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace