Zpravodajství pro sebevědomé zaměstnance a firemní kulturu

Aktuálně

Rada je k rychlému růstu minimální mzdy zdrženlivá

Národní rozpočtová rada jednala za účasti zástupců ČMKOS

PRAHA - Národní rozpočtová rada jednala v úterý (22.8.2018) za účasti předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly. Jednání se zúčastnil i makroekonom odborové centrály Martin Fassmann. J. Středula pro e-Sondy zdůraznil velmi věcnou a intenzivní diskusi na téma veřejných financí a o důvodech pro zvýšení minimální mzdy. Zástupci odborů vyslovili souhlas s vládním záměrem zrušit superhrubou mzdu a snížit daňové zatížení zaměstnanců. M. Fassmann představil náměty ČMKOS k daňovému systému. Diskutováno bylo i extrémní vyvádění dividend a zisků firem z ČR a co by se s tím dalo případně dělat. Diskuse probíhala i v souvislosti s vizí ČMKOS - odborům jde zejména o směrování českého hospodářství od subdodavatelské ekonomiky k výrobě finálních produktů.

Brambor a peníze

„Pro Národní rozpočtovou radu šlo o přínosné setkání na odborné úrovni a cennou výměnu argumentů v debatě o vývoji veřejných financí České republiky," řekl po jednání mluvčí rady Janis Aliapulios.

Zvyšování minimální mzdy by mělo být podle názoru Národní rozpočtové rady spíše pozvolnější, nikoli skokové. Jsou zde také obavy, aby automatický růst minimální mzdy v období propadu ekonomiky neprohloubil problémy některých firem – vyjádřil zdrženlivé stanovisko rady její mluvčí.

Rada vznikla podle zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který má pomoci vytvořit brzdu proti nadměrnému zadlužování státu.

Více informací o jednání rady naleznete například na serveru TV NOVA adresa viz „Zdroj“ níže.

kategorie: Aktuálně, esondy.cz
Komentáře k článku
:
:
:
RCDCF:

Aktuální číslo Sondy REVUE

Sondy REVUE 08/2018

Sondy REVUE 08/2018 

prvnizpravy.cz

prvnizpravy.cz

18.09.2018 15:04

Neue Zürcher Zeitung: Svět hodil výzvu dominanci dolaru!

Stále více zemí se snaží opustit dolar nebo alespoň oslabit svou závislost na americké měně, uvedl švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.
18.09.2018 15:03

Roček: Šojdrová je hloupá husa

Zbytečná póza, tak lze označit dumku poslankyně Evropského parlamentu Michaely Šojdrová (KDU-ČSL), že by bylo cool uskladnit v ČR 50 sirotků z migračních táborů kdesi v Řecku. Tím by Česká republika prý projevila jakousi lidskost.
18.09.2018 15:02

Renaud Girard: Rusko není sázka, ale nutná aliance pro Francii

Francouzský ministr zahraničí doporučuje prezidentu Emmanuelu Macronovi vsadit na Rusko, píše Boulevard Voltaire.
18.09.2018 15:01

"Prezident bohatých" Macron nadále ztrácí podporu Francouzů

Emmanuel Macron se marně snaží zbavit nálepky "prezidenta bohatých" daleko od lidí, píše Le Figaro.
Předplatné

Paragrafy do kapsy exkluzivně

Vhodné pracovní příležitosti pro nezaměstnané

Sebeobrana zaměstnance

Náš Právní servis vás chrání v zaměstnání - adresa sondy@cmkos.cz

Ptali jste se - odpovídáme:

  • Pracovní volno na výkon odborové činnosti

    Jsem členem odborové organizace. Zajímalo by mě, jak se posuzuje doba strávená na schůzi této odborové organizace, když mám například směnu od 18.00 do 6.00 hod. a schůze odborů se koná od 14.00 do 17.00 hod...

Dolní navigace