Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory podporují poslanecký návrh na rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky

S vyjmutím velkoobchodu ze zákona o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb (UZO) zásadně nesouhlasí, naopak by podpořila rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky. Reaguje tak na návrhy poslanců na změny tohoto zákona.
 


 

 „Naším cílem vždy bylo zlepšování podmínek všech zaměstnanců obchodu, a proto nevidíme důvod rozlišovat mezi zaměstnanci maloobchodu a velkoobchodu,“ říká prezidentka UZO Renáta Burianová k návrhu poslanců ANO a ODS, aby byly velkoobchodní řetězce otevřené o všech státních svátcích.

Tento návrh včera projednala vláda a zaujala k němu neutrální stanovisko. Rozhodovat o něm bude Poslanecká sněmovna po prázdninách. UZO věří, že ho poslanci neschválí, a to ze stejného důvodu jako v roce 2005, kdy sněmovna poprvé projednávala zákon o úpravě prodejní doby.
„Tento zákon Poslanecká sněmovna odmítla právě proto, že se nevztahoval na velkoobchod, ale upravoval prodejní dobu pouze v maloobchodě. Musel být přepracován tak, aby velkoobchodním provozovnám nevznikala konkurenční výhoda a všechny obchodní jednotky měly stejné podmínky a pravidla pro prodejní dobu,“ vysvětluje prezidentka UZO.
S návrhem poslance Jiřího Miholy (KDU-ČSL) na rozšíření zákazu prodeje na všechny státní svátky UZO naopak souhlasí. „Tuto změnu bychom uvítali,“ potvrzuje Renáta Burianová.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
TJDUE:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace