Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Bez stravenek by zaměstnanci výrazně omezili obědy v restauracích

 Zaměstnanci, kteří dostávají stravenky, chodí na obědy do restaurace třikrát častěji než lidé bez stravenek. Dva ze tří stravenkářů tvrdí, že by obědy v restauracích po zrušení stravenek omezili. To jsou podstatná zjištění z rozsáhlého průzkumu, který si nechala zpracovat Unie zaměstnavatelských svazů ČR a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

 „Naším cílem bylo zjistit, zda stravenky skutečně motivují zaměstnance k pravidelnému obědvání. Z toho důvodu jsme oslovili 680 zaměstnanců, kteří stravenky dostávají, a 500 zaměstnanců, kteří je nedostávají, a porovnávali jejich chování,“ uvedl ředitel pro výzkum společnosti PPM Factum Miroslav Fous.

Z průzkumu vyplynulo, že přístup k obědvání se u  stravenkářů a nestravenkářů výrazně liší. Dvě třetiny současných stravenkářů by ale obědy v restauracích po odebrání stravenek omezily.
Lidé se stravenkami zaplatí za oběd průměrně 106 Kč, z toho 84 Kč stravenkou a 22 Kč doplácí v hotovosti. „Průzkum zjistil, že uživatelé stravenek chodí na obědy do restaurace téměř 3x častěji než nestravenkáři a že dvě třetiny současných stravenkářů by obědy v restauracích po odebrání stravenek omezily. Prosperita menších restauracích nás velmi zajímá vzhledem k naší nové aktivitě ‚Moje restaurace‘, která se věnuje mj. i digitalizaci tohoto podnikání, což mohou být například elektronické stravovací karty,“ říká Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.
Z průzkumu také vyplynulo, že 4 z 5 zaměstnanců, kteří stravenky zatím nedostávají, by o ně měli zájem. Tito lidé bez stravenek si ve 40 procentech případů ohřívají oběd donesený z domova, více než 30 procent z nich jí studenou svačinu a 10 procent z nich vůbec neobědvá. Na obědy do restaurace pak chodí pouze 19 procent z nich.
 
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
HEOEB:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace