Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory trvají na zvýšení platů státních zaměstnanců o 10 procent

Dohoda s vládou se odsouvá na srpen
ČSSD podpoří plošný růst platů
Odbory veřejného sektoru se ani dnes nedohodly s vládou na růstu platů. Požadují pro učitele o 15 procent vyšší sumu na platy a pro ostatní pracovníky veřejného sektoru zvýšení tarifů o 10 procent od října. Dál budou jednat o několika variantách přidání, které má propočítat ministerstvo práce. Dohoda by mohla padnout do poloviny srpna. Novinářům to po jednání se zástupci vlády řekl Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů.
 


 

 Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve řekl, že do platů poputuje příští rok o 10 procent více peněz než letos. Učitelé by si měli přilepšit o 15 procent. Pro ostatní zaměstnance, tedy hasiče, policisty či úředníky má být na platy o 6 procent prostředků víc. Tarify by se jim měly zvýšit o 2 procenta, zbytek by byl na odměny.

„Obě strany by se rády dohodly do poloviny srpna. Bude záležet na tom, co budou varianty obsahovat a jak to bude vypadat s navýšením pro zaměstnance a pro bezpečnostní složky,“ upřesnil Josef Středula.
Odboráři očekávají, že ministerstvo bude posuzovat několik modelů. O nich pak budou neformálně jednat odboráři s vládou, a to hlavně o poměru sumy na tarify a odměny a případného rušení nejnižší platové tabulky pro nejhůře odměňované. Oficiální jednání proběhne začátkem srpna.
Středula se už o víkendu sešel s předsedou ČSSD a ministrem vnitra Janem Hamáčkem a ministrem práce Petrem Krčálem (ČSSD). „Dohodli jsme se, že budeme podporovat plošný růst platů o deset procent,“ uvedl pak na Twitteru Hamáček.
Dnešního jednání s odborovými předáky se v Hrzánském paláci zúčastnili ministr vnitra Hamáček, ministr práce Petr Krčál, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a premiér Andrej Babiš.
„Pokud se ukáže, že by přidávání znamenalo navyšování objemu na platy, tak se musíme podívat do jiných kapitol státního rozpočtu a ty peníze najít,“ řekl po jednání novinářům ministr Hamáček, který na Twitteru uvedl, že ČSSD bude podporovat plošný růst platů o 10 procent.  
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
EJCAH:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:05

The Sun: Strach z ruské „kaťuše“ nové generace (VIDEO)

<< VIDEO >> Na vojenském cvičení „Vostok-2018“ Rusko předvedlo v akci 20tunový raketomet schopný odpalovat 280 kilogramové rakety s rychlostí střelby 2 za sekundu, píše The Sun.
18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace