Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory podporují poslanecký návrh na rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky

S vyjmutím velkoobchodu ze zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) zásadně nesouhlasí, naopak by podpořila rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky. Reaguje tak na návrhy poslanců na změny tohoto zákona.
 


 

 „Naším cílem vždy bylo zlepšování podmínek všech zaměstnanců obchodu, a proto nevidíme důvod rozlišovat mezi zaměstnanci maloobchodu a velkoobchodu,“ říká prezidentka UZO Renáta Burianová k návrhu poslanců ANO a ODS, aby byly velkoobchodní řetězce otevřené o všech státních svátcích.

Tento návrh včera projednala vláda a zaujala k němu neutrální stanovisko. Rozhodovat o něm bude Poslanecká sněmovna po prázdninách. UZO věří, že ho poslanci neschválí, a to ze stejného důvodu jako v roce 2005, kdy sněmovna poprvé projednávala zákon o úpravě prodejní doby.
„Tento zákon Poslanecká sněmovna odmítla právě proto, že se nevztahoval na velkoobchod, ale upravoval prodejní dobu pouze v maloobchodě. Musel být přepracován tak, aby velkoobchodním provozovnám nevznikala konkurenční výhoda a všechny obchodní jednotky měly stejné podmínky a pravidla pro prodejní dobu,“ vysvětluje prezidentka UZO.
S návrhem poslance Jiřího Miholy (KDU-ČSL) na rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky UZO naopak souhlasí. „Tuto změnu bychom uvítali,“ potvrzuje Renáta Burianová.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
EXDXH:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:05

The Sun: Strach z ruské „kaťuše“ nové generace (VIDEO)

<< VIDEO >> Na vojenském cvičení „Vostok-2018“ Rusko předvedlo v akci 20tunový raketomet schopný odpalovat 280 kilogramové rakety s rychlostí střelby 2 za sekundu, píše The Sun.
18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace