Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Ministerstvo práce chce zvýšit životní minimum

Naposledy se minimum zvyšovalo v roce 2012

PRAHA - Po avizovaném návrhu zvýšit postupně minimální mzdu tak, aby se dostala na polovinu průměrného platu, Ministerstvo práce a sociálních věcí avizovalo, že by mohlo v září tohoto roku předložit návrh na zvýšení životního minima. Nyní údajně propočítává možné částky, o které by se tato hranice mohla zvednout, a dopady navrhovaných změn na státní rozpočet.

Chudoba

Novinářům to po jednání s Radou Českomoravské konfederace odborových svazů řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Podle odborů by zvýšení pomohlo poněkud omezit míru chudoby v Česku, vládu Andreje Babiše (ANO) svého času kritizovaly, že s navýšením ve svém programovém prohlášení nepočítala.

„V této fázi jde o interní diskusi o navýšení životního minima. Propočítáváme částky, o které by se životní minimum mohlo navýšit a jaké budou finanční dopady. Na základě čísel rozhodneme o dalším postupu,“ sdělila ministryně.

Výše životního minima se upravovala v roce 2012. Minimum se využívá při stanovení výše dávek pro lidi v nouzi nebo u výše přídavků na děti. Pro stanovení dávek v hmotné nouzi je rozhodující příjem domácnosti a částka životního minima. Pro samotného dospělého činí 3410 korun, pro každou další osobu v rodině je nižší. Pro dva dospělé dosahuje 5970 korun, pro samotného rodiče s pětiletým dítětem 4880 korun, pro rodiče se dvěma dětmi ve věku 8 a 16 let pak 10 560 korun.

Více informací naleznete například na serveru Denik.cz adresa viz „Zdroj“ níže.

 

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
ZECWF:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:05

The Sun: Strach z ruské „kaťuše“ nové generace (VIDEO)

<< VIDEO >> Na vojenském cvičení „Vostok-2018“ Rusko předvedlo v akci 20tunový raketomet schopný odpalovat 280 kilogramové rakety s rychlostí střelby 2 za sekundu, píše The Sun.
18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace