Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Odbory Českých drah se obávají znevýhodnění proti soukromým dopravcům

 Ze společného prohlášení deseti odborových organizací působících v rámci Českých drah (ČD) vyplývá, že obměna vedení ČD je neopodstatněná a může vést k destabilizaci společnosti. Podle odborů nová dozorčí rada navíc není sestavena nezávisle. Odboráři se s tímto stavem nehodlají smířit a jsou připraveni využít všech právních prostředků, aby zabránili krokům ze strany státu, které by mohly vést k destabilizaci celé společnosti.

 

Řídící výbor ČD vyměnil pět členů dozorčí rady podniku. Nová rada by podle ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) měla vypsat výběrové řízení na nový management podniku.

Podle odborářů jsou důvody ke změnám zástupné. Ministerstvo by se mělo spíše zabývat například otázkou definování základních služeb na železnici. Ta podle nich znevýhodňuje dráhy proti soukromým dopravcům. Odboráři v prohlášení kritizovali i způsob jmenování nové dozorčí rady. Je podle nich složena tak, aby její členové byli ve shodě s ministerstvem. Nelíbí se jim ani okamžité zadání ministra vypsat výběrové řízení na nový management. Odbory v prohlášení vyzvali Ťoka k dialogu o dalším postupu při řízení společnosti i v rámci liberalizace na železnici. Vyzvali ministerstvo, aby do té doby nepodnikalo žádné další zásadní změny. Schůzka zástupců odborů s ministrem dopravy je naplánována na 30. července.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
MFOVG:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
14.08.2018 08:00

Jičínské školy o prázdninách nezahálí

Velké prázdniny patří školám, ale trochu jinak, než v ostatních 10 měsících. Červenec a srpen jsou dobou, kdy v těchto budovách probíhají velké rekonstrukce a jiné stavební práce. Údržba a drobné opravy jsou v létě vlastní všem jičínským školám.
14.08.2018 08:00

Kde se dá v Brně a okolí ochladit?

Tropické počasí pokračuje. Kdo už venku nemůže vydržet, ale zároveň nechce pouze sedět doma u větráku,  může využít následující zajímavé tipy, kde v Brně a okolí najde nejen zábavu a poučení, ale i tolik žádané ochlazení.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace