Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Stávková pohotovost v Rokycanské nemocnici skončila

 Odbory prosadily navýšení mezd dělníků v tarifech o dalších pět procent

Stávková pohotovost, kterou symbolicky na svátek práce, tedy 1. května vyhlásili odboráři Rokycanské nemocnice, skončila v pondělí 9. července. V tento  den podepsal předseda odborů František Kuneš s členy představenstva Rokycanské nemocnice Jaroslavem Šímou a Michalem Filařem novou kolektivní smlouvu. Podpisu se rovněž zúčastnila místopředsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Ivana Břeňková. O průběhu stávkové pohotovosti informoval časopis Sondy Revue.
 
Důvodem k vyhlášení stávkové pohotovosti bylo nedodržování ujednání s minulou vládou o zvýšení mezd a platových tarifů tak, jak umožňuje úhradová vyhláška všem zaměstnancům, tedy i nezdravotnickému personálu o 10 procent.  Odborářům se nelíbili ani průtahy v kolektivním vyjednávání nové smlouvy ze strany managementu.   
Od 1. ledna 2018 již došlo k navýšení základních tarifních mezd u zdravotnických profesí o 10 a u dělnických profesí o 5 procent. Nová kolektivní smlouva zajišťuje, že  od 1. července 2018 dojde k dalšímu navýšení u dělnických profesí o 5 procent základních tarifních mezd a k dalším mimořádným odměnám do osobního ohodnocení u této profese. U většiny technickohospodářských pracovníků bude případné navýšení mezd řešit zaměstnavatel individuálně. Odborová organizace v tentýž den odvolala stávkovou pohotovost.


 

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
BMPXE:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 07/2018

Sondy REVUE 07/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

19.07.2018 01:15

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.
19.07.2018 01:14

Trump: „Lživý hon na čarodějnice“ vrazil klín mezi Rusko a USA!

Vyšetřování zvláštního prokurátora Roberta Muellera tzv. „ruské intervence“ vrazilo klín mezi Washington a Moskvu.
19.07.2018 01:13

Guardian: Londýn nedovolil Haagu soudit své vůdce za válečné zločiny!

Británie byla zařazena do seznamu zemí, které odmítly ratifikovat novou novelu Mezinárodního trestního soudu, napsal The Guardian. Poukázal tak na pokryteckost lídrů země, kteří stále mluví o spravedlnosti.
19.07.2018 01:12

Počet radikálních islamistů ve Švédsku vzrostl desetinásobně

V loňském roce švédské úřady oznámily, že počet islámských radikálů ve Švédsku vzrostl z 200 na 2.000 během deseti let.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace