Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Lékaři se chystají vypovědět dohodu o přesčasech

Nemocnice budou muset omezovat provoz

Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel vyzývá lékaře, aby se připravili vypovědět dohody o přesčasech a začali dodržovat limity stanovené pro práci navíc. O načasování protestu odboráři rozhodnou během druhého zářijového víkendu. Důvodem je nesplněný slib zvyšování platů lékařů o deset procent. Ten dali za vlády Bohuslava Sobotky předsedové koaličních stran včetně Andreje Babiše. Nyní ale premiér Babiš od slibu ustoupil.
 

 „Myslím, že jednání v této chvíli už nemají cenu,“ řekl deníku E15 Engel. Vláda počítá zatím na příští rok s růstem platů učitelů o patnáct procent a u ostatních zaměstnanců – včetně zdravotníků – s růstem o šest procent.

Zákoník práce říká, že zaměstnavatel může nařídit 150 hodin přesčasů ročně. Tento limit ale mívají lékaři v nemocnicích vyčerpaný už na jaře. Ve skutečnosti však podle lidí z oboru za rok slouží běžně 800 a někteří i přes tisíc hodin navíc. Přesná data však nejsou.
Pokud tak na podzim odmítne sloužit přesčasy významné množství lékařů, nemocnice budou muset omezovat provoz a odkládat plánované operace.
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče, který je členem ČMKOS, zatím pokračuje v jednáních. Případnou dohodu o platech je podle něj potřeba uzavřít do poloviny srpna. Předseda ČMKOS Josef Středula nevylučuje, že ve zdravotnictví na protesty dojde. „Krizová situace může nastat, když vláda nebude hledat řešení,“ poznamenal Středula.
kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
MDTEE:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

14.08.2018 08:04

Porošenko představil zmodernizovaný ruský tank T-72 (VIDEO)

<< VIDEO >> Na Ukrajině se testuje nový tank T-72AMT, píše na facebooku ukrajinský prezident Petro Porošenko.
14.08.2018 08:00

Olomoucký kraj přispěje na protidrogovou prevenci

Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.
14.08.2018 08:00

Jičínské školy o prázdninách nezahálí

Velké prázdniny patří školám, ale trochu jinak, než v ostatních 10 měsících. Červenec a srpen jsou dobou, kdy v těchto budovách probíhají velké rekonstrukce a jiné stavební práce. Údržba a drobné opravy jsou v létě vlastní všem jičínským školám.
14.08.2018 08:00

Kde se dá v Brně a okolí ochladit?

Tropické počasí pokračuje. Kdo už venku nemůže vydržet, ale zároveň nechce pouze sedět doma u větráku,  může využít následující zajímavé tipy, kde v Brně a okolí najde nejen zábavu a poučení, ale i tolik žádané ochlazení.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace