Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory na Slovensku vyjednaly nejvyšší růst platů za posledních 10 let

Více než 400 000 zaměstnanců ve státním a veřejném sektoru na pětimilionovém Slovensku dostane přidáno nejvíce za posledních více než deset let. Vyplývá to z protokolu k dohodě o kolektivních smlouvách, který včera podepsal premiér Peter Pellegrini se zástupci odborů a samosprávy. Podle Pellegriniho zmiňované zvyšování mezd neohrozí cíl vlády dosáhnout v roce 2020 vyrovnaného rozpočtu.

 „Je důležité, abychom jako stát nevytvářeli jen neustálý tlak na soukromou sféru, aby platila vyšší platy zaměstnancům. Je potřeba platit lépe i lidi, kteří pracují pro stát, „ řekl premiér Peter Pellegrini. Zvýšení platů ve veřejném sektoru v době pokračujícího ekonomického růstu a nedostatku kvalifikované pracovní síly podle Pellegriniho neohrozí ozdravování státních financí. Vláda bude usilovat dosáhnout poprvé v historii vyrovnaný rozpočet.

Podle podepsané dohody také dojde k odstranění stavu, že některé platové třídy ve státní a veřejné sféře jsou pod hranicí minimální mzdy.
 Podle viceprezidentky slovenské odborové centrály KOZ Moniky Uhlerové zvyšování platů ve státní a veřejné správě je jedním z nástrojů ke zrychlení tempa růstu mezd i v soukromém sektoru. Slovenské ministerstvo financí počítá s letošním růstem průměrné mzdy na Slovensku, která zaostává za vyspělými zeměmi i za Českou republikou, o 5,8 procenta. To by znamenalo nejrychlejší zvýšení od globální ekonomické krize. Podobným tempem by se měly výdělky zaměstnanců zvyšovat i v dalších třech letech.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ONZIJ:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace