Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Zvýšení důchodů zřejmě bude, pro už je i KSČM

Nejvíce mají dostat přidáno senioři nad 85 let - 1000 korun měsíčně

Předseda KSČM Vojtěch Filip po jednání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD) prohlásil, že poslanci KSČM podpoří návrh na zvyšování důchodů v podobě, v jaké ho schválila poslanecká sněmovna. Je tedy pravděpodobné, že návrh bude schválen, svou ochotu podpořit ho totiž deklarovaly i jiné politické strany. Hlasování se má konat příští týden.

Ruce staré

Poslanecká sněmovna původně chválila přidání 1000 korun měsíčně důchodcům nad 85 let věku. Zvýšit by se měla také pevná část penzí o 320 korun měsíčně a s pravidelnou valorizací by důchod průměrně vzrostl o 918 korun.

Senát však tuto verzi vrátil sněmovně s pozměňovacím návrhem, aby tisícikorunový příplatek k měsíčnímu důchodu dostávali senioři, kteří čerpají důchod 25 a více let.

Poslanci návrh senátorů na chystané mimořádné schůzi nejspíš zamítnou a podpoří původní sněmovní verzi. Pro by měli hlasovat nejen komunisté, ale i sociální demokraté, poslanci z hnutí ANO a také Piráti. Mimořádná schůze se má konat ve středu 22. srpna.

Předseda KSČM V. Filip zdůvodnil stanovisko svých poslanců mimo jiné tím, že senátní návrh by znamenal zásah do státního rozpočtu v objemu dvou miliard korun. „To by mohlo napříště ohrozit jednání o státním rozpočtu. Připomínám, že podle Ústavy České republiky Senát na státní rozpočet vliv nemá,“ řekl dále V. Filip

Další informace včetně videa naleznete na stránkách serveru ČT, adresa viz „Zdroj“ níže.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
TKYUY:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:05

The Sun: Strach z ruské „kaťuše“ nové generace (VIDEO)

<< VIDEO >> Na vojenském cvičení „Vostok-2018“ Rusko předvedlo v akci 20tunový raketomet schopný odpalovat 280 kilogramové rakety s rychlostí střelby 2 za sekundu, píše The Sun.
18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace